Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ember rendelkezhet úgy,...

Egy ember rendelkezhet úgy, hogy halála után ne legyen búcsúztató szertartás, ne legyen ott csak az egyetlen legközelebbi hozzátartozó, aki a hamvakat szétszórja a temetőben?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ez a kívánság akkor közölje azzal a hozzátartozóval aki szét szórja majd a hamvakat.

Ha szentírásnak veszi a kérésedet akkor halálod után csak ő lesz ott, és elszórja a hamvaidat. Ha nem akar az élőknek még nagyobb fájdalmat okozni akkor az ígéretét csak félig tartja be. Mindenki ott lesz aki ott akar lenni, és a hamvaidat elszórják.

De most őszintén. Neked már teljesen mindegy, hogy mi fog történni a halálod után. Úgy se fogod megtudni.

2016. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Családom nincs, se szüleim, se gyerekeim, csak egy húgom, meg néhány nagyon távoli rokon, akiket 10 éve se láttam. Szóval amúgy se lennének sokan. :D Ezért meg szerintem kár búcsúztató szertartást tartani, vagy az kötelező?
2016. ápr. 7. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a hamvakat nem ember szórja szét, hanem valami szökőkút-szerű izéből, vízzel spriccelik ki. De lehet, hogy tévedek.
2016. ápr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a szertartás. Viszont a hamvakat nem lehet csak úgy szétszórni.

Van erre egy eljárás és egy kijelölt hely. Szóval azért kivitelezhető az elképzelésed.

2016. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!