Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha hazáig...

Mit csináljak ha hazáig követett valaki?

Figyelt kérdés
A munkahelyemről (gyár) elindultam haza, és egy idő után feltűnt, hogy jön utánnam folyamatosan egy autó. Azt hittem a férjem. Hasonló volt a kocsi. Már beértem az utcánkba mikor megtudtam hogy ő már haza ért, és akkor leesett hogy engem hazáig követett valaki. Mikor a házunk előtt megálltam akkor fordult meg és ment el. Teljesen lefagytam. A rendszámát sem láttam. Csak a kocsi típusát nagyjából mikor megfordult. Mi a helyzet ilyenkor? Kicsit félek..
2022. aug. 2. 23:40
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nem is szoktam kocsival járni csak nagyon ritkán, soha nem volt még velem ilyen, így nagyon nem is tudtam mitévő legyek.
2022. aug. 3. 00:01
 12/28 A kérdező kommentje:
Van egy rendőr ismerősöm, vagyis volt rendőr. Megkérdezem holnap.
2022. aug. 3. 00:02
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem várt szituációt kell generálnod, amikor ilyen gyanúd merül fel.

Ha ártani akartak volna neked, akkor már megtették volna, - teljesen mindegy, hogy teszel-e ennek érdekében valamit is vagy sem!

Éppen ezért nem felesleges bevállalni, hogy egy váratlan fordulatot generálsz. Mész a kicsi tempódban a látszólagos célod felé, aztán egyszer csak sarkon fordulsz és elindulsz ellentétes irányba! Még jobb, ha az általad gyanúsnak vélt jármű irányába - nyíl egyenesen, - persze a járdán, ha van. Ha beigazolódik a gyanúd, akkor esélyes, hogy az inkognitóját megőrizni óhajtó figyelő is a lehető leggyorsabban megpróbálja elhagyni a helyszínt - akár tolatva is. Ha szorult a pucájába némi hideg vér, akkor megpróbál póker arccal tovább menni melletted, de ekkor meg te tudod szemügyre venni a gépjárműben tartózkodókat, a gépjármű típusát, színét és rendszámát. Döntenie kell, hogy melyik számára az előnyösebb végkifejlet, de jól nem jöhet ki belőle. Magától értetődő, hogy környezet adottságait kihasználva - amennyiben elhalad melletted, - megpróbálsz az első lehetséges helyen venni egy 90 fokos kanyart és megpróbálsz kikerülni a visszapillantó tükör látóteréből. Aztán vársz egy kicsit, - mert kell, hogy tegyen valamit. Ez a valami fogja meghatározni, hogy megalapozott volt-e a gyanúd vagy sem. Gyalogosan, forgalmas utcán a váratlan átkelésekkel, kirakatnézéssel, majd visszatéréssel tudsz a figyelőid mögé kerülni és kínos helyzetbe hozni őket. Árulkodó jel lehet a folyamatosan zsebre dugott kéz (amelyben csipogó lehet), az orr masszírozása a jelenlétedben, - vélhetően ekkor vettek át mástól, de a jelenlétedben időről-időre ismétlődő egyszeri, hangos, határozott köhögés is lehet hasonló. A rádiótelefon mindennapos használata leegyszerűsítette ezeket a módszereket, - nem olyan körülményes ma már a figyelők közötti kapcsolattartás, mint pl. 30 éve. Kicsi városban körülményesebb megoldani egy ember figyelését, mert szinte mindenki ismer mindenkit és ott azért szembetűnik a perc töredéke alatt, hogy napok óta egy idegen kocsi van lerakva a mellékutcába, - pláne, ha folyamatosan ülnek is abban a kocsiban. Vannak még stratégiák arra, hogy biztosan megtudd, téged követnek-e, de szerintem elég hirtelenjében ennyi.

2022. aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát szerintem meg este 11kor ne menj be egy zsákutcába,hogy megtudd,követnek-e. Minél világosabb,minél forgalmasabb helyen menj. Ha férjed tud,menjen érted egy darabig.

Akik meg itt ijesztgetnek,meg szórakoznak,menjenek a csudába,ez elég gáz szitu amúgy is.

2022. aug. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól értem, gyalogoltál... Hogy lehet ez? 5 km/h-val követett hazáig?

Vagy busszal mentél, és úgy? Vagy autóval voltál?

Nyilván nem kis mellékutcába kell ilyenkor bemenekülni, hanem megfordulni, és forgalmas helyet keresni. Nem hazamenni, hanem felhívni a férjecskét.


Amúgy megfordulás közben (vagy autó esetén leparkolni, lelassítani, és látványosan előreengedni) és egyből fényképezni egyet, és akkor talán lelép.


Egyébként lehet, hogy valaki csak "poénkodott", vagy keresett egy áldozatot.

2022. aug. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Autóval voltam, és ilyenkor egy lélek nincs a környéken sem. Hát így jártam most. Legközelebb okosabb leszek
2022. aug. 3. 06:40
 17/28 anonim ***** válasza:
71%
Ha verdával voltál, akkor meg tényleg nem érthető, mit parázol. xD
2022. aug. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa,én úgy értettem,gyalog.
2022. aug. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Én követtelek. Az oviban elvetted a homokozóban tőlem a piros lapátot és ezt sosem bocsájtom meg neked. Az utcátokat bekameráztam, a munkahelyedre beépítettem az embereimet akik téged figyelnek, és autóval minden este hazakísérlek. Mindezt csak azért, hogy az üldözési mániád jobban kiteljesedjen, mert nem mentél el pszichológushoz, pedig már többen is javasolták a korábbi kérdéseid válaszaiban.
2022. aug. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Csak azért parázok, mert kb haza kísért.
2022. aug. 3. 07:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!