Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi ideig tart...

Körülbelül mennyi ideig tart egy katolikus temetés szertartása?

Figyelt kérdés

Nem kérek vicces válaszokat, csupán fontos lenne tudnom most.

Köszönöm ha valaki válaszol.


2016. ápr. 29. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A temetéssel együtt kb.háromnegyed óra,falun.
2016. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ez a temetés egy kisvárosban van.

2016. ápr. 29. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ravatalnál: kb. 10-20 perc, paptól, kántortól függően. Sírnál is ugyanennyi, ha koporsós temetés. Ha urnás, lehet még rövidebb is. Gyászmise a templomban, ha van, kb.30 perc. De voltam már 15 perces, önkormányzati temetésen is. Mindennel együtt... Nagyon szomorú volt.
2016. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért írtam,hogy falun,mert ugye ott kisebb távolságok vannak,pl.a fővárosban akár kilométerere kell vinni a koporsót.
2016. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert párom ma temetésre ment, egy nagyon közeli barátja hunyt el.:(((

Kb. 100 km-re jöttünk el, de mivel én nem ismertem a barátját, de szerette volna ha a kocsiban ott vagyok vele, így eljöttem Budapest mellé, számomra vadidegen kisvárosba.14 órakor kezdődött a temetés, én beültem egy helyre kávézni.Végülis csak ezért érdekelt, hogy körülbelül mire számítsak.A temetés után lesz a családnál egy összejövetel, gondolom halotti tor a neve.Én mondtam neki, hogy menjen el arra is, hisz a szűk családi és baráti kör meg lett invitálva.

Félre ne értsetek, nem sürgősségből kérdeztem, csak hogy tudjam, mennyire mászkáljak el.

2016. ápr. 29. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában kezdettől a végéig kb. 1 óra, ebbe belefér a pap beszéde a ravatalozóban, ill. amikor leengedik, az akkori pár mondat stb. stb. egészen addig, hogy a koszorúkat, csokrokat is a helyükre pakolják.

Erre számolhatod oda-vissza az úton töltött idő hosszát oda-vissza.

2016. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!