Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jobb az élet,mint a halál?

Miért jobb az élet,mint a halál?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem jobb egyáltalán, sőt rosszabb. Kivéve ha gazdag vagy. Akkor a társadalom gyakorlatilag ki szolgál csak mert van pénzed és azt csinálsz amit akarsz. Minden más esetben ezerszer jobb a halál is mint élni. Mert csak egy rabszolga vagy úgyis.
2022. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Honnan tudod, hogy melyik jobb, kerdezo?
2022. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat, inkább a filozófia témában lenne a helye. Magát a "jóságot" szerintem leginkább a mi földi életünk és túlélésünk szempontjából tudjuk értelmezni elsősorban. Tehát a halál, vagyis a nemlét vizsgálhatatlan ebből a szempontból, mert nem tudunk onnan információt áthozni. Mint egy fekete lyuk: aki egyszer besétál, többé nem jut belőle vissza semmi. Persze hoztak vissza klinikai halál állapotból embereket, de az szerintem nem összehasonlítható az igazi halállal vagy nemlétezéssel, hiszen még volt sejtműködés, még volt hova visszatérni.


Tldr: Szigorú értelemben nem értelmezhető ez az összehasonlítás szerintem, mivel a jó és rossz dolgokat csak az élet szempontjából tudjuk mérni, másfelől viszont ha a nem létezés semmi/ nem értelmezhető jóság szempontból, akkor az élet már ettől mindenképpen jobb vagy különb.

2022. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1Tehát,ha jól értem azt mondod,hogy a hatalom a jó a pénzben és csak hatalommal jó az élet.Vajon mi lehet a hatalomban olyan jó?


#2Kérdezhettem volna úgyis,hogy,miért jobb a halál,mint az élet.Én arra vagyok kíváncsi,hogy mit gondoltok az egészről,de valóban igazad lehet és lehet úgy kellett volna feltennem a kérdést,hogy:"Melyik a jobb?Az élet vagy a halál?És miért?" És ezen kívül szeretnék elfilózgatni mélyebben erről a kérdésről az emberekkel(köztük veled is) hisz ők bizonyára bölcsebbek nálam.


#3Azért érdemes lehet megvizsgálni mégis melyik a jobb.Vizsgáljuk meg az összes népszerű opciót szerintem!Azaz a reinkarnációt,pokolt és mennyországot és a tudat végső megszűnését.A tudat megszűnésénél is beszélhetünk szerintem arról,hogy béke van,szóval talán érdemes lehet összehasonlítani az élettel.

2022. okt. 11. 11:48
 5/14 anonim ***** válasza:
4. Nem feltétlenül a hatalom a lényeg. Ha van 1000 bitcoinod vagy nyersz a lottón vagy bármi, attól még nincs hatalmad nem vagy politikus nem döntesz életek felett. Mégis azt csinálsz amit akarsz szabad vagy ez a lényeg. A társadalom kiszolgál. Szerintem csak így van értelme, ha függsz másoktól akkor szar minden.
2022. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Engem nem a hatalom érdekel hanem az hogy szabad legyek.
2022. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Lehet azok élnek akik a halálban lettek öngyilkosak mert nem bírták a halált. Ki tudja.
2022. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5Tehát azt mondod,hogy nem is magától a pénztől jó az élet,hanem a teljes szabadságtól amit a jelenlegi állásunk szerint a pénzzel érhetünk el?
2022. okt. 11. 12:26
 9/14 anonim ***** válasza:
8. Igen.
2022. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Nem vagyok eléggé képben a vallásokkal, hogy azokból a szempontokból is tudjak érvényes megállapításokat tenni, de talán abban megeegyezhetünk, hogy van nekik egy spirituális alapjuk, ami kb összeköti őket, sok a hasonló motívum. Tehát ha nagyon alapjaira akarjuk lebontani, van egy spirituális szemlélet, miszerint több vagy, mint a hús, mint a sejtjeid összessége. És van a materiális szemlélet, miszerint csak a tudatod van, ami véletlenek és az evolúció összességeként kialakult csak úgy, és ha megszűnik, te is megszűnsz.


Azt hiszem mindkét felfogásban lehet találni érveket amellett hogy az élet, azaz ez a kis szaros földi élet az egyetlen ami jó, ami kézzel fogható, és ez jó, és vannak érvek a halál, a megszűnés, az örök semmi mellett. Én amondó vagyok, hogy csak az élettel tudok számolni, mint lehetőség, mint esély, a halált nem ismerem, nem tudom belekalkulálni. Nem tudhatom, hogy mi lesz utána, és akár mennyország-pokol, akár nirvana, akár reinkarnáció, nem bízhatok benne hogy bármelyik is jobb lenne, mint a jelenlegi életem, életünk. Én ki akarom maxolni ezt az életet, a lehetőségeim, az érzelmeim. Erről a világról van tudomásom, felfogásom, így ezt kell megélnem minél jobban, és próbálom nem feltételezni, hogy az utána jövő dolgok (már ha lesz bármi) jobbak lesznek, mint ami most van.


Biztosan zavarosan adtam elő, kb a benyomásomat szerettem volna átadni az egésszel kapcsolatban.

2022. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!