Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki el tudná magyarázni a...

Valaki el tudná magyarázni a 'pronouns' jelentését? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Itt most nem a szó szerinti Angol fordításának jelentésére Vagyok kiváncsi, hanem az Instagramon való használatára. Mi alapján dönti el az adott személy a ...She/They/Them (etc.) közül, hogy melyiket jeleníti meg a profilján?


Próbáltam után keresni, de nem igazán jött össze, úgy, hogy meg is értsem...


A válaszokat előre is köszönöm<33



2021. okt. 26. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerű:

ha lány vagy, akkor she/her

ha fiú vagy, akkor he/him

ha nem akarod magad ezekbe besorolni, mert nembináris vagy, esetleg nem a fiú/lány nemek valamelyikéhez tartozol, akkor they/them

ha lány vagy, de némileg a nonbinárissal is azonosulsz, akkor lehetsz például she/they

2021. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Tessék :)


[link]

2021. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 "ha lány vagy, de némileg a nonbinárissal is azonosulsz, akkor lehetsz például she/they"


Én pont ezért kerestem rá a kérdésre. Mi az, hogy she/they?


Ha valaki kényelmetlenül érzi magát, ha he- vagy she-ként hivatkoznak rá, akkor teljesen érthető a semleges névmások használata,

de ha valakit egyáltalán nem zavar, ha she-nek szólítják, akkor mi a péknek kell divatból különcködni, főleg ilyesmivel, ami egyeseknek tényleg frusztrációt okoz, vagy depressziósak lesznek miatta.

2023. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!