Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A budapestieknek mi baja a...

A budapestieknek mi baja a kutyatartással? Kifejezetten a sétáltatásra gondolok. 19/F

Figyelt kérdés

Belbudán élek, lakásban, és a családomnak van egy kisebb testű kutyája. Az utcánkban ha tippelnem kéne legalább a háztartások felének van, és ez sok idősebb embernek nem igazán tetszik. Azt nem értem, hogy miért kell pampogni, hogyha a kutyám odapisil a járdán egy oszlophoz, tekintve, hogy legális. Az még okés, hogy a házuk tövét nem szeretik, ha lepisilik az ebek, de ami nem is az ő tulajdonuk (pl. utcalámpa, tűzcsap), azt miért ne pisilhetné le? Nem egyszer fordult elő, hogy a 60+-osok nekem álltak, hogy "muszáj pont ide?", csak mert a lámpa pont az ő házuk előtt volt. Ha mindenki így állna hozzá, akkor szegény kutyák a lakásban hugyoznának maguk alá. Ilyenkor kapom meg azt, hogy most újult meg a kutyafuttató, de nekem az nem igazán opció, mert olyan fajtám van, amiről a többi kutya azt hiszi, hogy morog, mikor levegőt vesz, úgyhogy kevés kutyával merem össze engedni. Nagyon rossz, hogy a kedvenc pisilő helyeitől el kell húzzam, mert különben jön a nyuggerkommandó és lehet vitatkozni. Őszintén az sem érdekel, mikor kifogynak az érvekből, és rákezdenek, hogy 70 évesek és le kell menni takarítani. Nem az ő dolga a járda takarítása, ha meg ennyire zavarja, akkor ne az én problémám legyen! Az én szobám is földszinti, és a járdára néz, mégsem érzem pisiszagot soha.

Ez az egész helyzet egyre bosszantóbb, és nagyon idegesít. Aki esetleg a másik oldalán áll. Mi a bajotok a kutyákkal?



2022. okt. 11. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
84%
Hát valóban elég ronda a sok kutyapisi/kaki az utcákon...
2022. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az, hogy a mi környékünkön szinte már mindenki póráz nélkül viszi őket.
2022. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
97%

19 éves férfiként nem érted hogy a kutyapisi/kaki undorító az utcákon, még akkor is ha az nem az egyik ember tulajdona.

Tudod hogy még a sok pisi is egy helyen, tárgyakon milyen büdös lesz?

2022. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, elég baj az, ha nem fogod fel, hogy a pisibűz nem normális jelenség az utcán SEM!
2022. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 A kérdező kommentje:

1-es, a kaki más, az szerintem is nagyon gáz, ha nincs összeszedve.

2-es, az engem is zavar, mert írtam is, hogy nem sok kutyával merem összeengedni az enyémet.

2022. okt. 11. 10:35
 6/98 A kérdező kommentje:
Jó, akkor javasoljatok lehetőségeket a probléma megoldására! Mint mondtam, az én szobám is a járdára néz, mégsem érzem a pisi bűzt. A kérdésem inkább arra irányult, hogy meg akarom érteni, mi jár azoknak a fejében, akik a "miért pont itt" kérdéssel jönnek.
2022. okt. 11. 10:39
 7/98 anonim ***** válasza:
60%

Hat eleg undorito, hogy ossze-vissza pisiltetitek meg sz*ratjatok a kutyaitokat. Hiaba szeded fel, ott marad valamennyi, mas normalis ember pedig akaratlanul a cipojen hurcolja, mert nyilvan nem latja. Legalabb lennenek helyek kijelolve, es csak odacsinalhatna a kutya, de nem, nektek az egesz vilag egy nagy kutyabudi.

A masik meg a poraz es a szajkosar nelkuli setaltatas. Ha megharap valakit, akkor nem vallaltok felelosseget. Mindegy, mekkora kutya.

Pont olyan onzoek vagytok, mint a kutyaitok.

2022. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
58%

Kutya nem való városba. Mindent összehugyoznak, összeszarnak, napi szinten azt kell néznünk a gyerekekkel, hogy mikor mibe léphetünk bele. Nálunk rendszeresen az erre a célra elkerített kutyafuttató mellett a szabad területen futtatják a kutyákat, mert az nagyobb terület, így elvéve azt is a gyerekektől, hiszen nyilván senki nem akar kutyaszaros lenni focizás közben. Van köztük pár nagyobb testű kutya is, akik már egy felnőttet is le tudnak dönteni, gyerekről nem is beszélve.

Más közösségi programot kellene találni az embereknek, én úgy látom, sokaknak csak azért van kutyájuk, mert azzal lehet csajozni, pasizni, meg lent összegyűlnek, beszélgetnek, a kutyák meg addig szabadon lófrálnak.

Tűzijáték idején meg jajgatnak, hogy szegény kutyákkal mi lesz. Hát engem nem érdekel, felőlem fel is fordulhat az összes, amíg összeszarják itt a környéket.

2022. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
91%
Kutyafuttatók végében nincs mindenhol kutya-wc?
2022. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell nevelni a kutyát, hogy tudja, hogy nem szabad az első villanypóznához odarohanni és hugyozni, hanem a kutyafuttatóban lehet, vagy legalább a füvön (kakát felszeded, ugye?). Lehet kialakítani a lakásban kutyavécét is, és akkor nem kell tűkön ülve várnia, hogy mikor viszed ki.
2022. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!