Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha lenne sajat hazad, vagy ha...

Ha lenne sajat hazad, vagy ha van orulsz neki?

Figyelt kérdés
Orulsz annak, hogy van sajat ingatlanod ami csak a tied es nem kell alberletezni? Vagy mindegy hogy alberletezel vagy pedig van sajat otthonod?
2022. okt. 18. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Miféle kretén kérdés ez?
2022. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván örül neki az ember, hogy nem kell 100+ ezret kifizetnie minden hónapban.
2022. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most hazra gyujtok... aztan egyik ismerosom kerdezget tolem ilyeneket, hogy boldogabb leszek-e ha lesz sajat hazam?

En igen. Mert bizonyitvan ezzel is elertem valamit...

2022. okt. 18. 21:15
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Amikor szétugrott a család mert anya, nagybácsi eladták a nagy közös lakást, rettenetes volt pláne autisztikus személyiségzavarral szembesülnöm a lakhatási fasizmussal.


A dolgon eleinte az enyhített egy ideig, hogy többedmagammal ilyen vidéki csicskatartóknál dolgoztunk, ott kaptunk munkát valami megugrott bűnözőknél, de a kezdetben valamelyest joviális, atyáskodó főnök-bűnözők fokozatosan megborultak, a fokozódó munkahelyi terror mellett meg pluszban már elviselhetetlenné vált az albérletezés.


Igaz, ott inkább az első hely volt a legrosszabb, később javult a helyzet. Végül amikor nagybácsi elintézte hogy részt kaptam a nagy közös lakás árából, nagy megkönnebbülés volt a saját kis 20 négyzetméteres lakás.


De még ma is bennem van az emlék, amikor a munkahelytől csak olyan messze volt megfizethető albérlet, ahova csak gyalog lehetett eljutni, hogy iyen mezőkön kellett vándorlni órákig kilométereket az állomásig is, útközben meg nézegethettem a csigákat.


Még mondtam is a házas csigáknak: ,,De jó dolgotok van, a házatok mndig veletek van!'' Utána meg ilyen háznélküli meztelencsigák kerültek elém, nekik meg mondtam: ,,Na, a ti helyzeteteket teljesen át tudom érezni, én is ugyanebben vagyok benne''.


Mindenesetre azóta egész máshogy nézek akármilyen csöveses, nyomortelepes videót. Sajna tényleg létezik ,,lakhatási fasimzus''. Előtte is bosszantott, de akkor még csak elméleti síkon hallottam róla, és nehéz volt elhinni.

2022. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Ismerősnek albizok, így könnyebb, mintha horrorisztikus árat fizetnék egy adóelkerülőnek. Viszont nyilván jobb lenne a saját lakás.
2022. okt. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ami a kérdés másik felét illeti, úgy maga a bizonyítás hogy elértem valamit az nálam egy kicsit más síkon van. Egyrészt azért énnálam más a tét: én teljesen olyasmikre sose leszek képes mint a Normálisok, az számomra születéstől fogva elérhetetlen, nekem más síkon kell kompenzálnom azt, ami a Normálisok számára természetes.


A mamtematika, a programozás és a nyelvek bizonyos szeletei, részterületei mennek jól néhány kiragadott pontban az átlagnál jobban. Ez sajátosság teszi a helyzetemet: egyszerre van jelen a legmélyebb nyomor, miközben meg ilyen fintech munkahelyekkel megy a tárgyalás Haskell programozásról, Agda helyességbizonyyításról, Martin-Löf típusrendszerről meg ilyenekről. Ugyanis ezek a területek, amiket a 90-es évek óta művelek, és ahol piaci értelemben bizonyos hozzáadott értékeket tudok letenni az asztalra. Sok normál munkahelyről kirúgtak, főleg ,,lassúság'' miatt, ugyanakkor az éles versenyről híres Upworkon pedig a ,,funkcionális programozás'' részterületén pedig sikeresnek számítok és jó reputációt kaptam, mert piacilag ez ritka területnek számít, tehát számomra valamelyest uralható volt ott rajta a verseny és a megrendelőkkel való tárgyalások.

2022. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
(21:33 és 21:44 válasz egybeértendő, egymás folytatásai)
2022. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem egy normalis ember orul annak, ha hazat vesz, meg ha hitellel akkor is , az a sajatja...

Ismerosom olyanokat ir, h egy targy megszerzese utan kb 2 hetig tart a boldogsag... meg hogy az eletben az elmenygyujtesek a legfontosabbak , nem a haz....

2022. okt. 18. 22:35
 9/15 A kérdező kommentje:
Elmeny gyujtes alatt az utazasokat erti
2022. okt. 18. 22:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem van kettő is, az egyik újépítésű.

Persze hogy örülök neki.

2022. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!