Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha buta vagyok esti erettsegir...

Ha buta vagyok esti erettsegire vagy inkabb szakmai kepzesre menjek?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok.
2022. aug. 30. 14:11
A kérdező szavazást indított:
10 honapos szakmai esti kepzes (pincer, szakacs,elado)
Esti erettsegi 4 ev
8 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Osszeadni es kivonni is elfeljettem irasban sajnos. Az irodalommal es a nyeltvannal nem lenne gondom.
2022. aug. 30. 14:12
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 3 szakmában nem árt tudni számolni..
2022. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Diszkalkuliam van
2022. aug. 30. 14:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké
2022. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
menj gyárba dolgozni, és aztán röhöghetsz a nyomorult diplomáson, hogy ötször annyit keresel, mint ő
2022. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vendeglatasba eleg jol lehet keresni, de alap dolog a szamolas.
2022. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is diszkalkuliám van, valahogy mégis lett több szakmám is. És ha nem lettem volna olyan szerencsétlen kishitű, akkor már rég akár diplomám is lehetne. Soha ne értékeld le magad. Mindent meg kell próbálni, minél hamarabb, annál jobb.

Ha erre én régebben rájöttem volna, akkor nem így 47 évesen járnám az esti gimit.

Amire én járok, az két év. Első megvan. Kellett némi szerencse, kockáztatás és tanári jóindulat, de az első évet már senki nem veszi el. Most kezdtem a befejező évbe. Aztán majd látjuk, hogyan tovább.

Az érettségi azért jó, mert több lehetőséged lesz ráépíteni valami szakmát. És már kb minden emberibb álláshoz kell.

Persze a szakmával is jól járhatsz, bár szakmát szerintem érdemesebb annak tanulni, aki vállalkozni akar és erre a lehetőségei is adottak.

2022. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy miértnem vagy akkor matekból felmentve? Máris könnyebb dolgod lenne.

De még talán nem késő. Van felnőtteknek is lehetőség diszkalkulia vizsgálatra. Talán Pécsen és Pesten. Sajnos az már költséges. De lehet hogy megérné. Viszont akkor azt az előtt kéne megcsinálni, mielőtt beiratkozol a képzésre, mert ha az első év sikerül, utána már nem tudod megmagyarázni, hogy kell az érettségi, de matekbol nem akarok.

2022. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy jó tanács: ha matekból nulla vagy, de látják, hogy a többiből jó vagy és amúgy szorgalmas, akkor biztos segitenek, hogy legyen valami siker, mert ők is látják, hogy csak arról van szó, hogy a matekkal nem boldogulsz. Nekem matek tanár a vizsgán konkrétan helyettem vezette le a feladatot, nekem kb csak rá kellett bólogatnom. Annak a kettesnek is nagyon örültem. Az összes többi tárgyból viszont én segítettem a többieknek, mert azokban meg jó vagyok. Arra gyúrjál, amikben jó vagy, ami nem megy, azt csak annyira tudd, hogy átrugdossanak.
2022. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit javasolnék, hogy eladónak tanulni ne menj. Évekig dolgoztam kereskedelemben. Egyrészt szar, alulfizetett ágazat, másrészt teljesen felesleges hozzá bármilyen szakma. De tényleg. Mivel nettó 200-ért senki nem akar dolgozni, ezért kevés eladó van, és bárkit felvesznek a boltok, akinek van keze-lába. Kb mintha elvégeznél egy fikapöckölő tanfolyamot, annyi értelme van.
2022. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!