Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ért már titeket bármiféle...

Ért már titeket bármiféle hátrány, megkülönböztetés, retorzió, ha a munkahelyen, haveroknál, rokonoknál stb. kerek perec kijelentettétek, hogy semmiképp nem akartok gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Eleinte rugóztak rajta, de mivel minden csoda 3 napig tart, hamar betemette az idő.
2022. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Munkahelyen nem, de nem is nagyon téma az. éli mindenki a magánéletét, ahogy akarja.

Családban sem direkt, inkább csak a nyomasztás, hogy de márpedig kellene, mert ez az élet értelme. De ez változó intenzitással, rendszeresen jön

2022. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem. A munkahelyemen senkit nem érdekel, olyan emberek meg már rég nincsenek az életemben akik ne tartanák tiszteletben a határaimat és a döntéseimet.
2022. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Munkahelyen nem téma.

A haverjaim elfogadják/támogatják.


A rokonok meg a párom rokonai abszolút nem tudják feldolgozni, minden találkozáskor nyaggatnak ezzel. Az én családom nem sokat tud kezdeni ezzel, de a párom családján érzem hogy kezdenek komolyan kiutálni emiatt, szerintem haragszanak amiért "elvettem" a gyereküktől a lehetőséget az utódra. Gyakran fejtegetik hogy gyerek nélkül értelmetlen az élet, stb. A szülei szerint majd meg fogja bánni hogy rám pazarolta az idejét és addig se alapított családot.

(A nagyszüleim a kivételek, ők annyit mondtak hogy mindegy hogy akarunk-e vagy sem, csak egyezzen a véleményünk a párommal erről, lényeg hogy boldogok legyünk, a többi nem számít. 😊 )

2022. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
87%

Nem rosszból mondom, de olyan közegben ért negatív "komment" minket, ahol a szerényebb, kevésbé iskolázott rétegekben élők dolgoznak, élnek.

Én összességében ezt így tudnám megfogalmazni, mindenféle bántás nélkül.

2022. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
De minek ezt elmondani akárkinek is? Lesz ahogy lesz, majd meglátjuk, egyelőre még nem, stb.
2022. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

#6

Mert ha nem mondod azt hogy soha, akkor mindig azt kérdezgetik hogy NA MIKOR?

2022. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
94%

6-os. Voltál már fiatal, házas nő?

Kb 3 percente ez a kérdés, hogy mikor jön a gyerek?! Kultúráltabb közegekben úgy kérdik, haveri szinten, hogy terveztek-e? :D

Szóval de, megkérdezik, és totál fölös hazudni...

2022. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Hátrány és retorzió nem, megjegyzéseket viszont rendszeresen tettek és tesznek. 20-as éveim elején volt a "majd meggondood magad", utána a "majd amikor rendes párod lesz" stb., mindig volt valami. Azt nem voltak képesek felfogni, hogy sokéves párkapcsolatban éltem valakivel, mindig jött a "de majd valaki másnak biztos akarsz szülni". Most a 30-as éveim második felében járok, és úgy alakult az életem, hogy egyedül maradtam. Még mindig kapok olyan megjegyzéseket, hogy mennyivel jobb lenne, ha lenne gyerekem :D De már csak nevetek rajtuk.
2022. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
86%

Nekem volt egyérdekes állásinterjúm, ahol az életkorom megkérdezése után azonnal azt tudakolta a hölgy, hogy "És mikor szül?" - kb. mintha már terhes is lennék. Meglepődésemben kicsúszott a számon, hogy soha, mire a nő kiakadt, hogy ennyi évesen már rég terhesnek kellene lennem. 24 éves voltam.


Rokonokkal úgy nem tartok kapcsolatot, hogy tudjanak ilyesmikről, anyám egy ideig rugózott rajta, amit nem értek, mert ő sem szereti a gyerekeket és első kézből tapasztalta, hogy így mekkora szívás mégis szülni. Aki egy ideig problémát okozott, az anyós, évekig nem szállt le a témáról akkor sem, ha már csúnyán válaszoltam. Hiába mondtam, hogy értse meg, nem lesz semmiféle gyerek, csak vihogott, hogy majd meglátom, úgyis becsúszik! Hihetetlen. Szerencsére nem találkozom már vele.


Barátok, haverok értelmes emberek akik felfogják, hogy az emberek különbözőek és nem térítgetnek semmiféle témában. Az eddigi munkahelyeimen, ahol dolgoztam is, eszükbe sem jutott ilyesmi felől érdeklődni. Random ismerősök 'uuu majd ha gyereked lesz' kijelentéseit csak egy laza 'nem lesz, pá'-val nyugtázom és megyek tovább. Szerencsére ebből is jóval kevesebb van, mióta elköltöztem.

2022. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!