Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üdvözlök mindenkit! Gyerektart...

Pityu86 kérdése:

Üdvözlök mindenkit! Gyerektartással kapcsolatos ügyben járok itt.mennyi a gyerektartás összege? ha nincs semmilyen jövedelmem,munkanélküli járandóságra ill. álláskeresési pótlékra nem vagyok jogosult.szüleimnél lakom.

Figyelt kérdés
gyerekem édesanyjával él,nem lakunk,nem élünk együtt.eddig adtam amennyit kért havonta 30-70eft-ig amíg volt tartalékom.ez most kifogyot,de ő ragaszkodik amennyit kér annyit vigyek neki,most nem megy 15eft-ot adtam most eddig ebben a hónapban,nincs kilátásban egyenlőre hogy tudnék most többet adni,erre fenyegetőzik,feljelent hogy nem fizetek,majd az állam megelőlegezi,majd ők behajtják vagy leülöm.gyerekem dolgaiba nincsen beleszólásom,akkor láthatom max 1 órára mikor pénzt viszek neki mikor mondja.elhord mindennek pedig nem tettem semmi rosszat(nem iszom,nem csavargok,nem vagyok agresszív meg hasonlók) .elhelyezés nincs,bírósági ügy nem volt,mitévő legyek?

#láthatás #munkanélküli gyerektartás összege
2022. aug. 17. 14:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
legyen bírósági ügy , eddig fizetett pénz az nem létező dolog
2022. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy intézzétek el hivatalos úton. Így simán mondhatja, hogy eddig sem fizettél semmit (ha jól értem, készpénzben kapta a pénzt, tehát nem lehet lekövetni, mintha utaltad volna). Meg az sem állapot, hogy te fizess, de a gyermeket alig látod. Legyen róla papír, hogy neked mennyit kell adnod, és hogy mikor legyen nálad a gyerek.
2022. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Gyámhatóság....
2022. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
96%

A gyermektartásnak nincs fix összege, azt a bíróság állapítja meg (válás esetén a bontóper során, ha nem volt házasság, akkor külön perben). Egyébként a bíróság a bér 25%-a környéki összeget szokott megállapítani, de figyelembe vesz egyéb körülményeket is - pl. nem mindegy, hogy a gyermek lakhelye Budapesten van (ahol költségesebb az élet) vagy egy kis faluban. Viszont azt is tudni kell, hogy a bíró számára a gyermek védelme az elsődleges, nem az apa megélhetése.

Alternatív megoldásként szóba jöhet pl. egy mediátor (közvetítő) segítségével történő közös megegyezés, ami tisztázza a helyzetet.

2022. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
37%
Vagy takarodj el dolgozni. Nem csak az anya dolga eltartani a közös gyereketeket.
2022. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Bíróság által rendezzétek a láthatást, és a gyerektartás összegét.


Te pedig húzzál el dolgozni, mert annak a gyereknek enni kell, cipő kell.

Te felnőtt létedre elvárod hogy anyád eltartson, de te a kismorú gyerekedet nem tartod el, szégyelld magad

2022. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
A te szüleid is havi 15 ezerből tartanak el téged felnőtt férfi létedre?
2022. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%
Sosem éltetek együtt? Biztos, hogy tiéd a gyerek? Nem állsz a szüleid gondnoksága alatt?
2022. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%
Egy főnyeremény vagy, kérdező...🙄
2022. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
26%
5ös, eddig nem a nőci hanem annak az anyja meg a kérdező tartotta el a gyereket. A nő csak a lukát tudta tartani a kérdezőnek, most meg a markát.
2022. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!