Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire “szegény” a magyar?

Ennyire “szegény” a magyar?

Figyelt kérdés
A terapeuták, pszichológusok tele vannak, fél-egy éves várólisták vannak, és most itt nem az ingyenes ellátásról beszélünk, hanem egy olyan szakemberről, aki heti 15ezreket elkér. Ezek után mi az a nyavalygás, hogy drága minden, ha ennyi pénz elmegy másra és ahogy látszik, egyre több ember megy hozzájuk, mert már bejutni lehetetlen?
2022. aug. 29. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem foglalnék állást abban, hogy mennyire szegény a magyar, mert nekem is árnyaltabb a véleményem. Ugyanakkor a kérdés az, miről mond az illető le ahhoz, hogy kifizesse a terapeutát. Van az az állapot, amikor már annyira gatya vagy lelkileg, hogy inkább nem megy a gyerek zongoraórára, és zsíroskenyér a vacsora, de el kell menni a pszichológushoz, mert különben megáll az élet otthon.
2022. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha eltört a lábad, és elmégy orvoshoz, akkor is szerinted az a gazdagság jele?

Ha valaki rosszul érzi magát, akkor - amennyiben valamennyire is értelmes ember - szakemberhez fordul, mielött teljesen tönkremegy bele! Ez nem azért van, mert sok a pénze, hanem mert szüksége van a kezelésre!

2022. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez inkább annak az eléggé fajsúlyos mutatója, hogy romokban hever az országban élők jelentős hányada pszichésen. Sajnálatos, de ennek ellenére jó jel, ha valaki felismeri, hogy szüksége van segítségre, - előrébb van azzal, ha befektet a súlyosabb problémák megelőzésébe, mint ha x idő múlva a többszörösét költi el a legkülönfélébb gyógyszerekre. Lehet, hogy neked az a problémád, hogy ahhoz alacsony keresettel rendelkezel, hogy megengedhesd ezt magadnak, de ha megteheti egy ember, hogy megelőzzön egy súlyosabb problémát, akkor ez a helyes út. Még így is rengetegen vannak, akik nem ismerik fel, hogy segítségre szorulnak vagy egyszerűen csak nem engedhetik meg maguknak ezt a "luxust"! Eléggé nagy baj ez, hogy ilyen arányban teszi tönkre az embereket az "élet"!
2022. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez inkább az egészségügy csődjének a jele, mert minden akut ellátást magánorvosnál kell megoldani, saját zsebből. Én is kaptam beutalót gyógytornászhoz, a kórházban már ott tartanak hogy időpontot sem tudtak adni, így magánhoz kellett járnom.
2022. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem csoda, hogy depressziósok is maradnak az emberek. A "terapeuták" tesznek róla.
2022. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Te csak azokat látod, akik megengedhetik maguknak. Nem mindenkinek telik rá, ők nincsenek ott. Ez olyan, mintha elmennél egy wellnesshotelbe, majd megállapítanád az ott lévő 100 ember alapján, hogy Magyarországon jólét van. 100 ember ott van, több millió viszont nincs.
2022. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ha egyre többen mennek, akkor honnan van az a pénz egyre többeknek? Engem csak annyiban érint, hogy szeretnék bejutni, de én nem is károgok, hogy minden drága.
2022. aug. 29. 08:45
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Mert lemondanak dolgokról, hogy ne a kötélen végezzék. Az ember sok mindent megtesz az életben maradásért. Nem tudhatod, hogy nem kölcsönkérnek-e erre pénzt, nem az egyik családtagjuk fizeti-e nekik.
2022. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy sok a kereslet, hanem hogy kevés a minőségi kínálat.


Amúgy pedig 15k manapság mi pénz? Egy éttermi vacsi.

2022. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

"De ha egyre többen mennek, akkor honnan van az a pénz egyre többeknek?"


Mint mondtam: egyrészt valóban nem annyira szegény a magyar, mint gondolja magáról.


Másrészt meg van az, amikor lemondasz az életszínvonaladból bizonyos dolgokról, és a nyaralás, vagy az új konyha árát költöd pszichológusra. Vehetsz fel személyi kölcsönt, feltörheted a többévi megtakarításodat, hogy egy tízalkalmas pszichoterápiára befizess.

2022. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!