Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 1-10-ig...

Szerintetek egy 1-10-ig terjedő skálán mennyire jó ország Magyarország?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 01:13
1 2 3 4
 21/35 Shaddark ***** válasza:
25%

8.

A világ népességének 70(!)%-a sokkal rosszabbul él mint mi itt.

Csak itt divat a panaszkodás...

Persze, valahol meg értem. Még (nekem úgy tűnik ez is változni fog)

ki lehet menni az EU más országaiba munkát vállalni, így mindenki az "elérhető" lehetőségekhez viszonyít.

De attól még így van. Aki Afrika vagy a többi 70% bármely országába született, az itt tolong a kerítés előtt. Nem véletlenül.

2022. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
89%

#21


Igen, de ott teljesen más a történelem, a szomszédság, az elhelyezkedés, a népesség, az erőforrások stb.


Mi itt vagyunk az eu ba, kaptunk már iszonyat mennyiségű támogatást.


Ehhez kéne viszonyítani nem ahhoz, hogy a sivatagban meg máshol hogy élnek.


A statisztikák meg megmondják, hogy zárkózunk fel a többi elmaradott balkáni országokkal.


Beülök az autóba vezetek 4-5 km -t és Ausztriában vagyok és olyan, mintha utaztam volna vagy 20 évet előre az időben.

Ez lehet, hogy 20-30 éve okés volt, de azóta már kicsit közelebbnek kéne lennünk szerintem, ehelyett a szakadék akkora, hogy elképed az ember.


Télen konkrétan az osztrákok jöttek át elkotorni a havat (igen 2022 ben), mert a magyarok erre sem voltak képesek. De gondolom ezt nem mondták a médiában, meg még ezernyi mást sem.

Maguknak is elkotorták azonnal tökéletesen meg még átjöttek a város és a határ között elkotorni nekünk is, hogy kijussunk, de hát kinek mit intézett a kormánya ugye.


Ha így robogunk előre afrika is jobban elközelít felénk, mint mi a nyugat fele.

2022. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, valami Afrikai vagy Dél-Amerikai putrihoz képest 10. Nyugathoz vagy lassan már a szomszédainkhoz is viszonyítva 0.
2022. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

15-ös 16 éves vagyok, apám sokat mesélt az életről a rendszerváltás előtt.

Nyilván vannak sokkal rosszabb helyek ahol lehet élni de attól függetlenül magyarország nem egy jó hely és én nem szeretek itt élni, szerintem sokkal több esélye van az embernek jelenleg egy jobb életet élni nem itt.

Én és sok más is tudtommal így érez, de senkit nem akarok megbántani vagy lenézni amiatt hogy kötődik a hazájához.


Meg persze most ne hasonlítsuk az országunkat olyan helyekhez ahol szegénység van nincs ivóvíz, étel, az emberek szenvednek nincs orvosi ellátás ilyenek.

Abból a szempontból tettem fel a kérdést hogy más fejlettebb országokhoz képest milyen magyarország.


20-as veled nagyon egyet értek.

Illetve 21-es az emberiség 70%-ka Ázsiában és Afrikában él, azért panaszkodnak az emberek itt magyarországon mert ugyan úgy sz@r helyen élnek csak nekünk itt megvannak az alapvető éltszükségletek és attól hogy máshol rosszabb attól még lehet itt is rossz és ezen nem úgy kell javítani hogy: "Hagyjad már máshol rosszabbul élnek örülj amid van"(De persze örülni kell annak amid van csak hogy ettől nem kéne ignorálni a dolgokat amik vannak körülöttünk)

Ez a salyát véleményem ha valaki nem ért egyet szívesen meghallgatom az ő álláspontját.

2022. aug. 11. 17:35
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, éppen nyílt kommunizmus még nincs, legális az alkohol, és a poppers, meg vannak szép tájaink, meg néhány híres egyetemünk. És itt kimerült. Az eü nulla, oktatás nulla(több szakma, meg egyetem után tapasztaltam), közbiztonság nulla(Borsod, Bihar, Szabolcs főleg), a közszolgálat szét van cseszve (nulla fizetés, sok munka, sok túlóra), a fizetés általánossàgban szintén nulla(nem Budapestből kell kiindulni, mert az egész ország nem költözhet fel Pestre, meg az osztrák határ mellé, mert ott tűrhetően fizetnek), drága minden, a kormányunk nulla, csak lopni tudnak, stb. Az a baj, hogy a negatív dolgokat reggelig lehetne írni (pedig reggel van most is), a pozitív meg kb két sor.
2022. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az értékelésem: 10/3
2022. aug. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Morzsi007 ***** válasza:
14%
Itthon is el lehet helyezkedni, ha van olyan végzettséget vagy képzettséged, itt is megveszik a 20M Ft-os autókat egyre többen. Ha kimész külföldre ott is kell dolgozni, többet lehet keresni, de minden drágább, házat nem kell venni, mert durva pénzbe kerül. Sokan bérlik az ingatlant. Biztos jobb az élet, bizonyos helyeken, Francia-, Németország, Ausztira, de nagyon sok országban cefettség van és aki azt hiszi, hogy kint kolbászból van a kerítés, nem kell semmit csinálni és dől a lé, az téved.
2022. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

#27

Mindenhol dolgozni kell, csak nem mindegy, hogy a nettó 200 ezres fizetésedet éled fel havi szinten, vagy a nettó egy milliónak a felét.

2022. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Morzsi007 ***** válasza:
0%
Netto 200000 Ft-nál már azért mindenki többet keres, így is fos a fizetés, de ennél azért több. Itthon is lehet 7-800 000Ft-ot keresni és, ha ezt itthon költöd el, több mindenre elég, mint külföldön. Persze ez ritkább. De ha valakinek ennyire sz@r itt élnie és úgy gondolja kint többre képes, menjen szerencsét próbálni, senki nem tartja vissza. Jelenleg szerintem mindenhol k@ki a helyzet. Vannak akinek bejött az élet kint, Ők vannak kevesebben, de vannak olyanok is, akik már csak azért sem jönnek haza, pedig nincs 2 forintjuk vagy egy majd 20 éves autóval futkoznak osztrák rendszámmal. Ezt itthon is összekaparta volna 15 év alatt szerintem. Ha fiatal vagy és jó végzettséged van, elszánt vagy, ezzel el tudsz helyezkedni, akkor sok eséllyel jobb élet várhat rád egy normálisabb országban, mint itthon, de, ha valamelyik nincs meg, akkor már nehezebb.
2022. aug. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
86%

#29

[link]


"Vannak akinek bejött az élet kint, Ők vannak kevesebben,"

Aham, persze, ezért van kint annyi magyar külföldön, akik soha nem akarnak hazajönni.

2022. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!