Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hosszútávon mi lesz az ilyen...

Hosszútávon mi lesz az ilyen típusú emberekkel? (Öngyilkosság)

Figyelt kérdés

Aki tényleg, őszintén meg akar halni viszont vannak olyan emberek akik miatt ezt nem teheti mert ezek az emberek rá támaszkodnak csak, és csak egymásnak vannak . Szülők és egyke gyermek.

Nem akar nekik ekkora fájdalmat okozni. Viszont élni sem akar, és nem találja a helyét a világban. Nagyon meg akar halni.

Gyereke nem lesz az biztos.

Ilyen esetekben mi szokott altalaban tortenni?



2022. szept. 14. 17:54
A kérdező szavazást indított:
Míg a szülei élnek, Előbb-utóbb jön egy helyzet amikor annyira elborul hogy megteszi és nem néz senkit
Míg a szülei élnek Próbálkozni fog egy olyan helyzetben, és ott kiderül hogy mekkora a baj és szaksegítséget kap
Nem lesz öngyilkos, viszont megbetegíti a testét öntudatlanul hogy mégse öngyilkosság legyen de el tudjon menni
Előbb utóbb nem akar már majd meghalni, valahogy leéli az életét és más dolog fogja a halálát okozni idősen vagy középkorúan, nem az öngyilkosság
Kivárja a szülei halálát és megteszi 40-60 évesen
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha valaki ennyiben okot talál arra, hogy ne kövessen el öngyilkosságot, akkor az keresi a kapaszkodót. Tehát nem akarja annyira megölni magát.

Még ha az öngyilkos vágyakkal rendelkezőnek gyereke lenne, akkor még azt mondom, ott lehet reális dilemma, na de a szülei miatt?... Hülyeség.

Ettől függetlenül persze az csak jó, ha bármiben kapaszkodót talál.

2022. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mentális betegek vagyunk mind és csak én vagyok nekik. Zárt, toxikus furcsa család vagyunk. Nem olyanok mint 1 normalis önálló szülők és nagyon sok mindenben én gondoskodom róluk kb olyan mintha én lennék a szülő ők meg a gyerekek.. tudom beteg… nem is folytatom inkabb.
2022. szept. 14. 18:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy szobaban alszunk, megmondták számtalanszor hogyha én megtenném vagy velem történne valami ők megölnék magukat és ezt nem akarom, de ha esetlg meg se ölnék magukat akkor sem akarok ekkora fájdalmat rájuk hagyni. Nem kapaszkodó.. megtenném én nelkuluk.
2022. szept. 14. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Most az öngyilkos témát félretéve, szomorú a helyzeted, de azt kell mondjam, hogy ilyen esetben főleg nem érdemes neked egyedül gondoskodnod róluk. Nem csak azért, mert te magad is egyfajta segítségre szorulsz (ha tényleg mentális problémával küzdesz), hanem mert ez csak még mélyebbre ránt a problémában úgy, hogy észre sem veszed.

Tudom, hogy ha szereted őket vagy felelősséget érzel irántuk, akkor nehéz őket másra bíznod, de ez lenne az első lépés a kilábalás felé. Akkor is tudod támogatni őket, de nem fogsz belerokkanni pár éven belül a gondozásukba. És nem mellesleg a saját felépülésedre, javulásodra is lenne időd és tered.

2022. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele.Van az anyukám és a keresztanyám,ők neveltek fel.De csak ők tartanak vissza.Ha ők elmennek,akkor követem őket.Így is beteges vagyok,már most is 3 fajta gyógyszert szedek,szval ha nem én nyírom ki magam,akkor az egézségem visz el.
2022. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma felvagtam az ereimet de elallt magatol… most jovok a surgossegirol 😭 a csaladom ezt se tudja😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
2022. szept. 25. 14:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Huha, jobbulást neked, mindenfajta értelemben. Volt egy barátom, látszólag minden okés volt vele, volt munkája, ,pénze, egészséges volt. Aztán szétment egy hosszú távú kapcsolata, ami szerintem egyebkent annyira nem volt szoros viszony. De egyfajta lelki stabilitást mégis biztosított neki. Utána elkezdett ismerkedni online társkereson, külföldiekkel. Csak a csalódások érték. Végén egy depressziós spiralba került és Londonhoz kozel leugrott egy hídról a vonat elé. Élt 40 évet. Előtte két héttel még beszéltünk telefonon,,úgy tűnt, minden rendben van vele. Titkolta a problémáit.

Nem hiszek abban, hogy az öngyilkosság megoldást jelent. Az életre igen, de a halálra nem. Értsd : az öngyilkos lehet hogy megszünteti evilági fájdalmát, ,de könnyen lehet,hogy ezért a túl világon sokkal többet kell fizetnie...

2023. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!