Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek közötti hátrányos...

Az emberek közötti hátrányos megkülönböztetés mely formáját ítéled el leginkább?

Figyelt kérdés
Miért

2022. jan. 23. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiről az illető nem tehet, nem lehetséges befolyásolni és nincs semmi gyakorlati negatív következménye, szóval amikor még pragmatizmussal se lehet érvelni a diszkrimináció mellett.
2022. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán a fogyatékosság, nem tudom, ez elég komoly kérdés hogy csak úgy írjak valamit.

Annyi, hogy létezik ilyen-olyan ember is, van aki nem kérte hogy a világra hozzák de kénytelen élni.

2022. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, 2. Ez is egy szempont. Nagyon igazad van. Elég baj valakinek ha fogyatékosnak születik, vagy később lesz az. Az olyan embert is elítélendő bántani.
2022. jan. 23. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Én például utálom, ha szidják a nacionalistákat.
2022. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

A kor szerintit.


Számomra azért kifejezetten kényes ez a téma, mert a többi vagy van vagy nincs, vagy a megkülönböztetett csoportba tartozol vagy nem. Természetesen nem lesz emiatt kevésbé fontos kérdés a nem, a származás vagy a vallás alapú megkülönböztetés problémaköre, egyszerűen csak számomra kiemeltebb ez a kérdés, mert mindenki megöregszik/mindenki volt fiatal, emiatt mindenki ki lehet ennek téve, ráadásul ez az, ami kialakul és nem csak egy tulajdonságnál fogva létezik.


Briliáns embereket írnak le a koruk miatt, tekintenek inkompetensebbnek, tompábbnak, naivabbnak vagy taszítóbbnak. Ez főleg az időseket érinti a fiatalkultusz miatt, de professzionális közegben gyakran a fiatalok is megérzik.


Képzeld el, hogy ugyanaz az ember vagy belül, ugyanazt tudod, ugyanazt a minőséget nyújtod és ugyanúgy igyekszel. És mindenki látja, érti és értékeli, kedvel miatta... Aztán eltelik pár év és minden elveszik. Lehet, hogy az alatt a pár év alatt megdöbbet gyarapodtál de a korod miatt semmisnek számít... Mert öreg vagy erre meg arra. Lefőtt a kávé. Nem lehetsz penge, vonzó, nem lehetsz semmi. Nem vagy fontos, érdekes.


Szerintem ez szörnyű.

2022. jan. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Én a van gyerek-nincs gyerek témát. Ha nincs gyereked, gyakorlatilag alsóbbrendűnek számítasz. Munkahelyen az dönthet először a szabadságról, akinek gyereke van. Elnézőbbek vele, kevesebbet várnak el, többet megtehet. A kormány is a gyermekteleneket bünteti. Lásd ingatlanpiac és családpolitika. És persze ha 30 évesen még nincs gyereked, akkor te biztos selejtes vagy. Önző vagy, életképtelen, válogatós, nem nőttél még fel.

Na EZ fáj nekem.

(Férfi, 29)

2022. jan. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
5 és 6-os válaszoló nagyon fontos dolgokat írt. Az ilyen dolgokon alapuló megkülönböztetésre nem fektetünk elég hangsúlyt, pedig hatalmas tömegeket érint.
2022. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!