Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mostanság...

Mit tegyek, ha mostanság gollem-nek csúfolnak, és már magam is elhiszem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy évek óta egyedül élek. Igazából nem számíthatok másra, csak magamra. Nem voltam sosem társasági ember, és barátaim sem voltak. Akad néhány ismerős a közösségi oldalon, de azok közül a 99% még sosem látott élőben. Pár évvel ezelőtt eljártam randizni, próbálkoztam, de mindig kinevettek vagy lepattintottak. Hiába fogytam le, mert amikor túlsúlyos voltam, akkor disznónak csúfoltak, most meg gollem lettem. Borzalmas így élni, hogy a társadalomtól elvárt átlagos szintet sem ütöm meg a kinézetem alapján. Negyven felett vagyok, sosem volt igazából senkim, mármint kapcsolatom, még csak futókaland sem. Néha valaki rámír, hogy jól vagyok e, meg ilyenek, és kb ennyi. Tudom, mert látják, hogy ronda vagyok, ezért, akik ismernek nem is firtatják. Szörnyű így élni, hogy alapvetően sehová sem mehetek. Kora reggel, hajnalban járok boltba, dolgozni, és lényegében ennyi. Letettem a párkapcsolatról, meg már nem is érdekel, mivel eléggé feszengek nő jelenlétében, elég ha csak a tömegközlekedésen mellém áll vagy ilyesmi. A buszon is többször láttam, hogy nők ilyen-olyan korosztályból fintorognak rám. Úgy döntöttem, bár nem volt egyszerű, hogy max 45 éves koromig eléldegélek így, valahogy megpróbálom, aztán ebből nekem elég is volt. Nekem ne is tanácsolja senki a pszichológust, mert azzal kezdődik a dolog, hogy nem én magamat neveztem el sertésnek és gollem-nek. Nem én magamat kiáltottam ki torzszülött egyénnek. Szóval, ezzel hiába szaladok pszichológushoz. És ez az elfogadom magam, mások is elfogadnak duma sem állja meg a helyét, mivel volt időszak, mikor bemeséltem magamnak, hogy nem is vagyok ronda, de végül mindig akadt valaki, aki rávezetett az ellenkezőjére. Hát, így van ez, így maradtam tanács meg úgy minden nélkül. És kb ez megy tinédzser korom óta.

2022. aug. 2. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

De kik hívnak gollemnek? Vagy csak egy ember mondta ezt és egy kalap alá veszed mindenki mással?


Engem középiskolában Szméagolnak csúfoltak. Nekem sem esett jól :( .

2022. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez a "gollem" mit takar? Gollam, vagy gólem? Amúgy, most őszintén! Ki a g*ci nem sz*rja le? Akik ilyenekkel példálóznak, azok biztosan valami álomvilágban élhetnek. (Mert hogy gyerekszobájuk nem volt, az tuti.)

Viselsz napszemüveget? Ha nem, akkor szerezz be egyet, amikor emberek közé mész! (Egy kis magabiztosságot adhat, és nyugodtan tudod bámulni a csajokat is.)

Aki személyeskedik veled, és el tudod kerülni, azt kerüld is el! (Nincs szükséged olyanokra, akik direkt sz*roznak veled.)

Ha random egy csajszi fintorog rád, megjegyzéseket tesz, akkor nyugodtan vissza is szólhatsz, pl. "Valami gond van?" (Ha továbbra is sérteget, akkor te is beszólhatsz neki.)

Senki sem tehet arról, hogy nem született tökéletesnek. Ez van, ezt dobta a gép. Viszont azt tanácsolom, hogy ne hagyd magad!

Annál rosszabb nincs, ha valakin még az is látszik, hogy egy "megtört" lélek, mert ezzel még külön "támadási felületet" is ad másoknak. (És ezt ki is fogják használni.)

2022. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Hát rossz volt olvasni!

Remélem egyszer kikerülsz a gödörből.

Talán el kellene költöznöd, új embereket megismerni és gyökeresen változtatni az életeden!

2022. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Gólem vagy Gollam? Bár talán tényleg mindegy. Az életedről szóló elméletedben van pár ellentmodás, de ezeken itt nem segíthetünk.


De mielőtt a szörnyetegek végleges magányára ítélnéd magad, azt gondold át, hogy miért függsz ennyire mások véleményétől. Ha tényleg te vagy a Kirívóan Ronda Ember, aki mögött összesúgnak, akkor máris különleges vagy. (Én átlagosan ronda vagyok, észre sem vesznek, konkrétan nekem jönnek az utcán.)


Szóval oda akarok kilyukadni, hogy a belsőnk a kulcs. Nincs összefüggés az értékünk és világban betöltött szerepünk, meg a rondaságunk között. Egy ronda férfi is lehet tehetséges, sikeres és karizmatikus. Ehhez az kell, hogy ne a külseje miatt nyafogjon, hanem járja a saját útját.


Mégiscsak a pszichológust ajánlom. Ettől még lehet, hogy ugyanúgy összesúgnak majd mögötted, de te másként fogod megélni a dolgot. Mire rendbejössz, már biztos lesz pár jó feliratos pólód is, pl. "Én ronda vagyok, te ostoba. Dugunk?" Erre asszem minden vihogó luvnya bekussol. :)

2022. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Shaddark ***** válasza:
95%

" Nekem ne is tanácsolja senki a pszichológust, mert azzal kezdődik a dolog, hogy nem én magamat neveztem el sertésnek és gollem-nek. Nem én magamat kiáltottam ki torzszülött egyénnek."


Akkor nem adok :)

Amúgy volt haverom aki ronda volt mint a bűn, de minden héten más csajjal járt. Jobbnál jobb kinézetűekkel. Pasiknál nem ez számít.

A kisugárzás annál inkább...

2022. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
78%

Hihetetlen, 2022ben ott tartunk, hogy másokat kinézet alapján ítélünk meg. Amúgy meg ki a szart érdekel mit mondanak? Aki ilyeneket mond főleg, ha korodbeli azzal mér foglalkozol? 40 év körül a másikat csúfolni több mint gáz..

Külsőért meg lehet tenni, menj el egy fasza fodrászhoz, menj el edzeni (ha nem akarsz otthon is lehet)

Ha te nem teszel érte és csak otthon vársz és gyakorin várod az élet kérdéseire a választ akkor veled is gond van nem csak a többi emberrel, gép nyomkodása helyett foglalkozzál magaddal és idővel meglesz az eredménye.

2022. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Erős félreértésben vagy a pszichológus feladatát illetően. A pszichológus nem a gonosz embereket szereli meg, hanem az önbizalom-hiányos embereket vértezi fel azzal, hogy másképp tekintsenek önmagukra, és hogy ezt másoktól is el tudják várni.
2022. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Tudod mi a baj?

Az,hogy nem azért vagy sikertelen mert csúnya vagy (még ha nem is vagy..) hanem azért mert gyenge a személyiséged és elhiszel mindent amit rólad mondanak.

Egy ember aki rendben van magával azt nem ingatja meg ha Alkesz Józsi azt mondja Gollem vagy.

Ilyeneket általában az aluliskolázott emberek csinálnak. Ez alapján arra következtetek,hogy nem jó közegben vagy.

Benne vagy egy rossz körforgásban amiből valahogy kikellene másznod.

Kezdj el kondizni, egyél egészségesen.

Próbáld élvezni az életet akár egyedül is. Ahhoz,hogy valakit találj akivel harmónikus lesz a kapcsolatod az kell,hogy Te magaddal legyél rendben.

Persze tudom,hogy ennyi bántás meg rossz tapasztalat után nem egyszerű és az idegpályák is sérülnek egy idő után de épp ezért kell elmenned pszichológushoz mert valakivel ezeket megkell beszélned.

Ha nincsenek barátaid és ismerőseid akkor magadat folyamatosan rángatod vissza ebbe a körbe mert nem látod merre vagy hogyan tovább.

Ebben tud egy külső személy segíteni. :)

2022. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Edzek napi szinten itthon. A fejem sajnos attól nem változik meg, ezt egy nő meg is írta nekem még a fogyósáom előtt, idézem: "attól, hogy lefogysz az arcod még ugyanolyan ronda marad."


Nem akarom áltatni magam valótlannal, mert az nem járható út, hiszen megtapasztaltam már.


Még sajnos mindig ott tartok, hogy feladom. És ez egyre erősebb bennem. Mások is élnek egyedül, sok embernek nincsenek valódi barátai, nem járnak el sehová, és mégsem írják ki ide. Csak az a helyzet, hogy engem ez rettentően bánt. Bánt, mert én sosem élhettem át olyan dolgokat, amit olyanok mind megtehettek, akik kicsivel is normálisabban néznek ki. És az életben soha senki nem erősítette meg azt, hogy nem a kinézet számít. Belebuktam ebbe az egész sz*rba, és a lehető legjobban cseszett ki velem az élet. Egyetlen egy dologban reménykedem, és kurv* erősen, ha tényleg van következő élet, akkor nem így járok. Ha meg nincs, végre nyugtom lesz.

2022. aug. 2. 15:50
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha gondolod írj nekem privátot. Szerintem 10x sötétebben látod a dolgokat mint amilyen a helyzet valóban.
2022. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!