Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni Krúbi pár számának a jelentését?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam már, hogy a polgár pukkasztó szövegei mögött mélyebb üzenetek lennének, de nem tudom őket értelmezni. Valamint nem tudok véleményt formálni róla, mert én pusztán a dalai által ismertem meg, mint egy alpári személyiségű zenész, de mikor kritikákat olvastam róla, mindenki azt mondta, hogy mekkora zseni a srác.

2022. aug. 13. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Melyik számára gondolsz? Nem biztos, hogy tudok segíteni, de megpróbálok

Ha a Nehézlábérzésre, arra már elmondta 100x, hogy csak "poén", amögött nincs semmilyen mélyebb mondanivaló, csak amiket felírt magának vicces sorokat meg ilyeneket azokat összerakta egy számmá

2022. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pl. a "Szív". Mind eddig azt hittem, hogy csak egy suttyó szöveggel rendelkező dal, de ezek szerint valamiről mégis szól? Nem tudom őszintén, kritikusok szerint mély munkássága van a fiúnak xdd
2022. aug. 13. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok nagy Krúbi rajongó szóval nem vagyok benne biztos, de ha jól tudom a szám megírása előtt volt egy szívbetegsége amit műtöttek (asszem szívizomgyulladás, de nem vagyok benne biztos), erre reflektál a cím is meg a szöveg is. Főleg az első részében arról van szó hogy mi lenne ha ő nem lenne meg ilyenek, de amúgy ja, annak a nagy része csak önfényezés szerintem xddd Már amennyire én képes vagyok értelmezni a szöveget


A 2. rész meg tele van aktuálpolitikai utalásokkal meg ilyenek, meg beszól benne a mai trendi rappereknek is akik tényleg kb évente tűnnek fel és tűnnek el a süllyesztőben


,,Nem beszélek erről sokat, de ennyit muszáj

Mert túl magas lóra ült fel a sok trending huszár

Adok egy ötletet, álljon csak össze az egész gangetek

Azt nézzük meg, hogy úgy ki ad el több jegyet

Tudjuk mind, hogy ezt a versenyt nem nyered

Még akkor sem, ha csak az egyik side projektemmel megyek (így van Krisz!)

Annyit hazudtatok, hogy mekkora nagy sztárok lettetek

Hogy végül saját magatokat csaptátok be vele"


Pl ez a rész.


De amúgy ez a dal szerintem inkább zeneileg "egyedi" meg kiemelkedő, nem szövegileg :D



,,Sokat hallottam már, hogy a polgár pukkasztó szövegei mögött mélyebb üzenetek lennének"


Szerintem ez kifejezetten például az ,,Orbán v*rd ki a Ferinek" című dalára érthető amúgy

2022. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen ahogy az előző is írta a Szív első része igazából arról szól hogy mi lenne ha meghalt volna.


A közepe a jelenlegi médiáról szól illetve a politika szerepéről a médiában.


Aztán a közepe után igazából vannak magánjellegű dolgok is.

Pl „De bárhol járok, még egy olyat nem találok mint 2013-ba a 2013-ban”

Itt ha jól tudom akkor a jelenlegi barátnőjéről van szó. Pomáz irányítószáma 2013 és Krúbi illetve a lány is pomázi, és gondolom 2013-ban találkoztak.


Aztán a végén pedig a jelenlegi magyar elismert előadók többségéről van szó.


Pl „ Láttam a Fonogramról a rageteket nem úgy volt hogy ti leszarjátok a hatereket?”

Itt Majkára utal, illetve a szám elején is meg van említve Majka mivel ő cirkuszolt akkor amikor Krúbi több Fonogramot is kapott ő meg egyet sem. Krúbi ennek kifigurázásaként a mostani Budapest Parkos koncerten odaadta az egyik Fonogramját (ami háttérdekoráció volt a koncert közben) az egyik első sorban álló srácnak, és hozzátette hogy neki úgysincs szüksége rá.


„Aztán majd a Trapház is beázik

Látszik hogy közel a vég, már Dér Heni is triolázik"

Itt pedig arra utal hogy mostanában az összes zenész jelentéktelen trap számokból próbál megélni, úgy hogy közben a többségnek semmi tehetsége. Mivel ez nem igényel akkora énektudást ezért rengetegen azt hiszik hogy tehetségtelenül is lehet belőlük valaki ezáltal. Ennek eredménye általában semmiről szóló szövegek, vagy éppen arról szólnak hogy „jaj én jól megb*sztam az anyádat, nődet, akárkidet aki nő” pl BSW - Egyedül (Megb*asztam ezt a kis gádzsit) és ez is elért majdnem 6M megtekintést Youtubeon. Krúbi ezt is kifigurázta már pár számában. De valahogy Magyarországon ezek a semmitmondó előadók és dalok valahogy mégis a mainstrem, elég nagy közönsége van.


De ahogy az előző is mondja, a Szív azon túl hogy a szövegnek is van mondanivalója, inkább zeneileg nagyon különleges alkotás főleg Magyarországon.


De egyébként én még nagyon szeretem Krúbitól a Jéghideg-et, a Sapiens-t de igazából ha meghallgatod egyben az Ösztönlény albumot akkor igazából az egésznek megvan az oka hogy miért az a sorrendje a számoknak, és az egész albumnak egyben is van egy elég jó mondanivalója. Talán Krúbi is nyilatkozta már hogy a Nehézlábérzés album az igazából nem is indult olyan deepnek, ott rengeteg egymástól független szám van, míg az Ösztönlényen kapcsolódnak a számok, és itt sokkal célzottabban vannak mélyebb mondanivalói a számoknak.


De igazából ha nagyon kapcsolódó számokból szeretnél albumot hallani akkor ajánlom a Mirror Glimpsetől (Krúbi+BEATó) a Legendás R*bancok Nyomában című albumot, igazából az egész valahol egy összefüggő történet, és a számok sem teljesek külön-külön inkább részletekként hatnak. 10 szám, talán 21-2 perc de valahol olyan mintha egy, nagyon hosszú és összefüggő számot hallgatnál ami közben alakul egy történet.


Ha még van kérdésed valamelyik számmal kapcsolatban akkor nyugodtan tedd fel, szerintem sokan tudnak válaszolni hogy mit látnak bele egyes számokban, hiszen a mondanivaló is valahol személyenként eltérő lehet.

2022. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez sokat segített! :DD Viszont még azt szeretném kérdezni, hogy Krúbi milyen személyiség? Tisztességes és érett, vagy sztereotipikus rapper?
2022. aug. 15. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:

"Annyit hazudtatok, hogy mekkora nagy sztárok lettetek


Hogy végül saját magatokat csaptátok be vele."


Ez pont az ellenzéknél történt!

Mekkorát buktak! 😂

2023. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!