Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki hivatalosan szellemi...

TomTom87 kérdése:

Aki hivatalosan szellemi munkaviszonyban áll egy munkáltatónál, azzal az illetővel végeztethetnek fizikai munkát? Ezzel kapcsolatos törvény vagy bármi jogszabály van-e?

Figyelt kérdés

Adott egy Logisztikai adminisztrációs állás, melyben szellemi foglalkoztatásban vagyok, de sokszor akarják, hogy menjek pakolni teherautóról le/fel raklapos árukat, vagy mozgassak kézzel A-ból B-be 20-30 kg-os hordókat, vagy éppen targoncázzak /mert van rá papírom/, mert kevés a raktáros... (ezt mondják, de direkt nem vesznek fel még egy embert, inkább az irodistával csináltassák meg, hogy spóroljanak).


Ez törvényileg helytálló?

Megteheti a munkáltató, hogy fizikai munkára fogjon?

Köszönöm



2022. aug. 16. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkaköri leírásodban mit olvastál?
2022. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan törvény, ami ezt kizárná.

A könyvtáros egy külön diplomás végzettség, mégis van hogy könyveket kell pakolni.


Mi van a munkaköridben?

2022. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha amúgy belefér az idődbe, és nem hátráltatja a normál munkádat, akkor inkább nézd a jó oldalát. Legalább változatos egy kicsit. Ha valami nehéz, azt jelezd, hogy kérsz hozzá eszközt vagy segítséget.
2022. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az élet ír ám érdekes történeteket, kérdező!

Sokszor van úgy, hogy sokkal előbb érsz el pozitív, hathatós eredményt, ha nem várod ki, hogy hivatali útvesztőn végig guruljon a golyó!

Amit évek távlatában sem lehet kikönyörögni "hivatalos úton", az az eredmény gyakran 20 perc utánajárással, tevőleges beavatkozással megvalósítható.

Ha mereven ragaszkodtam volna egész életemben a "hivatalos utak" bejárásához, akkor a mai napig egy abakusszal csattoghatnék egy félreeső, pókháló-szőtte munkaüregben...

2022. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem hátráltatja a munkámat. A munkaköri leírásomban is benne van. Néha jó, kicsit mozogni valóban, kinyújtani a végtagokat, de van, hogy egész nap azt kell csinálni..., az meg már majdnem fizikailag megterhelő, mert nem vagyok hozzászokva.

Csak arra voltam legfőképp kíváncsi, hogy törvény engedi-e az ilyet, de úgy néz ki, nincs olyan törvény ami ezt kizárná.

köszönöm

2022. aug. 17. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a munkaköri leírásodban benne van, akkor ez is a munkád része és kész. Amikor ellezdtél ott dolgozni aláírtad. Nincs ilyen éles választóvonal, hogy valami szellemibe van sorolva fizikait nem tartalmazhat, szerintem a besorolás csak attól függ hogy többnyire mi.


Nekem építészmérnökként irodát is kellett takarítanom. Benne volt a munkaköri leírásban, a főnököm nem akart takarítónőt fizetni. (Az más kérdés, hogy ez baromság, mert az én órabérem duplája egy takarítónőének, de hagyjuk...)

2022. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!