Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy fognak a családok fenntar...

Hogy fognak a családok fenntartani két autót mostantól?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhely melletti településen élek, nem is messze, kb. 8-10 km-re a város központjától, viszont botrányos a tömegközlekedés, ezért a többségnek itt két autója van, hiszen mindenki a városba jár be dolgozni.


A reggeli forgalomban kb. 35-40 perc bejutni a városba, és ez még csak a központ, ha valaki nem ott dolgozik, akkor várnia kell a buszra, aztán onnan megint továbbmennie, legkésőbb a 6.50-kor induló bussza be kéne menni az embernek, hogy mondjuk 8-ra beérjen. Gyereket akkor legkésőbb fél 6.30-kor már letenni az oviban, hogy még a buszmegállóig is eljusson.


Hazafelé ugyanez, szóval innen busszal bejárni napi 2+óra, ami azért család mellett elég durva. Kora reggel vagy késő délután még rosszabb, akkor nem is jön már busz be a városba, csak az átmenő vidéki buszokkal lehet jönni, azok jönnek sűrűbben, csak 15-20 perc a buszmegálló. Szóval az még több idő.


A lényeg, hogy emiatt itt jóformán mindenkinek két kocsija van, tulajdonképpen nem is extra drága kocsik, tankolni, szervizelni kell őket, fizetni rájuk a biztosítást meg adót, és akkor mondjuk 10 évente lecserélni, de már brutálisan elszálltak az árak...


Nekünk csak egy kocsink van, mert én itthon vagyok a gyerekkel, nem kell, de így is kiakadok néha, amikor valami elromlik és 100+ a javítás.


Basszus, akkor akinek két kocsija van, az hogy fogja ezt bírni átlag fizetésből? Pláne két kocsit hogy fognak lecserélni az emberek?



2022. okt. 4. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy eddig is. Ha meg nem megy, majd árszervezik az életüket.
2022. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

Majd képzik magukat, hogy jobban keressenek, vagy várnak türelemmel és előbb utóbb követi az inflációt a bérezés.

Már a 90es évek eleje óta riogat az ellenzék az államcdőddel, de ez most sem fog bekövetkezni, szép lassan a vérek jozzá fognak igazodni az árakhoz, és hosszútávon konstans ugyan annyit fog érni a pénzünk mint eddig.

2022. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Morzsi007 ***** válasza:
91%

Olyan autót kell venni, ami nem romlik el. Egy gonddal kevesebb.

Ez olyan, mint mikor 23 évesen megvettem életem első autóját hitelre és nem igen maradt pénzem. Azon gondolkodtam, hogy tudnak sokan fenntartani 2 autót, én majdhogynem egyet sem igazán. Eltelt 16 év, most 2 autónk van nekünk is és nincs hitelünk. Így alakult.

2022. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Így van, havi bérből nehéz elképzelni, hogy más meg 1-1 projektjével keres annyit mint más gyárban pl 1 év alatt…

Jelenleg van egy BMW x3-ezzrl járok üzleti tárgyalásokra,

Van egy skoda oktávia-ezzel intézem a hétköznapi teendőket,

Van egy peugeot boxer, ez a munkás autóm

Van egy szuzuki motorom és egy malaguti robogóm, most tervezem bővíteni a flottát és kislányomnak is veszek egy autót mert most lett fősulis.

2022. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Morzsi007 ***** válasza:
79%
Jól menő vállalkozó apuka. 🙂👍
2022. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy eddig. Két autó abszolút kényelmi luxus, aki akar ilyet az keresse meg a rá valót. 🤷‍♀️
2022. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Jónagy hülye az az ember aki úgy tart fent autót, ha az a legnagyobb kiadása hónapról hónapra és megterhelő számára fentartani azt… az ilyen minél előbb szembesül a ténnyel, hogy mostantól nem tudja fenntartani, anyagilag anál jobban fog járni.
2022. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy harmadik rendszerbe állításával.
2022. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy innen tényleg szinte képztelenség bejárni tömegközlekedéssel, pedig mondom, alig 10 km a városközpont, de csak oda bejutni 35-40 perc.
2022. okt. 4. 14:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9

35-40 perc utazás munkába egyáltalán nem számít soknak...

2022. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!