Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért járnak az emberek a...

Miért járnak az emberek a régiségpiacra/börzére/ócskapiacra mikor nagyon drága ?

Figyelt kérdés
Régebben az ócskapiacnak az volt a lényege, hogy olcsón sok minden megtaláltál, most a legtrógerebb dolgok is aranyárban vannak.
2022. okt. 13. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Vásárolni.
2022. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Másnak talán nem drága. Ne magadból indulj ki.
2022. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy rozsdás zsíros kalapácsot láttam 8000 ft-ért, a boltban az új 2000 ft-ba kerül. Mi ebben a logika?
2022. okt. 13. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A piacos már be van járatva.
2022. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akinek van szeme hozzá, az tud jó dokgokat találni olcsón amiket aztán drágábban elad. Egyik rokonom ilyen. De nyilván van rozsdás kalapács is drágán, azt nem kell megvenni.
2022. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért járok, mert gyűjtő vagyok, és sok esetben olcsón jutok hozzá számomra érdekes kitüntetésekhez.
2022. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az infláció mennyire tett be az ócskapiacnak, de azért sztem még mindig találni olyan ócskapiacot, ahol reálisak az árak (adománybolttal van tapaszalatom covid alatt és utánról, ott azért normálisak az árak). Mindig lesz olyan árus, aki túlértékeli a portékát (én a leginkább egyszer egy láthatóan használt, ujjnyi zsírréteggel és piszokkal fedett vibrátoron akadtam ki, hogy ezért valaki tényleg pénzt kér...), megint más árusnál meg azért drágábbak a dolgok, mert értékesebbek... a régiségpiacnak meg pont ez a lényege. Hogy olyan dolgokat árulnak általában, ami értékes, és aki ért hozzá / gyűjtő, az kifizeti az árat (mert oké, hogy valaki csak a praktikumot nézi bizonyos dolgokban, megint másnak meg fontos az, hogy ki készítette az adott terméket anno, milyen stílusban, anyagból készült... vettem még 24k arany nyakláncot zsibvásáron, nyilván nem H&M 2009-es műanyag kollekció árban).
2022. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kereskedni, befektetni.
2022. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!