Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri megszüntetni mindenkive...

Megéri megszüntetni mindenkivel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Mindenki alatt értem a családomat, a "barátaimat", ismerőseimet...

Elakarok szakadni ettől a rossz, kilátástalan helyzetből amiben jelenleg élek. Családomban konfliktusok alakultak ki, már nem igazán látom őket családnak, nyűg vagyok nekik ahogy ők is nekem, van egy rokon akivel véglegesen megszakítanám a kapcsolatom, ahogy a családdal is, amiket hozzám vágnak néha sajnos nem felejtem. Akit eddig barátnak hittem, rájöttem csak egy ismerős és jobb lenne ha nem is lenne az életemben mert csak leépít, állandóan kinevet (folyton nevető emojit használ minden mondatához amit nekem mond) előző barátaim se keresnek, feleslegesnek tartom hogy facebookon is továbbra is ismerősnek legyenek bejelölve mert 3-4 év alatt egy se írt rám...a poén hogy 1 olyan írt rám akire nem is számítottam hogy valaha ír mert olyan átlagos osztálytárs volt fiú és ő nem is olyan régi, még friss.:D de ő érdeklődött irántam.

Azt tervezem, hogy ahogy sikerül kis előleget gyűjteni, elmegyek egyedül albérletbe és előző kapcsolataimat teljesen megszüntetem. Csak azokkal foglalkozok ami akkor lesz fontos pl.főnökök, munkatársak, új barátok ismerősök...stb. Persze mielőtt elmennék, a családnak leadok egy jó nagy összeget ami korábbi tartozásaim voltak nekik amiket végül elengedtek (nem sok amúgy), valami jelképesség mégis. Semmikor nem jelennék meg a családnak még szülinapkor sem, sem egyéb ünnepkor amikor kötelező volt megjelenni mert ez "hagyomány" de minden ilyen ünnep állandóan vitába folyt...sok értelme nem is volt. Hiába kértem néha hogy nekem külön szülinapt ne tartsunk mert épp akkor nem akartam de "kötelező" volt összejönni a családnak még ha az az én napon is, nem úgy volt ahogy én akartam hogy legyen...Ez miatt lehet bunkó leszek a szemükben hogy felnőttként külön élnék és sosem látogatnám őket sőt hallani se hallanának rólam ha csak rossz emlékeket idéznek elő nekem? A legszükségesebb dolgokat magamnak is megtudom teremteni így nem szorulnék többet a segítségükre, bár nem tudomk hogy kell e majd az én segítségem nekik de eddig se voltam valami hasznos dolog...

Szóval mennyire elképzelhető a tervem?

Új telefonszámot is csinálnék amit nem adok meg nekik, lakcímet nem árulnám el nekik max úgy nagyjából ha tényleg érdelődnek irántuk...szóval az előző énem nekik teljesen megszűnne. Sokkoló lenne nekik talán vagy azért csak számítank hogy egyszer elköltözök tőlük? Bár nyilván arra nem gondolnának hogy teljesen nyomtalanul de annyit tudni fognának hgy nem elraboltak vagy ilyen csak elköltöztem saját akaratból...

Vagy túl bonyolítom ezt a dolgot, amúgy teljesen kivitelezhető?

Van e valaki itt aki csinált ilyesmit, azóta hogy boldogul?



2022. júl. 28. 05:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ezt megcsináltam. De ahogy nézem neked bonyolultabb lesz, mert túlgondolod a család szerepét. Sose adnék egy fillért sem nekik, ha el akarok menni. Az is kell az új életedhez. Nem változtatnám meg a számom, csak nem venném fel nekik ill tiltanák mindenkit. Első körben ezzel próbálkoznék. Lehet el se kéne költöznöd, csak leépíteni mindenkit, aki nem a közvetlen család. Nekem ez annyira jól ment, hogy sose senki semmilyen ügyben nem keresett.
2022. júl. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A családdal nem, a "barátokkal" igen, mert egyedül is el lehet sokmindent rendezni.
2022. júl. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Családdal is igen. Abszolút... ha olyanok, mint az enyém, akkor simán jobb megszüntetni.


Az új életjez inkább külföldet javaslom. Itthon kottogni semmi értelme...

2022. júl. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is megcsináltam ezt, de nem tiltottam senkit. Csak nem beszélek senkivel. Micsoda megkönnyebbülés :)
2022. júl. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is megcsináltam, senki se keres, aki nem érdekel. Nem lesz ebből semmi.
2022. júl. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is megtettem, életem legjobb döntése volt. Hiszem, hogy nálam szarabb embereknek is vannak barátai és ez a gondolat vitt át az egészen. Idővel megtaláltam a saját köreimet és azokat az embereket, akikkel egymás számára kölcsönös jók vagyunk. A többiek feledésbe merültek és ez így van jól. Természetesen az elején én voltam a hülye, a beteg, az önző, a féreg, akinek el kellene gondolkodnia.
2022. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi miatt vagy elégedetlen velük kapcsolatban? Nem osztják a hozzállásodat?
2022. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
Ezt nem tőlünk kell kérdezned,, hanem elindulni. Most! Az adósságot majd megadod, amikor kerül rá.
2022. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

én már így élem az életem... 15 éve lassan :D Oké, a családdal megvan a kötelező kapcsolat, de nem nagyon keresem őket, barát 0, haver 0, barátnő se, és igazából... olyan nyugodt az életem hogy elmondani nem lehet. Vagyis megcsapott nem is olyan rég a tökéletes partner szele, és az valahogy feje tetejére állította a világomat és mély depresszióba estem, de már lassan kint vagyok belőle és érzem hogy tér vissza a régi gondmentes életem :D


És az a legjobb az egészben, hogy egyik napról a másikra simán el tudsz költözni akár a világ végére, nincs hátrahagyni valód, nincs érzelgős búcsú, nem fog semmi idekötni, és az új hely miatti magányosság se fog zavarni egyáltalán

2022. aug. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!