Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki el tudná magyarázni a...

Valaki el tudná magyarázni a that és that is jelentését?

Figyelt kérdés

Már jó pár hónapja tanulók angolt de ezt az alap dolgot sose értettem.

Jelentése lehet ez,az,hogy,ami,ilyen, olyan,ennyire stb. Hogyan tudnám megállapítani a szöveg környezetből , hogy most melyiket jelenti? A kedvencem amikor letigét kap és that is vagy that's lesz belőle akkor végképp nemtudok rá jönni hogy mit jelenthet


2021. okt. 27. 12:40
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

that (többesszámban those)

Amikor rámutatsz egy távoli dologra. Tehát mutató névmás (az/azok)

That woman is her mother.

How much are those shoes?


Vagy egy korábban említett dologra utalsz vissza.

They frequently hold conferences at that hotel. (az a hotel, amelyikről korábban beszéltünk)


Ha rögtön az "is" jön a that után, az annyiban különbözik az előzőtől, hogy egy főnév hozzáadása nélkül is tudja mindenki, hogy mire gondolsz.

Például:

That woman is her mother.

That is her mother.


How much are those shoes?

Those shoes are really expensive.

Those are really expensive.


A "that's" az egyszerűen a "that is" összevonva.


(Valójában ha egyedül áll a that, akkor az angolban névmás, ha másik szó előtt, akkor melléknév, de ez egyelőre neked nem fontos szerintem.)


-----


that [határozószóként] (annyira)

that much

It's not that important.


-----


that [kötőszó] (hogy)

It was so dark (that) I couldn’t see anything.

Olyan sötét volt, hogy semmit nem láttam.


She said (that) she’d pick up Michael after work

Azt mondta, hogy ...


-----


Valamint a that bevezethet egy mellékmondatot, ami pontosítja az előtte álló főnevet:

I enjoy watching movies that employ lots of special effects.

2021. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:
100%

Fura. Bocs, valószínűleg nem leszek hasznos, de nem értem. Pont a szövegkörnyezet az, ami segít megállapítani, melyik jelentését kell használnod.

Alapjáraton (és nagyon egyszerűsítve) jelentheti azt, hogy

- az, amaz

- aki, amely, hogy

- ilyen, olyan, annyira, ennyire.

Ha azt látod, "really, that high?", nyilván nem azt fogod fordítani, hogy "tényleg, amely magas?", hanem "tényleg, ilyen/olyan magas?"...

vagy

Look, that boy is swimming faster than my boy. - nyilván nem úgy fordítod, hogy "nézd, aki fiú/ilyen fiú gyorsabban úszik, mint a mi fiunk", hanem "Nézd, az a fiú..."

Oh, that's my brother - Ó, ő a tesóm! (szó szerint: az a tesóm)

vásárlásnál:

- That's $35. (35 dolcsi lesz. - kb.: az annyi, mint 35 dolcsi)

... és lehetne hosszan sorolni. Jó pár hónap nem olyan sok, adj időt magadnak, rá fogsz érezni, mikor melyik jelentése kell.

2021. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 chtt ***** válasza:
100%
(Ó, közben látom, Pelenkásfiú nagyon ügyesen összefoglalta - köszönöm én is:)
2021. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!