Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nagyon korán jár dolgozni:...

Aki nagyon korán jár dolgozni: hogy lehet bírni a korai (hajnali) kelést?

Figyelt kérdés
Egy ideje munkát keresek, most találtam egy egészen jót, ahová fel is vennének, de nagyon bizonytalan vagyok a 4.30-as kezdés miatt, mivel az azt jelenti, hogy nekem legkésőbb 3kor fel kell kelnem. Na most korán kelni világéletemben gyűlöltem, ráadásul az elmúlt időben így hogy nem dolgoztam + nyári szünet is van, átálltam sajnos arra, hogy éjjel 2 körül alszom el és 10kor kelek kb. Szerintetek át tudnék szokni arra, hogy időnként 3 órakkor keljek fel a munkába? Hogy lehet azt bírni egyáltalán, odafigyelni, koncentrálni, stb? Egyébként nem minden alkalommal kell ilyen korai időpontra menni. De még így is durvának érzem. Vagy csak én vagyok a nagyon elkényelmesedett?

2022. aug. 16. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ne vállald el. Ez konkrétan kínzás.


Ez olyanoknak való, mint az én férjem, aki hajnali 4 kor magától kipattan az ágyból hétvégén is és üde friss.


Én az ellenkezője vagyok, mint látod.


Ideig óráig birnad csak.


Milyen munka ez, ami hajnalban kezdődik? Nem irodai, azt gyanítom...

2022. aug. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen ismerősöm , aki négyre meg hasonlók jár dolgozni, egyikük kórházba ügyeletre, másik egy gyárba. Azt mondtak, hozza lehet szokni, egy idő után rá áll a szervezeted.


De ezt te érzed, mennyire tudnál átállni :) Én pl össze vissza jarok, nincs fix munkaidom, amikor kellek. Van, hogy 6kor kelek, van, hogy 9kor. De a 6 sose ut meg, mert lassan hozza szokom . Régen mindig korán keltem, aztán volt egy munkám két évig, amire 10re kellett menni. Azóta nehezebb korán kelni, de mivel nem mindennapos, nekem nem okoz gondot pl. Korán keles előtt korán fekszem, így már öt körül felebredek, és csak szundi van.

2022. aug. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1 Uhh, irigylem a férjed, ez a "szuperképesség" nekem is jól jönne. :D Amúgy vendéglátós munkáról van szó.


#2 A 6 óra még nem is lenne vészes egyáltalán, én pár éve gimibe mindig 5kor keltem (messzire kellett menni), szóval azt is kibírnám, ha muszáj, akkor is ment. Na de ez a 3 konkrétan éjszaka van. Meg 21-kor már aludni kellene, hogy legalább 5 órát tudjak pihenni.

Nem tudom, mások hogy csinálják. Pl buszsofőrök is, akik ilyentájt kezdenek, aztán még a vezetésre is figyelni kell.

Abban sem vagyok biztos, hogy nem nyomnám ki automatikusan az ébresztőt álmomban, aztán aludnék tovább...

2022. aug. 16. 01:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 4:30-ra járok dolgozni (és 17:30-ig tart a munka). Tényleg megszokás kérdése!


Az első pár nap fura volt, de nekem speciel 1 hét alatt ráállt a szervezetem.


Ha nem próbálod ki, sosem derül ki. Azért is van próbaidő, hogy tetszik-e.

Én már 1 éve itt vagyok, nagyon szeretem a munkám. :)

Hajrá, egy próbát megér!

2022. aug. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Korán kell lefeküdni.
2022. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3%

4:30-as kezdéshez csak 3-kor kelni? Te beteg vagy? Mikor fogsz szarni, reggelizni, borotválkozni? A 11:30-as kelés reálisabb.


Egyébként nem bonyolult, csak du. 5-kor le kell feküdni aludni.

2022. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Sztem ne vallald el. Ha at is allsz, tok mas idobeosztasod lesz mint a normal embereknek.. haverkodni, kapcsolatba lenni stb is sokkal nehezebb lesz
2022. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bárki meg tudja csinálni, ha nagyon akarja. Van, akinek nehezebben megy, de sikerülhet és ha a munka miatt anyagilag is megéri, akkor lehetnek előnyei. Persze akkor fel kell adnod az éjszakázós életmódot, mert az nem megy, hogy hajnalban korán kelsz és későn is fekszel. Mert ugye eleve, ha 2-ig fent vagy, nem tudsz 3-kor felkelni...


Sokan alapvetően vagy korán kelő pacsirta típusok, vagy későn fekvő bagoly típusok, de ez inkább csak természetes hozzáállás. Ha akörülmények úgy diktálják és te is akarod, akkor át lehet állni.


Át kell hangolnod a szervezeted bioritmusát. Feküdj le korábban, hogy meglegyen a megfelelő alvásmennyiség a korán keléssel együtt. Ha alaposan kiütöd magad fizikailag túlhajtva magad (sport, munka, pszichés terhelés), akkor könnyebben fog menni az elalvás és a kelési időpont átállítása is.


Az is nagyon fontos tud lenni, hogy pl. reggel talán könnyebb felébredni egy kávétól, ha korán fekszel, akkor meg érdemes lefekvés körül már nem inni kávét, kólát, egyebeket.


Én pl. általában későn fekvő, későn kelő típus vagyok, de egyszer-egyszer, ha kell képes vagyok (akár nagyon kevés alvás után is) bármilyen korán felkelni. Viszont, ha délután iszom kávét, teát, bármi felpörgető dolgot, akkor sokkal nehezebben tudok elaludni - egyébként általában egyáltalán nem iszom se kávét, se teát.


Szóval érdemes odafigyelni, hogy mit hogyan csinálsz és az hogyan hat az alvási ciklusodra.


Vannak nagyon jó appok, mint pl. a Sleep Cycle, amik képesek figyelni, hogy mennyire mélyen alszol és olyan időzítéssel ébreszteni, hogy amikor egyébként is kifelé jössz a mély alvásból, akkor könnyebben ébresztenek, kevésbé sokk szerűen. Nekem ez elég jól szokott működni.

2022. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!