Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a 10 hónapos munkaviszonyom...

Ha a 10 hónapos munkaviszonyom alatt nem láttam/írtam alá a munkaszerződésem, akkor köteles vagyok-e letölteni a 30 nap felmondási időt?

Figyelt kérdés
10 hónapja dolgozom egy kisvállalkozónál és a mai napig nem láttam és nem írtam alá a szerződést. A felmondásom pillanatától pokollá teszi az életem, Köteles vagyok-e letölteni a 30 napot ?? Segítsetek kérlek !

2015. jún. 3. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Lévén, hogy nincs szerződés, nincs munkaviszony, feketén dolgozol, a munka törvénykönyve egyikőtökre sem vonatkozik. Azaz a felmondási idő sem.


(Legalábbis meglepődnék, bár ebben az országban bármi elképzelhető. Meg annak az ellentetje is.)

2015. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Tehát feketén dolgozol.

Nem vagy köteles ottmaradni, a főnök meg nem köteles egy fillért sem adni. Tiszta sor.

2015. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Hogy lennél köteles? Még ha van munkaszerződésed, akkor sem vagy köteles, legfeljebb ilyenolyan (anyagi jellegű) következményei vannak, ha nem teszed, de a törvény és rabszolgaság elleni nemzetközi egyezmények értelmében senki sem kényszeríthető akarata ellenére munkavégzésre.

Jelen esetben örüljön a vállalkozó, ha nem jelented fel. ha nem mész be dolgozni, mit tesz? Elmegy a munkaügyi bíróságra lobogtatva egy utólag megírt szerződést, amit te nem írtál alá, inkriminálva saját magát?

2015. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hivatalosan be vagyok jelentve ugyebár, de a szerződésem még (WTF) nem mutatta meg, valamint alá sem íratta. A bejelentés ellenére is érvénytelen ?
2015. jún. 3. 15:45
 5/11 szántóvető ***** válasza:
55%
várd meg a fizetésnapot és lépj le.szedj össze(fénymásolj) papírokat amivel bizonyítani tudod hogy ott dolgoztál ha esetleg nem fizetne ki.egyébként semmilyen kötelezettséged nincs.
2015. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Egészen biztos vagy te abban a bejelentésben?
2015. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező; nem, nem érvénytelen. Még ha meg sincs írva az a szerződés is létrejött, ez egy kivételnek a kivétele; a teljes szerződést az Mt. tölti ki.
2015. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A többi válaszolónak meg azt tanácsolom, hogyha még nem jutottak el tanulmányaik során a munkajogig, akkor inkább maradjanak kussban, mert így csak félreinformálják a kérdezőt.
2015. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2012. évi I. törvény a Munka Törvénykönyvéről


44. § A munkaszerződést írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló – a munkába lépést követő harminc napon belül – hivatkozhat.


Vagyis a szerződés érvénytelen, de 30 napon belül lehet rá hivatkozni. A 30 napon túl a szóban kötött szerződést érvényesen létrejöttnek kell tekinteni!


Ez esetben a (rendes) felmondás szabályait KELL alkalmazni.

Más kérdés, hogy ezzel a munkáltató munkaügyi jogsértést követett el - szankcionálni lehet, hatósági úton (de ez a munkáltató - eljáró hatóság ügye).

2015. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan be vagyok jelentve ugyebár"


Ha van ügyfélkapud, ellenőrizheted, hogy van-e társadalombiztosításod.

2015. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!