Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt még olyan fiatal...

Van itt még olyan fiatal felnőtt, akit a szülei ki akarnak likvidálni otthonról a rezsicsökkentés miatt?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, az anyám engem gyűlöl a legjobban, ezért fenyeget azzal, hogyha nem tudja majd fizetni a számlákat, akkor mehetek innen a lakásból.


Azért gyűlöl, mert úgy gondolja, hogy a kisfia (aki mellékesen 30 éves felnőtt, jó fizetessel) miattam kellett, hogy elmenjen itthonról. A bátyám nagyon kötekedő, nem tudott itthon sosem csapatban dolgozni, ezért sokat veszekedtunk. Egyébként meg a saját döntése volt, hogy elkoltozott a nagyanyánkhoz. Na mindegy.


Az érdekelne, hogy van más olyan fiatal, aki hasonló helyzetben lesz, vagy van? Én tanulok még meg most vagyok diákmunkán. A szüleim van , hogy hónap végén megkeresnek közel 1 milliot, nekem nem szoktak pénzt adni, tehát nem értem, hogy miért kell fenyegetni azzal, hogy ki leszek rakva, hogy kevesebben legyünk a lakásban, így tudjanak sporolni.


Szerintem ez nagyon szégyen és nem jó szülő az olyan, aki pont most, amikor majd bőven hullik a szar a nyakunkba, akkor akarja ilyen módon megszivatni a gyerekét.


Elnézést, ha zavaros az írásom, de zaklatott vagyok, ma fel akartam magam akasztani a köntösöm övével, de nem jött össze sajnos.



2022. aug. 24. 20:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Anyám eüben dolgozik, apukám meg vállalkozó, így tényleg jól keresnek. Én tudom, hogy senki nem akar többet fizetni, de hány olyan család van, akiknek emiatt a döntés miatt konkrétan enni nem lesz mit és mégis osszetartobbak, mint az én családom...
2022. aug. 24. 20:32
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Aki ennyi pénzt keres, az nem gondolhatja komolyan, hogy egy embert kirakva csökken a rezsi... Kevesebbet kell fűteni talán?

Ha még tanulsz, akkor gondolom, kapnak utánad pénzt, bár erről sok részlet nem derült. Vagy annyi, hogy sokallják, amit az ételre kell költeniük miattad?

2022. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kapnak utánam pénzt és ezt szoktam anyától kérdezni, mikor mondja, hogy " az osztondijamat is elveszi" , hogy miért? Amikor eszek , fürdök, meg használom az internetet....de nem mélyszegények vagyunk...a testvereimtol nem sajnalt soha semmit. Neki is csak addig voltam jó, amíg kicsi voltam, kis cukimuki-.-
2022. aug. 24. 20:41
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván nem a pénzről szól ez.

Valami miatt nem kedvelnek.

Tippelgetni tudnék az írásod alapján, de valószínűleg te is tudod, hogy miért.


(amúgy nem, nem lesznek olyan családok, akik emiatt nem tudnának enni. Akinek drága, az spórol, hogy beférjen a limitbe, és így végül olcsóbb lesz az idei év fűtése, mint a tavalyi.)

2022. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 Mire tippelsz?
2022. aug. 24. 20:57
 6/15 A kérdező kommentje:
Sejtem, hogy mi az, ami nem szimpatikus, de azért örülnék, ha leírnád.
2022. aug. 24. 20:58
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Hány éves vagy?
2022. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
19
2022. aug. 24. 21:34
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Az én tippjeim. Nyilván lehet teljesen más oka, de engem, mint szülő, ez zavarna:

1 azt gondolod, hogy gyűlöl az anyád (ennyire nem tudsz vele beszélni?)

2 állandóan veszekedtél a testvéreddel

3 elvárnád, hogy pénzt adjanak a fizetésükből

4 lenézed a szüleidet és szégyenletesnek tartod őket

5 feltűnési viszketegséges vagyok. aki meg akarja magát öngyilkolni, az nem hangoztatja úton-útfélen, hanem megcsinálja

6 zéró szeretetet vagy tiszteletet mutatsz feléjük


Ezek alapján, mi a fenének vagy ott.

Ha ilyen nagyra vagy magaddal, a család meg le van tojva, akkor menj kollégiumba, dolgozz suli mellett, ahogyan sokan mások is csinálják.


Ha más házában akarsz lakni, más ennivalóját akarod enni, más internetét akarod használni, akkor kénytelen leszel tisztelni és jó viszonyt ápolni ezzel a mással.

Később se lesz ez másképp az életben.

2022. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Értem. Azt nem azért írtam bele, hogy nem adnak pénzt, mert elvárnám, hanem azért, mert ebből látszik, hogy azon kívül, hogy adnak ételt, meg furodhetek, nem kerülök sokba. Plusz hulyesegekre nem kell költeniuk miattam. Diákmunkázok egyébként.
2022. aug. 25. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!