Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik egyetem után teljesen...

Akik egyetem után teljesen más területen helyezkedtetek el, mint a végzettségük, hogyan dolgoztátok fel lelkileg? Hogy tudtál váltani?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A kérdésem az, hogy akik 5—6 év egyetem (osztatlan vagy alap+mester képzés) elvégzése után rájöttek, hogy egyáltalán nem szeretnének azon a területek dolgozni, amit tanultak, hogyan éltétek meg a váltást? Hogyan sikerült feldolgozni, hogy rosszul választottál, elpocsékoltál éveket, hiába tanultál, kezdheted elölről az egészet, az új területen mindent nulláról kell kezdeni, később lesz jó fizetésed vagy sosem lesz annyi mint az eredeti végzettségeddel, mialatt az eredeti végzettséged szerint már előrébb tartanál a karrieredben? Hogy tudtatok váltani (nyilván ilyenkor még 5-6 év egyetem már nem jön szóba)? Hogy jött, hogy mit szeretnél helyette csinálni, amibe érdemes is belevágni és hogy tetted meg az első lépéseket afelé? Konkrét példák is érdekelnének, hogy miről mire váltottatok, könnyen ment-e, illetve megbántad-e?

2022. jan. 26. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Turizmus szak után lettem marketinges. Az ok prózai: az első területen nem találtam munkát, a másodikon viszont igen. Meglehetősen alacsony pozícióban kezdtem, aztán tapasztalatot szereztem, elolvastam a szükséges szakirodalmat és szépen lassan elindultam felfelé, immár az új területen. Ma, 14 év után már el sem tudnám képzelni magam az idegenforgalomban.
2022. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Történelem szakos bölcsész vagyok, kezdtem service desken aztán átmentem l1 es network supportra, lettem egy ccna-t mentem l2-re majd letettem egy ccnp-t és mentem l3-ra.
2022. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Én esetemben ez a váltás könyvtárosi pályáról volt informatikába (de előtte máshol is dolgoztam néhány évig)


Igazából mindig is informatika érdekelt de akkoriban nem tudtam hogy nem csak programozáson keresztül vezet az út a szakmába, a járvány alatt viszont megnyílt egy lehetőség ingyenes informatikusi képzésre az Újratervezés programon keresztül, aminek keretein belül elvégeztem it bootcamp sulinak a manuális, majd pedig utána az automatizációs tesztelői képzését.


Hogy megérte-e? ha azt vesszük figyelembe hogy a képzés után kevesebb mint egy hónappal már kaptam ajánlatot és így juniorként is durván duplaannyit keresek mint amennyit a szakmámban kerestem volna bértábla szerint- nagyon is


Persze kellett hozzá elhatározás, rengeteg időbefektetés meg áldozathozás (szerencsére olyan helyzetben voltam hogy kivitelezhető volt számomra hogy a képzés alatt 100%-ban arra tudjak koncentrálni), de sikerült elérnem azt hogy végre "betegyem a lábamat az ajtón keresztül"


Azt persze hozzá kell tennem hogy sok szempontból nekem marha nagy mázlim volt ezzel, viszont csakis biztatni tudok másokat is hogy ha szeretnének (és van lehetőségük) váltani, akkor lépjék meg azt. Könnyű azt mondani hogy nem megy és megmaradni a biztonságos "ismert szar" helyzetben, de nem éri meg.

2022. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Mit kell ezen feldolgozni? 4 diplomám és 1 okj végzettségem van, egyiket sem használom. Amit csinálok ahhoz meg értek is.

Nem kell azt csinálni a hátralevő életedben, amit 18 évesen kigondoltál, pláne, ha szarul fizet

2022. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnöknek tanultam, abban is dolgoztam fél évig. Azóta kereskedelem. Sokkal nyugisabb, többet fizet, kevesebb felelősség. Vissza nem mennék. De az egyetemet nem bántam meg, hobbi szinten érdekel.
2022. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Környezetmérnöki diplomám van. Egyszerűen nem tudtam vele elhelyezkedni, most pénzügyi vonalon dolgozok, de az évek alatt kitanultam az álomszakmám, és tavasztól abban is fogok dolgozni. A munkám egyben a hobbim is lesz.
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os mi az az álomszakma?
2022. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Óvodapedagógus vagyok, 3 év után hagytam ott. Nyilván anyagi okokból.

Szar volt, mert szeretem csinálni, sírtam. Sírtak a gyerekek, hogy miért megyek el, csalódott volt az intézmény, hogy elmegyek, mert nem nagyon lesz más helyettem, és persze próbálkoztak a szülők is...

Adminisztrációs állásban vagyok, jobb pénz (és kevesebb felelősség). Nem rossz hely, de nem ez volt az álmom.

Ha lenne normális bérrendezés visszamennék.

2022. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
kerteszmernok vagyok, de nem tudok elhelyezkedni vele. perpill szupermarketben dolgozom, programozni tanulok, es mult heten volt egy allasinterjum sales poziciora. nem vagyok lelkibeteg emiatt, persze eleg szar hogy jelenleg elpocsekoltnak erzem azt a 7 evet amit egyetemen toltottem, de meg barmi is tortenhet a jovoben
2022. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
7 év, az hogy?
2022. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!