Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ateisták, szoktátok használni...

Ateisták, szoktátok használni a hál’istennek, isten õrizz, vagy hasonló kifejezéseket?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Persze, mint szófordulat. Attól még jelentéstartalma számomra 0.


Használtam gyerekkoromban a k.rva anyád kifejezést is, pedig soha nem gondoltam senkinek az anyjáról hogy k.rva lenne. És nem is volt. Vagy hogy a pöcsödre nőjön köröm. Ezt sem kívánom valójában senkinek sem. Csak egy szófordulat.

2022. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Persze, mint ahogy azt is mondom hogy "a fszom tele van" miközben a valóságban nincs tele, sőt, nincs is fszom. Vagy mondtam már azt is valakinek hogy "ásd el magad" anélkül hogy tényleg azt akartam volna hogy az illető fogjon egy lapátot, és elföldelje magát.

Ilyen a nyelv; néha képletesen értesz dolgokat, nem pedig szó szerint.


De ha már itt tartunk, akkor hívőként szerintem még kevésbé van joga ezeket a szófordulatokat használnia az embereknek, hiszen így isten nevét hiába veszik. Katolikus iskolába kellett járnom 8 évig, és emlékszem hogy mindig rámszóltak, ha pl azt mondtam, hogy "istenem", amikor frusztrált/dühös voltam.

2022. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de leggyakrabban az "isten bassza meg" kifejezést szoktam használni
2022. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
néha szoktam mondani hogy jesszus. Amikor pedig pörög Orbán mondom a fideszes ismerőseimnek, hogy "Az Úr adta, az Úr vette el!" (Jób 1,21-22)
2022. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es, hogy vette volna el Orbánt az Úr?
2022. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az isten f'szát igen gyakran emlegetem.
2022. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én ügyelek rá, hogy ne használjam ezeket a kifejezéseket.
2022. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár gyakoribb a "qrva isten baxxa meg "
2022. júl. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!