Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hányszor költöztetek már...

Hányszor költöztetek már életetek során? Titeket megvisel lelkileg?

Figyelt kérdés
2022. szept. 29. 17:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi életem során 10x. Engem sohasem viselt meg a költözés, sőt valahogy mindig is szerettem költözni. Az új lakhelyekben mindig a lehetőséget láttam, hogy most valami más kezdődik, valami új, valami izgalmas. Szinte az összes helyet szerettem, ahol eddig laktam, mindegyikben volt valami jó, valami szerethető, mindegyiket sajnáltam egy picit otthagyni, de számomra mindig pozitív volt az új helyen az újrakezdés. Meg az új lakásokat mindig olyan izgalmas, örömteli, jó érzés berendezni, a saját ízlésem szerint kialakítani, belakni a teret és úgy kialakítani, hogy jól érezzem magam/magunk benne. Egyetlen egy ház volt, amit nagyon(!) sajnáltam, hogy eladtunk, az a szülői házunk volt, ahol 6 éves koromtól kezdve laktunk és ahol felnőttem. Oda nagyon sok emlék kötött és azt a házat nehéz szívvel engedtem el, picit meg is sirattam, de ez volt az egyetlen logikus és helyes döntés, mert már évek óta üresen állt, kihasználatlanul és a fenntartása csak nyelte a pénzt. (Zsákfalu, munkahelyi lehetőségek nélkül.) Én az új lakásban, új házban mindig a fejlődés lehetőségét láttam; azt, hogy eddig is jó helyen, jó lakásban laktam (nem anyagi értelemben, hanem érzelmi értelemben), de most majd egy még jobb helyen fogok lakni, ahol majd még jobban fogom érezni magam. :) Szerintem mi még fogunk költözni az életünk során egyszer-kétszer. Külföld is megfordult már a fejünkben, de nem kényszerből költöznénk, hanem kíváncsiságból, tapasztalatszerzés miatt, más országokat, más kultúrákat, más szokásokat megismerni, megtapasztalni. Aztán lehet, hogy simán visszajönnénk haza Mo-ra, csak egy kis kitekintés lenne pár évre. Vagy ki tudja hogy alakul majd.
2022. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is a költözés ütött be, hanem hogy igazából valami mindig elcseszte az örömömet.


Volt albérlet, ahol egy haverommal voltam, nem jöttünk ki, konkrétan kitúrt abból az albérletből amit én találtam és csak sokkal rosszabbat találtam, meg nyilván volt bennem sértettség, hogy nekem kell költözni.


Aztán megszerettem az új albérletet, de akkor meg bejelentkezett a tulaj, hogy hát a gyerekei költöznek oda úgyhogy tipli van. Akkor mondjuk vissza kerültem az előző helyre mert az éppen felszabadult.


Vagy mindig volt valami szar. Koliban a végtelen felújítások, utána Plázát építettek évekig fulladtunk meg a porban. Albérleteimnél is legtöbbször kifogtam vagy építkezést, vagy valamit és mire jó lett volna a környék, mennem kellett.


Vagy mindig ott volt a teher, hogy sosem lesz lakásom.


Megmondom őszintén legboldogabb akkor voltam, amikor ezt elfogadtam és eldöntöttem, hogy élek albérletben és lesz ami lesz. Csak hát megint jöttek a gondok, például vasárnap beállított a tulaj, hogy mától ő ott fog élni.


Évekig azért sem vettem lakást, mert csak szar helyeken tudtam volna. Aztán rábeszélt mindenki és most van egy lakásom szar helyen. Hát nem vagyok vele boldog, folyton büdös van, zajos, kalap szar az egész.


Soha nem lesz kész, nem lesz szép, le is szarom az egészet mert ha nem ölöm meg magam akkor talán egyszer elszabadulok innen. De most érzem magam a legkilátástalanabbnak.

2022. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy költözés volt csak, azonban nemcsak engem, hanem szüleim is kisebb-nagyobb mértékben megviselte. Nincsenek túlzottan jó szomszédaink, ami viszont rosszabb; időközben a környék kezdett lepukkadni. Szóval nem maga a költözés váltotta ki, hanem az új helyen lévő körülmények. 3 kocsma lett 2 utcán belül (ebből 2 a miénkben van, a társasház két oldalán), részegek randalíroznak és rongálnak dolgokat, és úgy összességében nyomasztani kezdett minket ez a hely. Pedig nem ilyen volt, egy pár év alatt romlott ekkorát.

Tudom, hogy lehet ennél is rosszabb, csak megbántam, hogy nem mertem szólni fiatalabb koromban, hogy nem tetszik a hely, és inkább keressünk tovább, mert a szüleimnek pedig annyira tetszett :c

2022. okt. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!