Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapestiek! Körülbelül...

Budapestiek! Körülbelül mennyiért lehet normális szobát bérelni Budapesten? Mekkora távolságokban érdemes gondolkozni?

Figyelt kérdés

Vidéken élek és budapesti továbbtanuláson gondolkozom, mert itt elég kevés a lehetőség. Viszont tudom, hogy ez azért egy elég költséges dolog, főleg a lakhatás szempontjából. Most is 60 ezer forintot (+rezsi) fizetek egy albérleti szobáért és nekem már ez is elég sok pénzt jelent, de attól félek Budapesten minden sokkal drágább. Beléptem már pár albérletes facebook csoportba, de kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra is, mert nincs nagy helyismeretem (pl. nem tudom mennyire hatékony a tömegközlekedés, milyen könnyen és gyorsan lehet eljutni A-ból B-be, mekkora távolságokban érdemes gondolkozni, melyik kerületek jöhetnének szóba stb.) és nem tudom mi számít jó, reális árnak. Mindenképpen bútorozott szobában gondolkozok (a normális alatt pedig azt értem, hogy nem valami gettó közepén egy félig összeomló putri, tehát azért legyen rendezett, tiszta, jó állapotú) egy vagy akár több lakótárssal. Az ELTE BTK-ra járnék és nem ragaszkodom ahhoz, hogy a közvetlen közelében lakjak, de az fontos lenne számomra, hogy az egyetem jól megközelíthető legyen.

Így milyen kerületekben, városrészekben és mekkora összegekben kell gondolkozni?


2022. jan. 26. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Olcsóbb, ha csinos lány vagy
2022. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoba 80-tol kezdodik, lakas egyedul 140-tol belvarosban. Metroval kb. barhova eljutsz, azzal nem lesz gond , de arra szamolj ra 3500Ft-ot honaponta.
2022. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Ja es a kaja is b.szott draga!
2022. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát a kaja az így is drága, ahogyan a közlekedés is (most vidéken többet fizetek egy havi diák buszbérletre mint az említett 3500 forint...), úgyhogy ez igazából nem szempont, mert ez mindenhogyan kiadás.
2022. jan. 27. 00:30
 5/6 anonim ***** válasza:

A 4/6 villamos megallokhoz kozeli lakast keress. Lehetoleg 50-100 meteren belul legyen tole(fel perc seta!!)

A 4/6 villamos az egyetlen 24 oras villamosjarat.


A metrok csak 23.30-ig jarnak!

Az ejjeli buszok ritkabbak.


A metrokat gyakran ujitjak es helyette potlobusz van azon a szakaszon!


Nagyszobat ossz meg vkivel. Legyen kulcsrazarhato szekreny a szobaban. Vagy valassz kisebb szobat vagy udvarit,h olcsobb legyen.

2022. jan. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
50+rezsi körül szerintem reális, a külsőbb részeken talán kevesebb.
2022. jan. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!