Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy olyan embernek, akit nem...

Egy olyan embernek, akit nem támogatnak a szülei, mennyire van esélye beilleszkedni a társadalomba, illetve mennyire képes kialakítani saját egzisztenciát?

Figyelt kérdés

Tehát kvázi szülők nélkül mennyire van esély elindulni az életben, illetve mennyire lehet az illető sikeres?

Mennyire lehet jövőt építeni teljesen egyedül?


A kérdés elméleti, de ha valakinek ezzel kapcsolatban van sztorija, azt is szívesen meghallgatom! ☺️



2022. okt. 18. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jóval kevesebb esélye van!


Van olyan 19 éves ismerősöm aki egyke és még a rokonság is pénzeli nem kicsit!

2022. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Kell egy kis plusz máshonnan, önbizalomépítés, karrier orientáció, pénz a lecsúszás ellen, de kello onkontrollal talpra lehet állni szépen. Sok fiatalnak segitettem már én is ebben, amolyan hobbi.
2022. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, de nagyon, nagyon nehéz. Eleve ha pl albérletet fizetsz, amellett alig lehet félretenni. Sok egyetemet lehetetlenség kijárni munka mellett, persze a mai világban egy jó szakmával is be lehet futni. Ha valaki mögött senki sem áll, sokszor a társadalom is jobban kikezdi, pl. jobban szekálják az iskolában, a munkahelyén. Azt nem írtad, hogy milyen korú egyénről beszélünk, nyilván más egy iskolás, más egy 20 éves esetében. Ha iskolás, valószínű nem kapott soha megfelelő törődést, szeretetet, nevelést, ami nem kis hátrány. Meg eleve akármilyen élethelyzetben teljesen más az a tudat, hogy ha koppansz, van-e egy támogató háttered, akár pár, akár szülő.
2022. okt. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ijesztőbb.

De egyetemre nem kell sok pénz. Van koli, kb 10k havonta. Vannak ösztöndíjak, lehet mellette dolgozni. Aztán ha jó, gyakornokoskodhat és lesz jó munkája is. Nyelvtanuláshoz nekem nem kellett pénz, csak a nyelvvizsgához, de azt a cégek nem nézik, csak a tudást.


Szóval szerintem lehetséges, a hozzáálláson és a képességeken múlik.


Persze pl külföldi egyetemre menni jóval nehezebb, leginkább a lakhatás miatt. De mindenhol máshogy van.

2023. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!