Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hányszor költöztetek már...

Hányszor költöztetek már életetek során? Titeket megvisel lelkileg?

Figyelt kérdés
2022. szept. 29. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor és igen, a mai napig.
2022. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Vagy 50x biztosan oda-vissza, egyik városból a másikba.


És igen, nagyon megviselt/megvisel lelkileg. Másképp alakul az életem, ha apám és anyám nem b@ssza el ezzel (is) a gyerekkorom.

2022. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokszor.

Egyetemista koromban minden ősszel a kollégiumba és minden nyáron haza - de ez nem igazi költözés.

Egyszer albérletbe másik városba, majd haza a szüleimhez, amikor nem jól alakultak a munkahelyi dolgok. Na, ez az egy megviselt.

Aztán egyszer külön a szüleimtől egyedül. És még egyszer, immár a feleségemmel kettesben a véglegesnek szánt családi házunkba. Innen, ha nem muszáj, már sehova nem akarok költözni.

2022. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

18 éves koromig otthon éltem.


Utána 5 év kollégium az elég rossz volt. Fél évente kellett pályázni, és fél évente költözni Laktam vagy 4 kollégiumban, mert akkor mentek a felújítások. De volt olyan, hogy csak 1-1 szintet költöztem.


Utána albérletben voltam. Az egyikben 1 év kihagyással 5-6 évet lehúztam, majd egy kis szobát béreltem, aztán végül egész albérletet kivettem.


32 évesen lett saját lakásom, de 5 év koli és 9-10 év albérletezés után eléggé úgy érzem, hogy kiégtem.


Hozzátenném, sajnos csak nem túl jó környéken lévő nem túl jó lakásra tellett így is, szóval nincs az az otthon vagyok érzésem, hazajárok aludni és várom, hogy elmehessek onnan.


Amúgy idővel általában elkezdtem kötődni a helyhez ahol vagyok, pont ezért fájt a folyamatos költözgetés.


Az szomorít el, hogy saját lakás mellett is azt érzem, mennék már tovább a francba. Megmondom őszintén az egész életemre kihat ez a fajta "hontalanság".

2022. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha
2022. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5-6x. Nem.
2022. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokszor.

- 1 éves koromban

- 10 éves koromban

- 14 éves koromban - a szüleim a mai napig ott laknak ahova ekkor költöztünk be.

Ezek mind 2 szomszédos településen belül voltak, szóval nem mentünk messzire, nem kellett sulit váltanom meg semmi.

Utána már nem emlékszem az évekre, de felköltöztem pestre egy albérletbe, 1-2 év után egy másikba, majd 1 év után vissza az előzőbe, 1 év után ki az agglomerációba, 1-2 év után meg a párommal költöztünk össze.

Egyelőre ennyi, szeretnénk pár éven belül újra költözni.

Egyáltalán nem viselt meg.

2022. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én gyerekkoromban (kb 13-14 évesen) költöztem egyszer, nyilván akkor még szüleimmel, illetve most felnőttként is egyszer. Gyerekként egyáltalán nem viselt meg, felnőttként nagyon.
2022. szept. 29. 18:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, most tudatosult bennem, hogy 29 évem alatt eddig 9x költöztem... :D
2022. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Eddig 1 szer otthonról albiba, és most úgy néz ki jön a 2. egy másik albiba.

Bútorokat meg minden szart vinni kell, és megint 50-50 lesz, hogy ilyen szar lesz e az albi, mint ez, hogy zavarnak a szomszédok zajai vagy sem, már most picit megvisel, ha rágondolok, de még is várom, mert ez itt már katasztrófa.

2022. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!