Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dél-Koreában miért ilyen sok...

Dél-Koreában miért ilyen sok az öngyilkos?

Figyelt kérdés
Olvastam neten, hogy ott hatalmas a hajtás, meg kell felelni sok mindenkinek, még a társadalmilag elvárt "idolságnak" is. A felnőttek gyakran 20 órákat dolgoznak és csak pár órát alszanak. A tinik körében pedig van valami 8 órás vizsga, ami eldönti az életüket. Emellett ott van az igen súlyos iskolai zaklatás is, persze náluk még nagyobb az idolság. Én nagyon sajnálom a koreai fiatalokat, egy egészséges tininek nem szabadna öngyilkosnak lenni, élveznie kellene az életet. De ha ennyire rossz ott nekik, miért nem jönnek ide Európába élni/dolgozni/tanulni? Úgy tudom, a nyelvoktatásuk nagyon jó, azzal nem lehet baj. Persze, tudom, a vízumkérelem nem egyszerű dolog, de inkább éljenek boldogan szegények. Talán a szüleik nem engedik ezt? Vagy ott valami "bűnőző"-nek számít, aki elhagyja Koreát?

2022. máj. 15. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennyire egyszerű elköltözni, főleg egy másik kontinensre, másik kultúrába, nyelvterületre stb.
2022. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt szerencsém 3 évig kint élni, és dolgozni. Igen magas az öngyilkosságok száma, és tapasztaltam a koreaiak erőn felüli törekvéseit, a kényszert, hogy ők a legjobbak mindenben. Sokat meséltek, hogy milyen kemény elvárásokkal kezdik már az ovodát is. Iskolában kemény követelmények, elvárások vannak. Mondtam is nekik, hogy akkor nekünk magyaroknak nagyon nem szabadna panaszkodnunk, mert hozzájuk képest a mi legerősebb iskolánk is laza. Amíg kint dolgoztam 2 hetene legalább háromszor hallottam, hogy valaki megint öngyilkos lett. Sajnos a korrupció, a munkahelyen a protekció, a válogatás nem fair módja elég erős. Iskolákban nem vagyok járatos, csak a történetükből tudom, hogy az iskolai zaklatások mindig is voltak, sokat nem is tudnak tenni ellene, mert a sértett sem tesz panaszt. Sok fiatal próbál pénzt keresni nemm legális módon, ami később szintén az öngyilkosságba viszi őket. Az neg, hogy miért nem jönnek Európába élni, dolgozni, tanulni? Nos jönnek, akiknek van rá pénzük, lehetőségük. De a legtöbbjüknek nincs pénze, lehetősége. Arról nem is beszélve, hogy a nyelvoktatás sem jó. Sokan nem beszélnek angolul sem. Még valamit. Dél-Koreában még ma is fontos a szűlői kapcsolat. Sokkal érzelmesebbek a gyermek- szűlő kapcsolat még akkor is ha a szűlő vagy gyerek nem érdemli meg.
2022. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es, értem. Akkor a pénz a legnagyobb akadálya ennek is.
2022. máj. 15. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem konkrétan a pénz. Persze az is fontos, hiszen nekik is élni kell valamiből, számlákat kell fizetni ( és nem olcsó az élet kint) Inkább az elfogadás kényszere, az, hogy te vagy a legjobb kényszere ami akadály. Emlékszem az egyik kolléga mesélte, hogy ő úgy nőzz fel, hogy az édesapja szemében egy gyenge ember, mert a bátyja a félisten. Ő neki minden tökéletesen sikerült, ő mindenben a legjobb, mindenben az első, bezzeg a kolléga csak kullog utána. Mesélte, hogy volt öngyilkossági kísérlete, és nagyon sokat szenvedett. Akkor kezdett helyrejönni amikor elköltözött a szülői házból, és a maga életét éli. Persze hozzátette, hogy a megfelelési kényszer még 40 évesen is benne volt. Ennek ellenére még ma is nagy szeretettel beszél az apjáról-
2022. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy mukkot nem beszélnek idegen nyelven, ez ahhoz is köthető, hogy csak a saját nyelvük/kultúrájuk a fontos, mivel nagyon patrióták, nem véletlenül hívták őket remete népnek. Nem csak ők, tudjuk, hogy a kelet-ázsiai népek nagyon zárkózottak, nem szeretnek keveredni, ebből adódóan bizony nem ők lesznek az elsők a világon, akik elhagyják a hazájukat, hiába szar a helyzetük. Az átlagember csóró nagyon, igazából én vélek felfedezni némi hasonlóságot Magyarországgal ebből a szempontból. Haha. A család nagyon fontos, simán van, hogy a már dolgozó gyerek nem csak magára költi a keresetét, hanem beadja “a közösbe”, hogy a szüleinek is legyen belőle. Namármost ezt külföldről nehezebben kivitelezhető. Az idősebbek nagyon konzervatívak és egyszerűen csak tiszteletlenségnek tartanák, ha a gyerekük csak úgy otthagyná őket, hiába felnőtt. Az időseket pedig nagyon kell tisztelni, úgyhogy ilyen át se fut az agyukon.
2022. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hgwell ***** válasza:
92%

nagyon faj az elet bizony de a vezetok nem foglalkoznak vele.

mindenki belepottyan valahova ahol elnie kell.

ha egy 10millios lakossagu 1000 fos milliardos csapat letrehozna egy alapot amit forgatni lehet az egyevi hozama elerhetne akar tobb milliardot amivel tamogatni lehetne a dolgozoi bereket de ez mogott sok minden van.

senki sehol nem akar torodni a masikkal.

ha vilagveszely van akkor is csak keves ember aki osszefog.

az emberi lenyforma nem is letforma igy egy masik bolygo varja a jobbakat?

irany a us enterprise es a star wars storyk.

2022. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Koreában az öngyilkossági ráta főleg a fiatalok/fiatal felnőttek körében magas, de az abszurd módon.

Ennek egyes egyedül a társadalom által gyakorolt brutális nyomás és észtveszejtően gyors tempó az oka, amivel egyre többen nem tudnak iramot tartani.


Aért lett ez a kemény sikerorientált, pihenést lenéző, hibázást abszolút nem toleráló munkamorál bevezetve ill. kikényszerítve, hogy az országot újjáépítsék a háború után. Ekkor Dél-Korea a világ egyik legszegényebb országa volt. Sikeresen felépítették az országot, ma Dél-korea a világ egyik leggazdagabb és legfejlettebb országa, csak az a probléma, hogy ez a munkamorál és társadalmi nyomás annyira beleégett az emberekbe, hogy ezt kiirtani már nem lehet pár év alatt, de szerintem pár évtized alatt sem. Ez a mentalitás az idők folyamán annyira félre fejlődött, hogy már ott tartanak, hogy a gyerekektől már óvodás korukban elvárják a sikert, mindenben nekik kell a legjobbnak lenniük, játszani és szórakozni, pihenni nem lehet, mert az milyen időpocsékolás, ha helyette tanulni is lehet.


A gyerekek már kiskoruk óta folyamatosan csak azt hallják, hogy csak akkor leszel valaki, csak akkor lesz jövőd, ha valamelyik elit egyetemre mész. Dél-Koreában teljesen átlagos, hogy a 8 óra suli után a diákok 90%-a még 6-7 órát privátsuliba jár, ahol az anyagot ismétlik, majd ezután hazamennek, és pár óráig még házifeladatot írnak. Nagyon sok fiatal átlagban csak 5 órát alszik, ez ebben a korban nagyon kevés, és iszonyatosan káros egészségügyileg, átlagban a duplája, azaz 10 óra lenne optimális. Ha valaki hosszabb ideig csak ilyen keveset alszik, az mentálisan sem lesz már ép, tisztára kikészül, és innen már nincs messze az öngyilkosság sem.

Ezen felül ha kis hibát is vétenek, vagy nem tudnak lépést tartani a társadalmi normákkal (értsd: mindig a legdivatosabb legújabb cuccok stb.) akkor saját magukat kezdik hibáztatni mindenért, és sokan emiatt (is) süllyednek totál depresszióba, majd lesznek öngyilkosok.


Dél-Koreában a lakosság olyan szinten egyetem mániás, hogy még az olyan átlagos, magasabb (ergo egyetemi) végzettséget nem igénylő foglalkozások, mint a fodrász, műkörmös, pincér, masszőr stb. is egyetemi szakok! Tehát ha te például fodrász akarsz lenni, akkor is jelentkezned kell egyetemre fodrász szakra. Abszurd és nevetséges.


Sok koreai tanul olyat egyetemen, ami őket abszolút nem is érdekli, de mégis csinálják, mert muszáj, különben sehol sem kapnak semmilyen munkát. Ehhez hozzájön még az új "mánia", a plasztikai sebészet. Sok koreai cég kerek-perec közli a jelentkezőkkel, hogy nem veszik fel őket mert "túl keskeny a szeme" "túl vékony az arca" stb. Nem vicc...

Ezek után nem csoda, hogy ekkora az öngyilkossági ráta. Japán detto ugyanez.

2022. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!