Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki szokott ilyesmiken gondolkodni?

Figyelt kérdés

Ismertem egy 2 fiatal gyereket (lány+fiú), 2008-ban haltak meg autóbalesetben, 15 évesen. Néha elgondolkodom rajta, hogy ha most visszajönnének a világba, vajon mennyire érné őket sokk. A Myvip és az Iwiw világában, itt van a Facebook, fogalmuk se lenne mi az a Covid, mi az a kijárási tilalom. Tátva maradna vajon-e a szájuk egy mostani iPhone vagy épp Samsung telefontól, vagy bármilyen újabb autótól?


Vagy egy olyan, aki meghalt a 90-es években. Mit gondolna ha meglátná a mai autókat, forgalmat, meg hogy milyen laptopok vannak?


Durva, hogy alapjában véve mi nem érezzük hogy mennyire fejlődik és változik a világ körülöttünk, de akiket az elején említettem, még mindig csak 29-30 évesek lennének, és mennyi minden történt cirka 15 év alatt.


2022. szept. 14. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyanoknál van ez, akik hosszú ideig börtönben vannak. Kijönnek és csak csípáznak.
2022. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


Látod, az is érdekes lehet. Bár az azért picit más, mert ha a saját szemével nem is látja, de csöpög befelé az információ. Újságok, hírek, stb. Fizikailag le vannak szigetelve a világtól, de azért nem esik ki nekik pl. 15 év.

2022. szept. 14. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Petőfin szoktam gondolkodni.

Már halott 173 éve, de a versei, a kulturális hatása ma is alapvető.

Vajon mit gondolna a mai világról, ha feltámadna?

2022. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Inkább az, hogy egyáltalán 2022-ben köztudatban van. 1848-ban vajon gondolhatta, hogy a magyar történelem meghatározó alakja lesz? Hogy iskolákban fognak róla beszélni?

2022. szept. 14. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár hét alatt hozzászoknának és teljesen természetes lenne nekik. Nekem az a fura, hogy vannak emberek akiket egyáltalán nem érdekelnek olyan alapvető dolgok amik meghatározzák az egész életformájukat, mert annyira beleszoktak. Én például minden technológiai vívmányt/eszközt csodálattal tekintek, és viszket a tudásszomj hogy értsem meg hogyan működik, az utolsó csavarig, tranzisztorig, és fizikai elvig (bár tudom hogy ez lehetetlen, de akkor is).
2022. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme van?
2022. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!