Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen kilátásai vannak...

Milyen kilátásai vannak mostanság egy fiatal felnőttnek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egy 18-20 éves fiatalnak van esélye itthon 30-as éveire önerőből (családi háttér hiánya) egzisztenciát teremtenie, hogy családot alapíthasson és polgári életet élhessen? Egyetemre nincs pénz, a szakiskolák többsége nem ad használható tudást. Munka 200 000 nettóért = albérlet + rezsi + kaja. Kinek mi a véleménye erről?

2022. ápr. 20. 12:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%

"Egyetemre nincs pénz"


El kellene menni dolgozni. Az egyetem ingyen van, pontosabban ráérsz utólag ledolgozni, ha már van normális munkád.


Ez az egész kérdés csak egy szánalmas bőgés. Én értem, hogy nem lehet mindenki mérnök meg villanyszerelő, de ha nem vagy egy lusta buta segg és hajlandó vagy kicsit utánamenni a munkának, azért lehet normálisan keresni.


Igen, tény, hogy az a normális bér, amit itthon keresnél, odakinn a négyszerese. Egy percig nem vitatom, hogy külföldön jobb anyagilag. És senkit sem marasztalok, aki menni akar.


Én nem mentem, mégis lett otthonom és normális életem. Tanultam, áldoztam időt arra, hogy szakember legyek, akinek kelendő a tudása. A következő lépcső nekem is az, hogy külföldre dolgozzak, de attól még el tudtam érni dolgokat 30 éves koromra nehezített pályán is...


Pl idehaza fixen könnyű olcsón végzettséget szerezni. Lehet, hogy sok dolog szar, de azért ez egyáltalán nem lehetetlen. És jó végzettséggel azért meg lehet keresni minimum 300-400-as nettókat.

2022. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
24%

#1

Én is most végeztem 25 évesen a villanyszerelő képzéssel, sok munka mellett 5ös eredménnyel,és még valamennyi családi életre is szorítottam időt. Saját zsebből. én se hittem el sokáig,de csak neki kell vágni a dolgoknak, igaz jár némi lemondással eleinte,de semmi sem lehetetlen.

2022. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszolónak! Gratulálok a teljesítményedhez! Ha most vagy 30 akkor talán van rálátásod, hogy az elmúlt 10 évben mennyit romlott a magyar közoktatás. Például leépítették a laborokat, tanulmányi szerződést kell aláírni, tanárok tömegesen hagyják el a szektort, a legtöbb iskolát átcsoportosították. Most egy kicsit belefutottál, mert én is 30 vagyok, egyetem mellett dolgoztam, diákhitelt is felvettem és 300 nettót keresek. Így kérdem, hogy aki most 18 annak milyen lehetőségei vannak.
2022. ápr. 20. 12:42
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Be kell lépni a Fidelitas-ba és akkor alakulnak a dolgok.
2022. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én ebből a fizetésemből még az önerőt sem tudom összeszedni a hitelre. Az elmúlt 5 évben többet drágultak az ingatlanok mint amennyit spóroltam. Nem beszélve az inflációról, lakhatási válságról, háborúról, gazdasági válságról.


Megy a zöld mindenkinek aki értelmesen hangnemben válaszol, függetlenül az álláspontjától.

2022. ápr. 20. 12:45
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Allamcsod. Esetleg EU-bol, NATO-bol kibasznak, haboru van. De valakik ujra megszavaztak ezt, akkor ez kell.
2022. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
0
2022. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ, mik az igények. Kertes házat, felkapottabb helyen esélytelen önerőből, bármennyire is próbálja itt 1-2 emberke behazudni. Azt csak családi támogatással, vagy ha nyersz pénzt a lottón. A munkádban meg az egzisztenciát kiépíteni megint attól függ, hogy mire vágysz. A legtöbb munkát azért itthonról ellehet érni, az internet segítségével képezni tudod magad, szóval ezen a téren nem olyan gázos a helyzet. Az tény, hogy a nyugathoz képest fényévekre vagyunk sajnos.
2022. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
18%

"Kertes házat, felkapottabb helyen esélytelen önerőből, bármennyire is próbálja itt 1-2 emberke behazudni."


Szoftverfejlesztő vagyok, 3 éve a szakmában. Ennyi tapasztalattal azért egy 600 nettós medior bér nem ritka. Ha otthon élek és be is adok a háztartásba egy rendes, 200 ezres összeget, ami azért bőven több, mint amennyit fogyasztok, akkor is marad 400 nettó havi megtakarítás. Egyetem végén kezdtem dolgozni, 20-21 évesen, az 24-től 30-ig 6 év. 6-12-400 000 ft az majdnem 30 millió.


Hol látsz te ebben hazugságot, édes szívem? 30 millióért Budapest belvárosában is lehet garzont venni, agglomerációban meg családi házat.


De aki csak 300-at keres, otthon az is össze tud szedni 10-12 év alatt jó pár milliót.



Az emberek többsége így is otthon vakarássza a tökeit 25-30 éves korában.

2022. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

#9


Te hol veszel az agglomerációban kertes házat 30-ért napsugaram? A legolcsóbb 50 millió. Az új építésűek meg simán 70-ért mennek el. Ezt mondom, hogy az ilyen nettó hazudozások miatt hiszi néhány ember azt, hogy itt a gyakorin mekkora emberek vannak. Aztán még az árakkal sem vagy tisztában. Persze, 30-ért családi házat. A seggem emg nyulat lő :D

2022. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!