Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Követsz influencereket? Ha...

Követsz influencereket? Ha igen miért?

Figyelt kérdés

Rátaláltam az r/talk_hunfluencer-re (sajnos) és néha nézegetem, és jókat szórakozom. Nem az influencereken mondjuk, hanem a sok emberen, akiket kiakaszt az, hogy éppen egy *senki* mit posztolt instára. Baromira élvezem, mert számomra teljesen értelmezhetetlen jelenség, hogy emberek FULL RANDOM SENKIKEN csámcsognak. Mostanában ez a kulcsár csuti(? Mi ez a név amúgy is?) gwm nagyot megy ott, kb minden alkalommal látok valami új posztot. De például az egyik legfelpontozottabb poszt ott egy magyar influencer csajról készült, aki valami dán vagy belga v mit tudom én milyen influencer csaj posztjait screenshotolja le, és szerkeszti kicsit át és osztja meg sajátként. Ez nyilván gáz, és valóban rossz dolog, de ki az, aki ezt kiszúrja?? Mennyit kell ilyen senki embereket nézegetni, hogy feltűnjön valakinek egy ilyen? De pl most volt egy poszt arról, hogy teljesen más volt Krisztián pamelával. Én nekem ebből fogalmam sem volt, hogy kiről van szó, szóval majdnem továbbtekertem, de láttam a berkimajomnak a képét és akkor leesett, hogy berki Krisztián. Egyrészt, kit érdekel, hogy milyen volt ez a berki a pamelával (ő ki? Nem tudom. Valami ex?), másrészt miért istenítik ezt az embert? Én 2018ig, a Berki név hallatán, az olimpikonunkra asszociáltam. Persze még most is, csak sajnos a majom feje előugrik mellé. Volt egy társaság nálunk, ahol kevésbé éles kés a fiókban unokanővérem, elkezd berkiről beszélgetni, hogy milyen jó pali, és hogy ő az etalon, A FÉRFI. Gondoltam magamban, hát jah, egy olimpiai bajnok az tényleg egy igazi férfi, ebben igaza van, hogy tetszik neki. Aztán megszólal a sikeres vállalkozó a társaságban, hogy te jó isten, hogy tudja valaki ezt az embert imádni etc? Védekezik a lány, hogy már pedig ő tökéletes. Én a védelmére keltem, és mondtam, hogy szerintem nincs semmi baj azzal, hogy egy ilyen férfit (az én fejemben olimlikont) tart ideálisnak. Ezzel megleptem a vállalkozót, mert nem nézte volna ki belőlem, szóval kérdeztem, hogy mi a baj egy olimpikonnal? Milyen olimpikon? Egy proli stróman a fradinál, egy senki. Ekkor kapcsol, hogy én másra gondolok, és akkor leesik, hogy mi a helyzet. Szóval egy akkor 18 19 éves lány, ezt az embert követte mindenhol, sőt tuti most is, és imádattal nézett rá. Hogy lehet ez? Azon kívül, hogy szép nagyra kikokszolta magát (amit azért elismerek, hogy egy ilyen fizikumot nem könnyű összeszedni, de azért nem is olyan egyedi dolog főleg cuccal, hogy ne legyenek jobb példaképek) ő egy drogos senki, aki lízingelte az autóit, és egy kétszobás lakásban lakott, és igazából semmit nem csinált, csak pusztította az emberek agyát.


Szóval, ha követsz ilyen embereket, el tudnád magyarázni, hogy miért?


2022. szept. 19. 21:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Elvből sem.


Nekem alapból hányingerem van attól, hogy más ember abból él jól, hogy követik őket. Mindenféle produktum nélkül, k.rva jól keresnek ezek a semmirekellők. Az emberek pedig még el is vannak ájulva tőlük..


És nem, nem irigység ez. Követek én is embereket Instán, de ott azért van produktum is. Azért, mert az emberek 99%-a szépnek tart valakit és ezért el vannak ájulva, azért sosem követnék senkit.

2022. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én szerintem megérdemlik, hogy ezzel rommá keresik magukat :D. Ha valaki olyan hülye, hogy ilyeneket néz és követ minden nap, az meg is érdemli. A grindot a másik oldal részéről meg tisztelem lol. De amúgy igen, tényleg semmirekellő emberek, és felfoghatatlan számomra, hogy embereket ez érdekel
2022. szept. 19. 21:50
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem
2022. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2022. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Kizárt.
2022. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem, mert nem is érdekel az általuk posztolt tartalom, aminek nagy százaléka kapásból reklám, promóció, fizetett együttműködés. Amúgy is annyi hirdetés zúdul ránk, nem szeretnék többel szembe találkozni.

Illetve meg is válogatom, hogy kit követek; pár sportolótól, zenésztől eltekintve csak a hozzám közelálló barátokat, és nyelvtanulós oldalakat.

Belőlem sem az irigység szól.

2022. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én nem is feltételezem hogy bárki irigy lenne amúgy. Pozitívan csalódtam eddig a válaszokban
2022. szept. 19. 22:21
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Én semmi érdekeset nem látok az ilyenekben. De azon lerohadt az agyam, hogy az ismerősöd szerint Berki tökéletes volt. Az egyik legrondább pali volt, akit életemben láttam.
2022. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8 igen, amikor összeraktam kiről van szó, bennem is egy világ dőlt össze, hogy a rokonság egy része ezen a szinten van
2022. szept. 19. 22:39
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

7

Sejtettem, nem is azért írtam :) Múltkor hasonló miatt kötöttek belém, így gondoltam most letudom egy szusszal :D


Közben eszembe jutott egyik volt gimis barátnőm megjegyzése, amikor hasonló témát jártunk körbe. Ő azért követett be ilyen embereket, hogy ne maradjon le a többi lánytól és legyen velük beszédtémája. Nekem ez már akkor is erőltetettnek tűnt.

2022. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!