Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha lenne sajat hazad, vagy ha...

Ha lenne sajat hazad, vagy ha van orulsz neki?

Figyelt kérdés
Orulsz annak, hogy van sajat ingatlanod ami csak a tied es nem kell alberletezni? Vagy mindegy hogy alberletezel vagy pedig van sajat otthonod?
2022. okt. 18. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
Én fiatal vagyok, olcsó albérletben. Nézegetnék máshol állásokat, de piaci alapon a kezdő fizetésemből nem tudom kifizetni az albérletet (vagy nagyon spórolni kell a kaján, és nem lehet váratlan kiadás, így meg nem merem bevállalni). A legtöbb ismerősömnek a szülők, nagyszülők vettek lakást, látom, hogy nekik mennyivel könnyebb. Nagyon félek, mi lesz, ha innen el kell jönnöm. Emellett viszonylag rendezett lakásban élek, de sokminden nem úgy van, ahogy a sajatomban lenne, pl szeretnék egy mosogatógépet, nem engednék nyitott polcokat a lakásba, lenne beépített szekrény stb. Nagyon sokat stresszelek mostanság a saját lakáson, próbálok rá spórolni, de gyakorlatilag veszett ügy, olyan drágák. Lassan azt érzem, olyan sokat vagyok szomorú a lakás hiánya miatt, hogy már akkor sem leszek boldog, ha végre összejön, mert annyit stresszelek miatta (a diplomámnál is ez volt, annyira kiégtem a végére, hogy már nem is örültem, amikor sikerült). De jelenleg még madarat lehetne velem fogatni, ha valaki hozzámvágna egy 35 m2-es lyukat :D
2022. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként nekem azok az ismerőseim nem értik, mennyire központi probléma ez egy ember életében, akiknek ez nem probléma. Egyik munkatársam 18. születésnapjára kapott egy lakást és autót, a szülei rendszeresen nyaralni viszik, és arról mesélt, nem érti, miért fontos az embereknek a jó fizetés, miért nem csak a munka jellege, és a légkör, ami számít. Az a gond, neki magyarázhatod, talán meg is érti, de átérezni sosem fogja, hogy egyes emberek a fizetésükből élnek, és abból alapoznák meg a jövőjüket. Akinek a lakhatása mindig megoldott volt, sosem fogja átérezni a problémád. És igazából nem is az ő hibája, máshonnan jövünk. Aki azt mondja, a fizetését inkább utazásra költi, mert az a prioritás, valószínű nem járt még úgy, hogy hónap végén már nem volt mit enni. Hamar átrendeződnének a prioritások.
2022. okt. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Pubi,attól hogy még te centizgeted a hónap végét, más meg nyaralni jár, és kertes házban lakik.

Mi ebben a problémád?

Vállaljál másod meg harmad állást,azt alapozd meg a jövőd.

Ha másnak van, arra meg ne legyél már irígy.

2022. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem irigy a Fórumtárs, korrektül leir egy valós problémát.


A lényeg az egészben szerintem ugyanis nem az irigység azokra, akiknek jól megy, hanem annak átlátása, hogy ha a népesség akár csak 5%-a is nyomorban él, az azt jelenti, hogy az ő szegénységük nemzedékről nemzedékre újra fog termelődni.


Egy nemzedékről nemzedékre újratermelődő mélyszegénység pedig folyamatos labilitást jelent egy ország életében. Például: halmozódó családon belüli erőszakot, és a nemzedékről nemzedékre iskoláskorba kerülő új gyereknemzedék révén akár az iskolai erőszak megemelet mértékét is. Elég ha csak az elhanyagoltan felnövő gyerekek 1%-ánál fejlődik ki kezelhetetelen mérvű az iskolai erőszak, az máris elvielhetetlenné teszi akár még a többség helyzetét is.


Ezenkívül a,,normál'' adófizetőknek sem mindendegy, hogy évről évre nekik kell-e közvetve megfizetniük-e az öröklődő mélyszegénység és a kettészakadt tásadalom révén begyűrűző magasabb adóterheket, vagy pedig egyszer és mindenkorra rendbeteszi e a nagypolitika a mémynyomor ügyét, és akor legalább a következő nemzedékre meg van alapozva, hogy az ország akár kisebb költségvetésből is egészségesen tudjon működni.

A hamrmadik veszélyforrás, ami a mélynyomorból fakad, az a politikai labilitás. sokkal könnyebb a ,,state capture'' és a ,,puha diktatúra'' állapotát fenntartani úgy, hogy ha az ország társadala szét van szakadva.

2022. okt. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagy álmom lett volna, de most lehetetlennek tűnik, hogy valaha is legyen. Pedig már egy kis lakásnak is örültem volna. De ha letenném az egész fizumat, akkor sem gyűlne össze annyi pénz .
2022. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!