Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyárban dolgoztam a nyáron....

Gyárban dolgoztam a nyáron. Csak nekem volt ennyire nyomasztó lelkileg?

Figyelt kérdés

Most fogom letenni az érettségit. Egész nyáron egy alkatrész gyárban dolgoztam mint operátor.

Rossz volt. A munkatársak között nagyon sok kedves ember volt, de sajnos több volt a személyeskedő bunkó. Az ukránok nem dolgoztak kb semmit, gondolom ugyanúgy megkapták a fizetést.

Wc undorító állapotban volt otthagyva mindig.

Ez a 8 óráig való állva kemény robotolás hogy a darabszám meglegyen elég kemény, én nem tudnám csinálni... Ehhez képest alig kapnak valamit.

Visszatérve a munkatársakhoz, én ennek a gyár három üzemét már kiprobáltam mindenhol ugyanaz. Mivel fiatal vagyok és adómentes több fizetést kaptam mint ők, hiszen ők nettó bért kaptak (ami asszem 280ezer volt) én bruttót ami nem volt egységes de egyszer 370 000 jött. Nagyon sokszor az orrom alá dörgölték, és a családi életembe mászkáltak hogy hol lakok, biztos hogy szegények vagyunk és azért dolgozom, amúgy rohadtul nem.

Többször beköptek a műszakvezetőnek, hogy nem dolgozok semmit, a műszakvezető egyszer szólt nekem, hogy ne foglalkozzak velük és látja hogy teljesítek a rendszerben.

Többször okoskodtak hogy dolgozzak, de a legjobb az volt amikor gyár előtt szanaszét szidtak anyázva, én meg kiakadtam és elhordtam őket mindenféle robotoló prolinak. Gyár 70%a ilyen volt, és egymásra másztak munka közben...

Tényleg gyári dolgozók nagyrésze igazából a társadalom szemetei?



2022. okt. 4. 06:42
A kérdező szavazást indított:
Gyári munkások zöme a társadalom szemetei
Nem azok, máshol több ilyen van.
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez valóban ilyen.


Gyárba csak az megy, aki nem talál jobbat.

2022. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Igazából mindenhol sok a szemét ember, de az igaz hogy minél kevesebb iskolát igénylő munkahelyen vagy ott általában több a bunkó ember. Elvégre ha vissza emlékezel akkor általában nem a kedves, normális embereknek jelentett gondot átmenni a következő évfolyamokra
2022. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
A legtöbb gyárban biztos. Nálunk pl. csapatépitőn kb csoportos szex volt
2022. okt. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam már gyárban. Idén nyáron strandon dolgoztam. Szerintem a strandos dolgozók alattomosabbak. A gyárban ahol voltam nem igazán foglalkoztak a diákokkal, mennyi fizut kapnak stb. Beszélgettek velük is, voltak akik haverkodásból, voltak akik csak pletyka alapanyagot gyűjtés miatt. Na de minden más dolgozót is így kezeltek.

Strandon viszont a torkukat elvágták volna a diákoknak, hogy azok dupla annyi pénzt kapnak mint a dolgozók (a dolgozók 110e körül kaptak). Nem is köszöntek nekik. Direkt bátorították őket a hülyeségre (pl nyugodtan sétáljanak el a helyükről, igyanak egy sört ha akarnak, ha nem tudnak jönni másnap akkor nem is kell szólni stb stb), hogy kirúgják őket. Irigy, rosszindulatú dögök voltak.

2022. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
99%

Amikor diákként nyaranta gyárban dolgoztam, ezek szerint szerencsés helyzetben voltam, mert mindenki nagyon kedves volt és sokat segítettek, úgyhogy személy szerint nem nevezném a társadalom szemeteinek őket, hiszen legtöbb esetben tisztességesen dolgoznak képességeikhez mérten.


Illetve senkit sem neveznék annak, azért na, legyünk már embertársainkkal tekintetesek.

2022. okt. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen otthagytam a sulit 31éves koromig gyárról gyárra vándoroltam, örökké pesszimista voltam és rettentően utáltam.

Reggelente mikor felkeltem, hangosan öklendezve köhögtem kb fél órát, akkoriban azt hittem ezt az 5 év dohányzás okozza, még akkor is, mikor már 4 éve letettem.

Folyton fájt a nyakszirtem, olyan érzés volt benne állandóan, mint mikor ki kell roppants egy ízületet, de ezt nem tudtam kiroppantani akárhogy mozogtam, emiatt sokszor rángattam a fejem öntudattlanul jobbra balra…

Emiatt a hátam mögött dilinyósnak, őrültnek, zakkantnak, pszichónak csúfoltak…

31éves koromban kirúgtak leépítés miatt, ez 2008ban volt, utána a válság miatt nem találtam egy gyárban sem munkát (hála istennek). Egy asztalosnál tudtam elhelyezkedni, ahol a kezdeti nehézségek után nagyon megszerettem lenni, később a papírt is megcsináltam hozzá és a mai napig asztalos vagyok…

Onnantól kezdve, hogy asztalos lettem, elmúlt a reggeli hányinger, elmúlt a nyakam örökös fájdalma, elmúlt a nyakam rángatása…

Szóval igen, a gyári meló nyomasztó és lélekölő…

2022. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Nincs végzettségem csak egy targoncás jogsim. Több évet dolgoztam gyárban és én soha nem kötekedtem senkivel meg semmi ilyesmi persze fordítva volt sok basztatás,alaptomosság, de gyárban ez alap. Szar fizetés,szar munka egyenlő a bunkó megkeseredett emberekkel. Tisztelet a kivételnek mert ritka de van aki próbál normális lenni. Dolgoztam több mint két évet raktárban targoncások közt... Azt gondoljátok hogy különbbek voltak mint aki a szalag mellett van? Nem sőt kibeszéltek, egy két kolléga a műszakomba folyton bele kötött a munkába pedig tudták hogy kezdő vagyok így nyilván nekem nehezebb volt még a munka, Lassabb voltam de a főnököm sosem szólt érte. Aztán az egyik kollégával odáig jutottam hogy szólnom kellett a raktár vezetőnek is mert már ő akarta a kaja időmet is beosztani. A lényeg az hogy szerintem mindenhol vannak ilyen alaptomos, rosszindulatú emberek nem csak gyárban. Ki kell állni magadért és ki kell tartani vagy ha nagyon nem megy akkor le lépni de semmi garancia nincs hogy egy új helyen jobb kollégáid lesznek eddig ez a tapasztalatom.
2022. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tapasztalatokat!

Nyilván vannak mindenhol ilyenek, de én dolgoztam szállodában is, hajléktalanszállón is, ahol szintén segítő voltam és teljesen más volt a légkör. Hajléktalanszálló nyilván zűrős volt de a munkatársak és a hajléktalanok velünk normálisak voltak.

Gyárban valóban vannak jók is, rosszak is, de ahogy leírtam sajnos én több rosszat láttam.

2022. okt. 4. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Ukránokat foglalkoztató gyárak a legalja szint. Vannak azért sokkal jobbak is
2022. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!