Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lett volna a 90-es...

Milyen lett volna a 90-es években a COVID-járvány? Miben lett volna másabb a jelenkoritól?

Figyelt kérdés

Ugye a jelenkori COVID történéseket nem kell bemutatni, mindenki ismeri. Én arra vagyok kíváncsi, hogy ha mondjuk egy 25 évvel ezelőtt tör ki - amikor a média és hírközlési dolgok kimerültek a napilapokban, a telefonban/rádió bemondóban, és a napi 2x TV-híradóban - akkor is ilyen nagy felfújt dolog lett volna, ugyanilyen szigorú lezárásokkal, korlátozásokkal, és ugyanilyen pánikhangulattal?

Vagy akkor konszolidáltabban, nyugisabban zajlott volna?

Ha ugyanilyen lett volna, vajon mivel töltötték volna a "maradjotthon"-t az emberek, okostelefonok, Facebook, és internet híján?

Az online oktatást, távoktatást, home office-t, bezárásokat, kijárási tilalmat, stb. hogyan oldották volna meg?


Tehát összesen a kérdés: egy '90-es évek közepi-végi COVID-járvány mennyiben tért volna el a 2020-2021-estől? Ki mit gondol, milyen fikciói, meglátásai vannak?



2022. aug. 28. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem lett volna ennyi hülye aki hirtelen virológusnak képzeli magát miközben csak egy gyári melóig vitte, akkoriban nem volt facebook, ahol terjeszthetik a baromságaikat.

Hamarabb lement volna az egész mert akkoriban a szakembereket még megbecsülték. Ha mindenki követett volna minden utasítást mert esélyük sem lett volna behülyíteni egymást a konteós szarjaikkal, akkor nem húzódott volna el ilyen sokáig.

Gondolj csak a száz évvel ezelőtti világjárványra. Mindenki komolyan vette, betartottak mindent. Egy olyan hülye konteós sem volt aki megkérdőjelezzen olyan dolgokat amikhez nem ért.

2022. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát hallod, amilyen időket élünk én már gondolni sem merek semmit.
2022. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
#2 akkor elérték a céljukat.
2022. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor még a média sem volt ekkora hatalmú, így nem tudtak volna ekkora indokolatlan pánikot kelteni az emberekben, a 99,98% túlélési esélyű covid miatt. Akkor még az emberek tudtak gondolkodni és jobban észrevették, ha átverik, hülyének nézik őket...
2022. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyszer még covid idején láttam egy olasz pont erről és ott azt mondták, hogy teljesen összeomlott volna a rendszer és nagyon nehezen találtak volna megoldást pont amiatt, hogy online tanulásra akkor esély sem lett volna. Ezen kívül a barátokkal sem lett volna ennyire egyszerű tartani a kapcsolatot.Egy teljes lezárás alatt sokkal inkább a családdal töltött idő került volna előtérbe, viszont ez azoknak akik egyedül élnek nem lett volna szerencsés. Nem annyira jó szerintem hónapokig senkihez sem szólni.


A munkával és az iskolával kapcsolatban a legfontosabb munkák megmaradtak volna (orvos, bolt, rendőr tűzoltó stb.) a többit nem tudom. Az iskolával kapcsolatban is csak azt tudom elképzelni, hogy vagy leáll és mindenki csúszik vagy pedig otthonra adnak fel tanulnivalót (amit egy mateknál vagy kémiánál nem tudok elképzelni, de nincs jobb ötletem) esetleg videókazettára/magnós kazettára mondták volna fel a tanárok az anyagot és küldték volna el valahogy a diákoknak. (Nem tudom megvalósítható lett-e volna vagy sem.)


Én ezeket gondolom, de az is lehet, hogy a valóságban teljesen más lett volna.


Véleményem szerint az emberek sokkal inkább a tv-re lettek volna hagyatkozva, tehát vagy elhiszik azt vagy nem. Ma csak rámegyek facebookra és látom, mit gondol másik 10000 ember a világban.

2022. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Senki le se szarta volna szerintem, benne lett volna a levegőben, hogy "van valami vírus", aztán ennyi, mindenki élte volna a világát. Csernobil megvan?
2022. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg, Csernobilt is mindenki leszarta, anyukámat kérdeztem róla. Nem csináltak belőle itt nagy pánikot, ellenben ma biztos lennének hasonló lezárások mint a Covid miatt volt, mindenkit leküldenének pár hónapra az "alagsorba" túlélni, ha atom robbanna.
2022. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Mondjuk abban az esetben még lenne is értelme, ellentétben a covid időszakkal.
2023. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

"Ha mindenki követett volna minden utasítást mert esélyük sem lett volna behülyíteni egymást a konteós szarjaikkal, akkor nem húzódott volna el ilyen sokáig."

Te ezt még tényleg mindig elhiszed??? "Két hét alatt lemegy, ha mindenki otthon marad." BULLSHIT! 1. Ha szó szerint mindenki otthon marad, akkor nem találkozik senki a vírussal -> nem alakul ki immunitás -> a két hét után kezd el fertőzni. Tehát-e szerint a logika szerint örökre kellene bezárkózni, mert minden rövidebb időtáv esetén elkezd terjedni a vírus, mikor feloldják a zárást. Ezt már a legelső korlátozáskor megmondtam, hogy baromság, és hogy nem lehet eldönteni, hogy mikor nyissunk újra. 2. Ha tényleg mindenki betartja a sok baromságot, otthon marad, akkor honnan szereznek az emberek kaját? Mi lesz a létfontosságú létesítményekkel, pl. közművekkel?? Az egészségüggyel, orvosi ellátással? Már így is egy csomóan azért haltak meg, mert nem látták el őket, és nem a covid miatt.

2023. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!