Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha zaklatnak?

Mit tegyek, ha zaklatnak?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember környékén elkezdett rám írogatni egy hapsi, találkoztunk kétszer, és utána mindenkinek olyan dolgokat mondott a városban, hogy mi össze fogunk házasodni, ő már eljegyzett engem, meg ilyenek, pedig semmi nem történt. Mikor ez visszajutott hozzám számon kértem, és azt mondta, hát igen, mert ez így lesz, ő eldöntötte. Ezek után fogtam, és letiltottam. Azóta zaklat. És ez már nyolc hónapja tart. Már kb száz profilját tiltottam le, de zaklat engem idegen telefonszàmokról is sms-ben, (több telefonszámot is letiltottam már tőle), stb.

Letiltottam a főprofiljàt, aztán irkàlt nekem egy másik profiljàból, hogy bocsássak meg neki, letiltottam azt is, aztán irkàlt nekem kamu profilból szintén, hogy bocsàssak meg, azóta meg már nem azt akarja, hogy megbocsàssak, hanem szimplán zaklató üzeneteket küld nekem 1-1 mondatot. Hogy menjek a hatàrra, meg másszak fel a kerítésre, meg ilyen hülyeségek.

Például árulok egy házat is (egy barátomnak segítek eladni, de én vagyok a kapcsolattartó), és ott is fb-n minden posztom alá kamu profilból oda írkàl valami hasonlót. Így már tényleg kb vagy száz profilját tiltottam, de mindig csinál újat.

A fickó RENDŐR, és úgy csinálja ezt mellékesen.

Beszéltem egy másik rendőrrel ezügyben, de azt mondta, hogy ilyen hülyeségekkel nem fog foglalkozni a rendőrség. Valószínűleg fizetős telefonszámokról küldözget nekem sms-t is, amit nem lehet bemérni, az meg, hogy 1-1 kamu profilból hetente ír nekem valami hülye sértést, ami nem fenyegetés elvileg nem törvénybeütköző, meg mivel rendőr nem is fognak semmit csinálni vele.

Mit tegyek?

A telefonszámom tervezem lecserélni, ha elkelt a barátom háza.


2022. aug. 7. 17:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel! Gyüjtsd össze korábbi üzeneteket, akiknek ilyeneket mondott nevezzd meg tanúként. Nettó hazugság, hogy nem csinálnak semmit, ha bejelented kötelesek kivizsgálni, a telefonját nem kell bemérni, elég lekérni a tulajdonost. Mivel rendőrként ilyet csinál a mentális állapota is kérdőjeles, nem fogják szó nélkül hagyni.
2022. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem tudom hogy lehet rendőr, mert sokáig kellett járnia pszichàterhez, mert van valami elmebaja. Sőt úgy tudom, hogy mai napig kell mennie néha felülvizsgálatra, meg szed állandó gyógyszert is(frontint).
2022. aug. 7. 17:27
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
Elveszlek feleségül aztan idekoltozol ol hozzám mit szólsz?
2022. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3, köszi nem, mert nem ismerlek.

Egyébként a kérdésemre szeretnék választ kapni, mert már nagyon unom, hogy zaklat ez a senkiházi.

2022. aug. 7. 17:41
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod Akkor csak szenvedj vele
2022. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Őszintén... Az ilyen embert csak úgy lehet leállítani, hogy részesítik egy "aha" élményben (pl. úgy, ha elkezdik zaklatni őt is, vagy kiábrándul belőled. Sajnos ezt a legnehezebb elérni, viszont ha egyszerűen látja, hogy tudomást sem veszel a zaklatásról, akkor is le fog állni idővel. Ahogy olvasom viszont, hogy ilyeneket írogat, hogy menj ki a határba, stb. én azért tartanék tőle, hogy bekattan és tettlegességig fajul a dolog. Lehet érdemes lenne megfontolnod az elköltözést, telefonszámcserét abban az esetben, ha ez idén nem szűnik meg. Mondjuk elég gáz, hogy más férfiak nem csicskítják be. Pedig eléggé meg tudnák szégyeníteni a munkatársai is.
2022. aug. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Feljelentés,ha annyira unod.
2022. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem tudja hol lakom, azóta elköltöztem. De tervbe van még idén a külföldre költözés is. Egyébként három kutyám van, ha esetleg el is jön személyesen gondolkodás nélkül fogom mindhármat ràengedni, és ràhívni a rendőröket.

Amúgy nem szoktam visszaírni semelyik üzenetére semmit. Letiltom mindig, és ennyi.

Amúgy nincsenek barátai, meg mesélt nekem, hogy őt mindig csak bántották iskolában is, mindig megverték stb. Hát, remélem verik most is, csak már gumibottal és a kollégái.

2022. aug. 7. 17:55
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Le se kell tiltani, simán be tudod állítani, hogy némítsa az üzeneteket, vagy a profilodat állítsd be úgy, hogy aki nem ismerős, az ne is tudjon üzentet küldeni, csak ha bejelölt és visszajelölted. Be tudod FB-on azt is állítani, hogy semmilyen tartalmat ne lásson és ne kommentelhessen, amíg nem jelölöd vissza.
2022. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsd a bizonyítékokat és jelentsd fel. Legfeljebb nem foglalkoznak vele, de lehet, hogy igen.
2022. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!