Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy illik írni egy embernek...

Hogy illik írni egy embernek akivel ilyen a viszonyom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval volt egy esemény ahol fotóztak, és fotós mondta hogy ha véletlen nem rak ki valamilyen képet, akkor írjunk neki és elküldi.

A fotós jóval idősebb mint én, de azt mondta inkább tegezzük.

(Őszintén, baromi introvertált vagyok és nem tudom hogy fogalmazzak meg neki egy egyszerű messenger üzenetet anélkül hogy kínos lenne.)

Szerintetek hogy kell egy ilyet megírni, milyen megszólítással?



2022. júl. 24. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Ha introvertált vagy ne szaporítsd a szót csak kérdezd meg illedelmesen Messengeren:


"KÉPEK??"


Tudni fogja miről van szó és készséggel továbbítani is fogja őket

2022. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy leírtad. Csak oda írod, hogy Szia kedves xx vagy xy! És jelzed, hogy jelezte nektek, ha van olyan rendezvény kép amire szükségetek van, de elfelejtette megosztani akkor szóljatok neki. És szeretnél szólni, hogy szeretnél olyan rendezvény képet amin te szerepelsz.
2022. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es azért ez így önmagában bunkóság, ezzel csak azt közvetítené, hogy nem tiszteli a munkáját. Pláne ha az illető rendezvény fotós, vagy felkérték, simán pénzt is kérhetne érte. Ergo dolgozott ott. Írtam hogy írja, 2-es vagyok.
2022. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az a gond, hogy tegezned kell őt? Ezt megoldhatód úgy, hogy más embert képzelsz el a ő helyébe és úgy írod neki meg a üzenetet. Vagy csak simán írd neki meg, hogy:


Tudom, hogy maga azt mondta tegeződjünk viszont én nem érzem ezt megfelelőnek mivel gyerekkorom óta úgy voltam tanítva, hogy a magazással a tiszteletet adjuk meg a másiknak. És mert maga nagyon kedves ember és a professzionális hozzálásából adódóan továbbra is magazin szeretném magát.


Vagy valamit ebben a formában írj neki. Biztosan megérti.

2022. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondta, hogy tegezd, tehát tegezd!

"Helló! XY vagyok, [itt és ott] találkoztunk, azt mondtad, elkérhetjük a képeket. Átdobnád őket? Köszi!"


Ez így szerintem elég is, de talán nem árt, ha tudsz még hozzá írni valamit, amitől kevésbé direkt. Megkérdezheted, hoyg van, mi újság vele azóta, vagy egy mondatban visszautalhatsz arra az eseményre / fotózásra. Pl. ha más képeket megkaptál már, akkor megírhatod neki, hogy tetszettek (ha tényleg tetszettek).

2022. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És ne felejts el udvariasan az elköszönést se.


Szia kedves xx vagy xy!

Azért kereslek, mert jelezted nekünk, ha van olyan rendezvény kép amire szükségünk lenne, de elfelejtetted megosztani akkor szóljunk neked. Szeretnék szólni, hogy szeretnék kérni szépen olyan rendezvény képet amin szerepelek. Előre is köszönöm a segítőkészségedet és a munkádat utólag.


Minden jót!

XY vagy XX


Ha csak te neked kell akkor átírod E/1. személybe.


2-es, 3-as vagyok

2022. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

* Ha csak neked kell


Bocsánat elírtam. Ez így hülyén hangzik.


illetve van egy mondat ami szóismétlés javítom


* Kérek szépen olyan rendezvény képet amin szerepelek.

2022. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem introvertáltság.

Egyébként meg:

"Szia, XY vagyok a ZX rendezvényről és szeretném elkérni a WV képeket, amikor ekkor meg akkor csináltál, mert nem láttam kirakva"

Ha kedves akarsz lenni: "Vízjelet nyugodtan tehetsz rá, saját használatra kell"


Előre is köszönöm

XY"

2022. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is introvertált vagyok, és bajban szoktam lenni az ilyesmivel, de az a tapasztalatom, hogy sokkal "cikibb" valakit a kérése ellenére magázni, mint véletlenül letegezni egy (egyébkként nem karótnyeltnek tűnő, közvetlenül viselkedő) idősebb embert. Ő valószínűleg nem gondol magára magázandó nagyöregként.
2022. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!