Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ráírnátok ezekután?

Ráírnátok ezekután?

Figyelt kérdés
Összevesztem egy lány barátommal, kicsit megsértettem a végén. Nem tudtam mit kezdeni a kiborulásával (életbeli helyzete miatt). Közöltem vele, hogy ne keressük egymást hétköznap, mindenki lenyugszik. Most itt a hétvége, írjak rá vagy mi? Vagy ha majd látom következő héten, akkor tegyek úgy mintha semmi nem történt volna és lazán kezdjek el vele beszélgetni? Vagy majd ő keres vagy én őt random dolog miatt?

2022. okt. 15. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehhez tudnunk kéne a problema forrasat es okat.
2022. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szakított vele a párja aznap, illetve elvesztette a melóját előző héten. Aztán mostanában próbálja összekapni magát, meg rendbe hozni az életét, de csak annyit látok hogy egyre mélyebbre kerül olykor. Adtam neki tanácsokat, hogy egy pasi nem a világvége, van még sok hal a vízben. De csak hajtogatta, hogy neki így is nehéz volt bízni és az exében végre sikerült megbíznia, mire az szakított vele, meg mellette Tinderezett, vagy valami hasonló.

Aztán nem bírtam megértetni vele, hogy nem a világvége a helyzete, ne depizzen már emiatt, munkát is talál majd. Aztán hiába próbáltam racionális tanácsokat adni nem bírt lenyugodni. Hajtotta tovább, hogy ez most nem hiányzott neki, semmi önbizalma nem maradt magában, elege van, az életével se elégedett, lett volna elég problémája ezen kívül is stb. Végül hozzávágtam, hogy most csak a depis irracionális érzéseivel beszélgetek és hétköznap ne keressük egymást.

2022. okt. 15. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
nem mindenkit lehet megváltani rá kellene jönnöd. ezt nem érted meg csak ha hasonló hozzáállással lennél hasonló helyzetben mint Ő. hiába csak picsog, ő most ezt komolyan veszi és nem úgy gondolkodik mint te. rá kell hagyni. ha fontos vagy neki keresni fog valamikor
2022. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor nekem ezzel már nem kell foglalkoznom, igaz? Majd ír ő. Csak mert én szeretnék ugyanúgy lenni vele, mint eddig.

Azt elfelejtettem említeni, hogy ő tagadta, hogy most depressziós lenne...mert ugye azt mondtam neki, hogy most tuti depis, azért se lehet vele szót érteni (tudom kezelték vele).de ő azt mondta, hogy nem depressziós most és én nem látom az ő helyzetét, nem tudok érzelmi támaszt nyújtani semennyit barátként, de ő bezzeg sose köt abba bele, amit én érzek, vagy vonja kétségbe, támogat. Én meg egy érzéketlen fallosz vagyok....Baráti pénteki sörözésre se hívtak meg a többiek...azt mondták nem érnek rá, de tudom tuti megtartották, tudom ő is ott volt. Most akkor haragszik ennyi miatt? Ezért nem tudom, hogy várjak arra, h ő ír?

2022. okt. 15. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

már megint te? igen, egy érzéketlen, pökhendi fszkalap vagy, aki mindig mindent jobban tud és belepofázik, de ezt már az előző kérdésed alatt is megpróbáltuk neked elmagyarázni.

még mindig nem érted, hogy az a probléma, hogy nem te döntöd el, hogy ő hogy érzi magát?

ne írj rá, ne zaklasd.akadj le végre róla és fogadd el hogy visszautasított, nincs szex meg ahogy nézem mostmár lassan szerencsére barátság se nagyon.

2022. okt. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a barátaid nyafiznak neked, akkor nem kell megpróbálni racionális tanácsokat adni, arra 80-as IQ felett rájönnek majd maguktól is, hanem kussolni és bólogatni kell, mert picsogni akarnak. Könnyíteni a lelkükön.


Nagyon pocsék barát vagy, ne keresd szerintem egyáltalán, amíg nem szedsz magadra legalább valami alapvető érzelmi intelligenciát. Majd ha megérted, mit rontottál most el, na akkor szabad keresni, és akkro azt is fogod tudni, hogy mit kell mondj.

2022. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Mert mit rontottam el azon kivul, hogy felhoztam a depressziojat? Mit lehet ilyen szitukkal kezdeni, foleg ha a masik nem vevo arra, amit mondok, meg mindig a torkomnak ugrik?


#5 rossz embernek cimezted.a szex nem ertem most h jon ide...

2022. okt. 19. 01:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szólni semmit. Leírtam :D Az emberek általában nem fogékonyak a racionalitásra, ha épp egy érzelmileg megterhelő helyzetben vannak. Azzal segítenél a legtöbbet, ha csak csendben meghallgatnád. Nem kell tenned semmit. Nem tudod megoldani helyette az élete problémáit. Egy baráttól ilyenkor azt várja az ember, hogy mellette álljon. Azaz, a barát ne oktassa ki arról, mit kéne csinálni, ne mondja meg a tutit, ne adjon "jó tanácsot", főzzön egy teát, bontson egy sört, és csak üljön ott, és legyen ott.

A másik, hogy a régi mentális betegségeket nem ér felhozni, és mindent rákenni, hogy "ja, biztos azért, mert kattant vagy" (értem, hogy nem így mondtad, meg jó szándék vezérelt, de te meg értsd meg, hogy egy megbélyegzett embernek ez így jön le).

2022. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!