Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Választanál olyan pszichológus...

Választanál olyan pszichológust, aki nem messze lakik tőled, bármikor összefuthattok?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa kérdés, de járnátok olyan pszichológushoz, aki közel lakik hozzátok (nem feltétlen közel van a rendelési hely, csak a lakhelye) ezáltal akár "civilben" gyakran összefuthattok? (Itt most véletlenszerű találkozásra gondolok: buszmegálló, kisbolt..)

2022. szept. 28. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel egy pszichológus helyén tudja kezelni a dolgot és amit a megbeszéléseteken mondasz neki az bizalmas. Egyedül úgy nem ajánlott menni hozzá, hogy közeli ismerősöd vagy barátod. Akkor jobb olyat keresni aki idegen.
2022. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt is ilyen, és előfordult, hogy találkoztunk az utcán, köszöntünk egymásnak, aztán mentünk tovább.
2022. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Freud idejében ez a magánember és szakember dolog olyan komolyan volt véve, hogy ha társasági eseményen találkozott a terapeuta és a páciens, akkor nagyjából a köszönésen kívül semmi interakció nem lehetett közöttük, miközben az analízis irányelveinek megfelelően heti 4-5 órát töltöttek együtt (terápiával).
2022. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Psycho ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond. Megértem, ha ilyenkor "fura", hogy a rendelési helyén kívül is látod, és feszélyez kicsit. De szerintem ezt természetesen kell kezelni. A pszichológia képzésen esik is erről szó, hogyan kell kezelni ezeket a helyzeteket, és egyszerű a válasz: kb. "sehogy". Egy köszönés, és ennyi.


De ha ez Téged zavar, szóba is lehet hozni a pszichológusnál. Nyílttá tenni, és megbeszélitek, mit tegyetek ilyen helyzetben.

2022. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ez max neked lehet zavaró, ha tartasz attól, hogy másokban felmerülhet: vajon honnan/miért ismered az illetőt (akiről tudják, hogy pszichológus). Ma Magyarországon ilyen szakértő kezelésére járni még kicsit stigmatizáló lehet, egyes környékeken biztos, de lehet, hogy mindenhol.
2022. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fárasztó96 ***** válasza:
Simán.
2022. szept. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyet nem választanék. Pénzkidobás (tapasztalatból tudom, elég sok pénzt dobtam ki rá)
2022. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!