Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aliexpress rendelésben segítenél?

Aliexpress rendelésben segítenél?

Figyelt kérdés

Tényleg 1 hónap az átlag idő mire kihozzák?

Vám kell rá vagy az az árban brne?

1 termék 100 féle áron. Hogyan válasszak akkor most? Mi a különbség?

Ajánljátok egyáltalán? :/


2022. aug. 29. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak apróságokat érdemes vásárolni AliExpress-ről, legalább is szerintem.


Igen, sok idő, van hogy 2-3 hónap is, mire kijön a cucc, de velem megesett már az is, hogy 2 hét alatt megérkezett, ez nagyon változó tud lenni.


Az árak azért különbözőek, mert mind más és más eladótól van, plusz van, ahol nincs szállítási költség külön, hanem kb benne van az árban, s van olyan is, ami olcsónak tűnik, de nem ingyenes a szállítás, a vége kb ugyanannyira jön ki ígyis úgyis.


Érdemes figyelni, hogy hány ember vásárolta meg az adott terméket, és az alapján választani, amit sokan megvettek és legalább 4 csillagos. Énn megszoktam nézni a véleményeket is.

2022. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2 hónap sajnos nekem nem fér bele. Ez egy fos akkor
2022. aug. 29. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szívesen
2022. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag idö tényleg 1 hónap körül van. Azért ez változik, nekem pl az utolsó 2-3 rendelésem 2 hét alatt ideért, de volt már olyan, ami 6 hétig tartott.


Vám kell rá. Ugyan az aliexpressen azt írják, hogy minden adót tartalmaz az ár, de nekem sokszor volt, hogy fizetnem kellett 800 forint vámkezelést. Elvielg ez 400 forintra csökken, ha online intézed, de fogalmam sincs, hogy aliexpressen hogyan lehet elöre intézni a vámot. Nyugodtan számolj vele, hogy fogsz fizetni 800 forintot csomagonként.


A 100 féle árról: sokszor van az, hogy ugyan az a termék ott van 1 dollárért és 5 dollárért is, de ha megnézed, egyiknél a szállítási költség 6 dollár, másiknál csak 2... érdemes az áraknál a szállítást is figyelembe venni, sokszor ez az oka az árak különbségének.


Ha viszont abszolút értékben nagyon nagy különbség van az árban (mondjuk látszólag ugyan az a termék $7, másik helyen meg $130) akkor ott érdemes átnézni a leírást, mert tuti, hogy nem ugyan az a termék.


Amire érdemes figyelni, azok a gyanúsan olcsó dolgok. Sokszor nem az, aminek elsöre gondolnád.

Apám egyszer átküldött egy termék linkjét, $15 volt egy Makita akkus csavarozógép és ö nem hitte el, hogy ilyen olcsó, nézzem már meg.

A leírásból kiderült, hogy a termék valójában egy fém plakett egy makita csavarozó képével :D .

Jót nevettünk.


Ennek ellenére ajánlom, mert elég olcsón lehet beszerezni sokmindent, ráadásul egy csomó dolgot itthon meg se tudsz venni.


Viszont én nem ajánlom, hogy ilyen $100 fölé menj, mert a garancia érvényesítésével gondok lehetnek.

Viszont ilyen olcsó, pár $10 dollár értékü termékekre szerintem tök jó az aliexpress.

2022. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!