Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halt-e meg rokonotok, barátoto...

Halt-e meg rokonotok, barátotok, ismerősötök öngyilkosság következtében? Ha igen, hogyan birkóztatok meg a veszteséggel?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt a volt osztályfőnököm önkezével vetett véget életének. Mélyen megrázott a halála, ugyanis közel álltunk egymáshoz. A 40-es éveiben járt. Úgy érzem, azóta sem ocsúdtam fel a sokkból. Mindenkit váratlanul ért a halálhíre, ugyanis nem láttunk öngyilkosságra utaló jelet. 2015-ben végeztem a középiskolában, de azóta is tartottuk a kapcsolatot.


Úgy érzem, soha nem fogom tudni feldolgozni, maximum beletörődni, illetve azt, hogy soha többé nem lehetek maradéktalanul boldog, mert ez a veszteség árnyékot fog vetni a hátralévő életemre. Ő az első, aki végzett magával az ismeretségi körömben, mindenki, akit már elvesztettem, természetes halállal halt meg.



2022. szept. 24. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

Jesszusom, 29-es! :'( Nem gondoltam volna, hogy öngyilkosságot kíséreltél meg! :-O Remélem, azóta helyrebillent a lelked, és már nem támadnak szuicid gondolataid...


Ez nagyon durva..



30-as, őszinte részvétem, értelmetlen halál az övé is.. :'(

2022. nov. 1. 19:10
 32/63 anonim ***** válasza:
100%

Apum egyik közeli barátja egy reggel állon lőtte magát a családi házában, azonnal meghalt. 41 éves volt.

A felesége egy lányukkal korábban elhagyta mert nagyon ivott és bántalmazta őket...

Környezetével viszont nagyon készséges volt, mindenkinek segitett mindenben amit tudott.

Ennek már majdnem 2 éve volt.

Igazából túltette magát ezen már mindenki, akihez közel állt, mert úgy voltak vele hogy előbb-utóbb ki fog tenni valamit magával és hiába segitették őt lelkileg ill. leszoktatni az alkoholról, nem akart megváltozni...

Ma már azt sem tudják hogy a világon létezett, nem nagyon emlegeti már senki.

Megy az élet tovább és a mai nehéz világban a gyász lassan feledésbe merül.

2022. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!
2022. dec. 2. 06:06
 34/63 A kérdező kommentje:
Azért sajnálom a történteket. :(
2022. dec. 2. 06:06
 35/63 anonim ***** válasza:
97%

Nagyapám végzett magával. Rákos volt, nem akarta a családját terhelni. Csodálom a lelkierejét hogy meg tudta tenni.


Lassan egy éve a legjobb barátom végzett magával, szerelmi bánat miatt. Azóta is őrlöm magam miatta. Láttam hogy valami nincs vele rendben, de nem akart beszélni róla és segítséget sem akart kérni.

2023. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:
Őszintén sajnálom, fogadd részvétemet! :'( Nagyon durva, hogy 2 általad szeretett ember is ennek következtében halt meg... :'(
2023. jan. 6. 11:06
 37/63 A kérdező kommentje:
Sajnos az én volt osztályfőnököm sem mert segítséget kérni, pedig kellett volna..
2023. jan. 6. 11:07
 38/63 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem egyik barátja akivel én is jóban voltam felakasztotta magát szerelmi bánat miatt. Valamiért nem tudta kiverni a gondolataiból a volt barátnőjét és hetek óta járta a várost bedrogozva és bepálinkázva. Senkitől nem kapott segítséget, a családja is csak tehetetlenül nézte a szenvedését.

Az utolsó estéjén berúgtunk ketten és próbáltam kirángatni őt a mély depressziójából de valami nagyon félrement és másnap tudtam meg hogy hajnalban végzett magával.

Örökké kísérteni fog a gondolat mit kellett volna, vagy mit nem kellett volna mondanom neki hogy ne így végződjön.

2023. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

38-as, köszönöm, hogy megosztottad velem a történetet!


Együtt érzek, őszinte részvétem! :'(

2023. jan. 7. 08:23
 40/63 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen nem ismertem senkit, aki később öngyilkos lett, de a távoli rokonságban volt több ember is, aki megtette. Legjobb tudomásom szerint 30-as illetve 40-es korosztályból valók voltak. Volt, aki ablakon ugrott ki, meg olyan is, aki áram "segítségével" tette meg (hogy pontosan hogyan, azt nem tudom). Kísérlet viszont a közvetlen családtagjaim között volt több is: az idősebbik nővérem és én is többször próbálkoztam. Én még mindig nem tettem le róla...
2023. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!