Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a félelme...

Hogyan győzhetném le a félelmem? Amitől félek az emberi öregedés.

Figyelt kérdés

Egyszerűen borzasztó belegondolni. Nem csak a saját hanem a mások öregedésétől is félek.

Valamelyik nap nézegettem olyan emberekről friss képeket facebookon, akiket a valóságban olyan 8-10 éve láttam. És elkezdtem sírni.

Sokszor nézem magam a tükörben és amikor régi képeket nézek magamról van hogy sírok.

Illetve vannak még más dolgok is ezzel kapcsolatban, de most ennyit írok példáknak.


Tehát mit mondtok



#öregedés 🧓
2022. aug. 22. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem csak a te problémád. Más is fél az öregségtől, nekem a legnagyobb félelmem az öregség és a szegénység. Csak azt tudom mondani, ne nézegesd a régi képeidet.

N

2022. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Élvezd az életet, ráérsz majd az öregedéssel foglalkozni, ha már megöregedtél. :)
2022. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Osztán miért félsz ?

Az energia nem vész el csak átalakul.

Mi pedig energiak vagyunk.

2022. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez szorongás, menj pszichológushoz. És élvezd az életet, mint a 2. mondja, társasággal, szórakozással, kirándulással, tánccal, művészkedéssel, főzéssel, sporttal.
2022. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Valaki meg meghal 20 évesen, mikor pont elkezdene élni. Az jobb?


Nem kell sajnálni ha valaki megöregszik, inkább büszkének kellene lenni arra, hogy már megélte azt a kort és megtapasztalt olyanokat, amiket másnak nem volt lehetősége.

2022. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Most mi ezzel a gond? Kevesebb lesz a hódoló? Nem fognak többen/többet rádnéznii/beszélgetni veled?

Hagyd az egészet és éld ki az életedet. Ezen rugózol, közben az életed meg elillan feletted. Megéri?

2022. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt nem érdemes olyantól félni amire semmi ráhatással nem vagy. Jó esetben a félelem motivál valami megtételére vagy elkerülésére. De itt mit tudsz tenni? Semmit. Ezért ez egy szorongássá fog válni ami csak kihat a teljes életedre. Érdemes ezért pszichológushoz fordulni.


Másrészt meg... Egyszerű tényektől kár félni. Az idő múlása, az öregedés, a halál nem rossz dolgok. Megtörténnek, részei az életünknek. Teljesen természetes, ha az ember nosztalgiázik az elmúlt időkön vagy néha szomorú amiért már nem olyan a teste, az élete, mint évekkel, évtizedekkel ezelőtt volt.

De erre rászorongani értelmetlen. Pusztán annyit érsz el vele, hogy a jelen helyett a múlttal foglalkozol, és holnap meg átkozni fogod magad, amiért ma nem csináltál semmit, csak a tegnapra gondoltál.

Véges az időnk ebben az életben és ez így van rendjén.

Előbb utóbb meg is fogunk halni. Ki előbb, ki utóbb. Ami fontos, hogy ez ne úgy történjen, hogy elvesztegetett időként tekints az életedre.

Márpedig ha majd a halálos ágyadon visszagondolsz erre az időszakra, azt fogod mondani, hogy milyen hülye voltál amiért arra fecsérelted az idődet és az energiádat, hogy a megmásíthatatlanon aggódtál ahelyett, hogy csináltál is volna valamit. Elpocsékoltad az idődet.

Ne pocsékolj hát!

Tegyél meg mindent amit úgy gondolsz meg kell tenned. És tervezd a jövődet! Mert az, hogy megöregszel az azt jelenti, hogy van jövőd! Csak az nem öregszik meg, aki fiatalon meghal.

2022. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

2-3 napja volt egy hasonló kérdés.

Ott is leírtam, hogy ötvensok évesen most jöttünk haza egy Ausztriai biciklitúráról.... huszonharmincévesen el sem tudtam volna képzelni, hogy letekerek napi 70-80 km-t....


HOzzáállás kérdése... Végre van időnk, kirepült a három gyerek, miénk az élet! :-)

2022. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40 felé közeledve annyi mindent szeretnék még csinálni, kb mindent ki szeretnék próbálni, amit szeretek és amire lehetőség van. Nem 20 éves vagyok már, és akkor mi van, az a dolga az időnek, hogy teljen, nekünk meg többek között az, hogy használjuk ki arra, hogy minél jobban teljen. Mellesleg lehet, hogy irtó közhelyesen hangzik, de az ember minél idősebb, annál tapasztaltabb és (jó esetben) bölcsebb, ez is olyasmi, amihez pozitívan lehet hozzáállni.
2022. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, kopaszodás, elvesztett fogak.

Egyrészt elegendő és sokféle élményt kell fogyasztani, másrészt a tökéletes testünk helyett valami más alapot választani, amire építhetünk.

2022. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!