Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lusta a legtöbb ember?...

Miért lusta a legtöbb ember? Ezek az emberek mit gondolnak, mit vagy mire várnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a legtöbb ember lusta és csak siránkozni bírnak.

Iskola mellett éjszakai árú feltöltő voltam, egyik ismerősöm sem jött velem sem suliból sem máshonnan. A legkülönböző indokokkal, de a sírás ment, hogy nincs pénz. Megy a mai napig. Többen vettek kutyát, hogy majd attól történik valami viszont az összes neveletlen, mozgáshiányos, legolcsóbb táppal etetve.

Az ilyen emberek gondolkodnak kicsit is?

Nektek sok ilyn ismerősötök van vagy én rontottam el valahol?


2022. aug. 14. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ezek az emberek azt gondolják, hogy ha meg tudják oldani plusz munka nélkül, es nincsenek rákényszerítve, akkor ugyanazt az időt pihenésre szánják.

Panaszkodni meg mindenki szokott függetlenül attól mennyit dolgozik.

2022. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 31 éves vagyok, egyetlen 1 évet dolgoztam Magyarországon 1 gyárban mint raktáros. 3 műszak, ez 2010-2011 volt. Én szerettem. A havi fizetésen ilyen nettó 110 volt max. akkoriban, talán túlórával megvolt a 120. Mindegy.


Napi szinten ment a siránkozás a pénz miatt a kollégáktól, reggel-délután-éjszaka. Én már akkor is azt mondtam, hogy persze, nagy probléma a pénz. De a legnagyobb probléma nem a pénzzel volt, hanem azzal, hogy fel kell reggel kelni, és el kell menni dolgozni. És ez tényleg így volt.


Azóta én Ausztriában dolgozom, de valójában itt is ugyanez megy, szóval...


Én tartom azt, ha holnaptól mindenki nettó 400-at keresne, akkor azt hallgatnád minden munkahelyen, hogy bezzeg az XY az 450-et keres, hogy ez amúgy lóf.sz, hogy ennél sokkal többet dolgozunk, stb..


A pénz sosem elég, ezt is aláírom, de mondom, ez nem a pénztől függ. Szerintem ez bele van kódolva a magyarokba, az állandó panaszkodás. Ezt hallgatod Ausztriában is a magyaroktól, hogy az XY bezzeg 1900 eurót kap, mi csak 1850-et, és kevesebbet is dolgozik, stb. Szóval ez nem a pénzről szól...

2022. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy a pihenés náluk a facebook és minden más pörgetését jelenti.
2022. aug. 14. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 99%a cél nélkül éli az életét. Ezt már Napoleon Hill is megírta az 1900as évek környékén.
2022. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy itt az oldalon is szokott, nem egy hasonló megmondó ember lenni, aztán az életben is találok olyan embert, aki akar, dolgozik, küzd és nem tesped.

Tehát nem csak az van, hogy lusták, és siránkoznak az emberek, hanem van 1-2 önjelölt "Én megmondom..." ember, aki 5 perc hírnévért is képes felszólalni olyan dologról, ami mindennapossá váltak az évek során:)...

2022. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, te jól csinálod. Jó, hogy vannak céljaid és teszel is értük. Én pl. nagyon lusta vagyok, de nekem ez így jó, nem vágyom többre és nem is siránkozom senkinek.
2022. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!