Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen (volt) a külföldi...

Milyen (volt) a külföldi osztálytársatok? Könnyen beilleszkedett? Mennyire mesél nektek a saját hazájáról meg a szokásairól? Mennyi idő alatt tanult meg magyarul?

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg külföldi osztálytársam volt. Volt, aki pár hét alatt elég jól megtanult magyarul (általános iskola első osztály), és olyan is, aki egy év alatt is csak a "szia! Köszi" szavakat ismerte, mert nem volt rákényszerítve, hogy megtanulja (gimi 10. osztály, tudott angolul, mint ahogy mindenki más is)

Átlagosnak kb fél évet mondanék. Hogy mutassam milyen statisztikából jön ez össze:

Összesen 5 olyan osztálytársam volt, aki érkezéskor nem tudod semmit magyarul, ezen kívül kb 8-10 olyan, akinek csak az egyik szülője volt magyar, és sokan közülük külföldön is éltek egy ideig, és azt a nyelvet jobban beszélték, mint a magyart.

2021. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4.-ben jött egy lány, ő ötödikbe ment volna, de visszarakták, mert nem ment neki jól a magyar.


Mindkét szülője magyar volt, szóval otthon csak magyarul beszéltek vele, mikor ideköltöltöztek.


Nagyon gyorsan megtanult magyarul, akcentusa nem volt, csak úgy beszélt, mint aki bizonytalan, de nagyon visszahúzódó lány volt.


Sokat mesélt a helyről, ahonnan jött és sokszor sírt, mert kirángattak onban a szülei.


5-8 én voltam külföldi.


Majd 9-13 ismét Magyarországon laktunk.


9.-ben egy kéttannyelvűbe jártam, ahova érkezett egy testvérpar. A lány velünk járt és a nyevdolgozatra, ami az anyanyelve, kettest kapott. :D mondjuk lehet engem is zavarba hoznának egy rögtönzött nyelvtan dolival.


Ő nem volt rákényszerítve a magyarra, csak az anyanyelvén beszélt. Kicsit fárasztó volt néha. A zesója meg egy taplónak mutatta magát, az igazgatónővel úgy beszélt, hogy csodáltam, hogy nem kapott intőr. Szerintem hiányzott az otthona.


Később fogadtunk a másik sulimban 2 cserediakot (nem egyszerre), mivel cserediákok voltak, órai amyag volt az, hogy meséltek a hazájukról.


Mind a kettő remekül beilleszkedett.

2021. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben egy évig volt nálunk egy külföldi cserediák. Elég közvetlen volt, és kedves, de időnként kicsit gyerekes is és nagyon makacs (mi amúgy pluszban idősebbek is voltunk nála 1-2 évvel). Határozott elképzelései, világnézete volt, ami nem mindig egyezett a miénkkel, emiatt azért párszor volt kisebb hangemelés közte és pár osztálytárs közt. De ettől eltekintve hamar beilleszkedett, bár inkább belecsöppent egy erős klikkbe, ahonnan nem igazán mozdult ki.

Mielőtt hazament volt letette magyarból a közepet és nagyon sokat mesélt a hazájáról.

2021. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!