Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bizonyos társadalmakban a...

Bizonyos társadalmakban a fenőtté válás része egy fájdalmas szertartás. A modern társadalomban egy nagyobb/érzékenyebb helyre tett tetoválás felel meg ennek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 21:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, nálam ez volt a célja
Ez is benne van, de azért ennél többről van szó
Lehet benne valami, de inkább nem
Ez egyáltalán nincs így
Én jobban örültem volna, hogyha nem fáj
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Igazán akkor válsz felnőtte, ha eltávolítod a tetkódat.
2022. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Psycho ***** válasza:
100%

Véleményem szerint semmi köze a kettőnek egymáshoz.

A "fájdalmas szertartás" egyfajta ceremónia a törzsi társadalmakban, valamilyen szimbolikus eseményen a lány nővé, a fiú férfivé válik.


A modern társadalmakban ennek szerintem leginkább a szalagavató / érettségi / ballagás azok, amik megfeleltethetők ennek a rituálénak. Mondanám, hogy ez nem fájdalmas, de hát na, aki írt már érettségit tudja... :D

(gyengébbek kedvéért: igen, ez humor volt)

2022. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Alapból fájdalmas dolog felnőtté válni... amígy gyerek vagy nincs semmi felelősséged, eltartanak, gondoskodnak rolad aztan egyszer csak ennek mind vege kezdj magaddal amkt akarsz....
2022. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem, a tetoválás az az idiotizmusnak felel meg. Szánalmas és nevetséges hogy emberek, aktuális 5 perces divatból gusztustalanná teszik börűket, amí aztán évtizedekig megmarad.
2022. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Egy gyerekes dologtól biztosan nem válsz felnőtté.
2022. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
37 éves vagyok, nincs tetkóm se kicsi, se nagy, se fájdalmas se fájdalmatlan. Akkor a te elméleted szerint felnőtt se vagyok?
2022. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs meghatározva. Te csinálod, te döntöd el magadnak, hogy mikor jutsz el olyan szintre, hogy eltartod magad, felelősséfet vállalsz amgadért, érzéseidért. Szabadság van ebben is. Látod, sokan 40 közelében is még mamahotelegnek meg sírnak, és nem lettwk felnőttek.
2022. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!