Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan név, aminek a...

Létezik olyan név, aminek a jelentése: "bárcsak hamarabb"?

Figyelt kérdés
Ha létezik, akkor melyik az? Köszönöm előre is az értékes választ!

2022. aug. 3. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magyar név?
2022. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem.

Olyan lánynév létezik, hogy "Ne legyen lányod".

2022. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

"bárcsak hamarabb"


Ez mit jelent magyarul? Mert úgy sincs értelme!

2022. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Zita, Zetta, Felicitász - jelentése: gyors, sebes
2022. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem biztos! :D
2022. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Csak kíváncsiságból: azért szeretnél ilyen jelentést a névhez, mert szeretnéd ha bárcsak hamarabb érkezne a baba? Másra nem tudok gondolni miért kéne ilyen jelentés :D
2022. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg régóta várt a babára a kérdező, és azt kívánja bár hamarabb megfogant volna.

Elég fura egy ilyesfajta szemrehányást, mint név jelentést választani. Inkább olyat szokás hogy "csoda" mint Mira vagy Vita mint élet stb...

2022. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer láttam egy riportot, ott Kincső lett a kislány, mert tudták, hogy mekkora kincs lesz a családnak.
2022. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1-es! Nem feltétlenül kell, hogy magyar legyen. Lehet szinonima is, csak legyen azonos az értelme.


4-es! Köszönöm, de nem felel meg. Hasonló, de nem ugyanazt jelenti.


6-os! Nem.


7-es! Mint válaszoltam 6-osnak nem baba megfoganás miatt tettem fel a kérdést. Egyébként nézőpont kérdése és hangsúly kérdése, hogy mit ért alatta az ember. Babanév tekintetében tényleg úgy hangzik, mintha szemrehányás lenne.


Kijavítalak 8-as: remélték / (igen) erősen remélték – a tudták helyett. Tudni és remélni két különböző szó. Tudni alatt 100%-os ismeretet értünk, ami a jövőbe látást követeli meg. Remélni szó pedig elfogadja, hogy nem látnak a jövőbe, ezért biztosat nem tudnak felőle, de bizakodnak, nagyon szeretnék. Javítás oka: Érzékeny vagyok a különbségekre.

Egyébként köszönöm, hogy leírtad ezt a mondatot, gondolkozok alternatív neveken, ha nem fogok olyan nevet találni, aminek a jelentése „bárcsak hamarabb”.


Szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy nem a gyerekvállalás kérdésbe tettem fel a kérdést! Nem más elnevezése a cél.

2022. aug. 3. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 8-as vagyok. Tudták, hogy mekkora kincs lesz. Lévén, hogy minden gyerek kincs, ők pedig nagyon várták.
2022. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!