Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság álláskeresésnél...

Manapság álláskeresésnél mennyire számítanak a kapcsolatok?

Figyelt kérdés

2022. aug. 30. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
csak amennyire mindig is
2022. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Akinek jó kapcsolatai vannak egy bizonyos munkahelyen annak mindig lesz protekciója. Még akkor is ha találnának nála jobb munkaerőt is.
2022. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
30 éve dolgozom, és két éve váltottam utoljára. 9 helyen dolgoztam 30 év alatt, és egyetlen egyszer sem volt kapcsolatom sehova.
2022. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon. A legjobb helyekre így lehet bekerülni és már sok helyen a HR teljesen tojik a munkájára, csak akkor veszik komolyan az önéletrajzod, ha valaki beajánl. Persze, azért bőven vannak kivételek is, de megyeszékhelyen ezt tapasztaltam és másoktól is hasonlókat hallottam vissza. Durva, hogy sokszor még a legegyszerűbb operátori szinten is ez volt a helyzet.
2022. aug. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Sokmindentől függ.


Nekem eddig az összes jó munkahelyem úgy lett, hogy egy kósza lelket nem ismertem onnan. Senkinek nem voltam senkije, professionön meg hasonló helyeken jelentkeztem.


Volt olyan is, hogy beajánlottak helyekre... Hááát, nagy részétől nem estem hasra, zömével ment a mutyizás, a szarrágás, a könnyen jött melók, amiket nem szakmai alapon kapnak meg emberek, sajnos tényleg ilyenek. Más a helyzet akkor, ha a cégnél van hivatalos ajánlás bónuszért és egy távoli ismerőssel megegyeztek, hogy ő beajánl, aztán ha sikerül a dolog, akkor felezitek a bónuszt. Ez sülhet el jól, de az ilyen "dolgozz nálunk holnaptól" helyeket messzire elkerülném, szakmailag tényleg a leglja.

2022. aug. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Ma már ez is alap, a nélkül bekerülni valahova, ha nem vagy 110 IQ-s, akkor 0% az esély. Bár van, hogy a 110IQ sem kell több helyre...
2022. aug. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Jó munkahelyre csak kapcsolattal kerülhetsz be.
2022. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3%
Semennyire. Csak jónak kell lenned abban, amit csinálsz.
2022. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Számítanak. Nem mindig, és nemcsak akkor tudsz viszonylag jó munkát találni, ha vannak kapcsolataid, de nem árt. Nekem pl. nem volt kapcsolatom, amikor felvettek a céghez, de azt is látom, hogy azért pl. a mi multinknál is van beajánlási program, hogyha egy üresedésre beajánlasz valakit, és azt felveszik, akkor azért kapsz némi jutalékot, szóval nyilván meg fog ugrani a "protekciósok" száma - mondjuk nálunk eddig csak diákokat vettünk fel "légyszi, vedd már fel az unokatesóm gyerekét" jelleggel, mindenki másnak végig kellett mennie a szűrésen.


De azért sok helyen (nyilván inkább irodában, mint gyárban meg ugyan nem fizikai, de nem is kifejezetten szellemi munkáknál) tényleg megy egymás beprotezsálása, protekció. Ill. ha nem is, ha kiterjedt kapcsolati hálód van, értesíthetnek olyan jobb megüresedésekről, amik ki sem kerülnek mondjuk ismertebb munkavállaló-kereső oldalakra.

2022. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!