Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az az embereknek,...

Miért baj az az embereknek, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Láttam neten egy cikket, ami arról szólt, hogy egy nő nyíltan vállalja, hogy nem akar gyereket. Hozzászólások elég vegyesek voltak, legtöbb azt szajkózta, hogy akkor ne fogadja el a nyugdíjat és hogy fizessen akkor dupla tb-t, ha már nem járul hozzá a társadalomhoz gyerekcsinálással. Egyik szó szerint ezt írta: Nem fektet be a jövőbe (azzal, hogy nem szül). Teljesen felszökött a szemöldököm. Komolyan egy gyerek befektetés a mai világban? Már az is baj, ha valaki nem szül? Akkor azok akik a semmire szülnek, ők csinálják jól annak ellenére, hogy mélyszegények és éheznek - ergo lopnak és bűnöznek? Ez jó befektetés?

Én nem mondom, hogy nem akarok gyereket, még most nincs meg az az anyagi hátterünk férjemmel, talán 3-4 év múlva, de akkor is csak úgy, ha a világ is olyan állapotban lesz (nem fogok fertő világra háború közepén gyermeket vállalni). DE teljesen megértem, ha valaki nem akar gyereket. Én is sokszor úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó anyai szerepre és nem akarom, hogy az én gyerekeim úgy nőjenek fel, ahogy én.



2022. okt. 23. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Végtelenségig lehetne írni, hogy miért baj nekik, de nem lenne olyan indok amivel jogos lenne a felháborodásuk. Egy biztos, nekem sem lesz gyerekem :D
2022. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is teszel, mindig lesznek olyan emberek, akiknek nem felelsz meg, de nem kell velük foglalkozni. Az emberek bármibe bele tudnak kötni.

A valóságban az a helyzet, hogy teljesen rendben van az is, ha valaki nem akar gyereket. Ezzel nem árt az ember senkinek és attól még lehet valaki nagyon értékes ember, hogy nincs családja.

2022. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2: és ezt a közösségi média felerősíti, és félrevezető címekkel, írásokkal nagyobb tömeget hangolnak rá az éppen alaptalanul, a semmiért dühöngő tömegre.
2022. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert azok tuti Viktorta pártiak, akik köövetik a szent célt, és ezért, aki nem követi a szent célt, azokat szerintük le kell nézniük.
2022. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Szeretnek abban a tudatban élni, hogy mások is fuldokolnak - velük együtt - a torkukon lecsúszott varázsvesszőtől. A másik meg az, hogy többnyire semmi egyebet nem tudnak felmutatni a semmibe, semmire szült nyomoroncokon kívül az egész életük távlatában, - a "matematikai levezetésük" arra pedig már nem terjed ki, hogy a kevesebb munkához jutó ember feladata lesz kitartani azokat az embereket is, amelyeket most termelnek ki tömegével és munkájuk sem lesz. 70 év múlva pedig ismét ránk köszön a társadalmi rétegek olyan szintű egymáshoz viszonyított torzulása, mint amit a Ratkó-korszak idézett elő - és most isszuk a levét. Ne is várj ilyen emberektől negyed óránál hosszabb távú gondolkodásra képességet!
2022. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Én leszarom ki mit akar. 🤷🏼‍♀️
2022. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem nagyon találkoztam még olyan emberrel a saját környezetemben, akinek ez baj lenne. Olyannal annál inkább, akinek az a baj, ha valaki akar gyereket, ne adj isten van is neki.
2022. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem baj. Vagyis abban igazuk van, hogy a társadalom elöregedik, mivel ma sokan nem szülnek, nyugdíjra se számítson ez a korosztály, kezdjen el mindenki már most nyugdíjmegtakarítást nyitni magának aki tervez addig élni. De nyilván a gyerek nem egy befektetés, tehát nem ezért kell szülni.

Lesznek olyan emberek, akik bármit csinálsz, kritizálni fognak. Ha nem szülsz az a baj, ha szülsz akkor meg hülye vagy, "ebben a mai világban minek", csak kicseszés a gyerekkel a létezés.

2022. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden baj nekik. Én sem akarok gyereket és hidd el, még így is olcsón megússzuk. A gyerekesek egymást sokkal több ponton támadják. Unatkozó szaréletű hülye picsák, akiknek hülyeségeken vergődni az egyetlen szórakozás.


Van gyerekes ismerősöm, mesélt eleget arról, hogy ezek a férgedékek mit művelnek egymás között. Téged szidnak, mert nem szaporodsz, egymást meg:

-ha császáros a baba az a baj, mert nem is volt igazi szülés

-ha nem akkor milyen szar lehet a férjednek, hogy kitágultál

-ha összevarrtak, akkor a férjed szar, mert elvárja

-ha apás szülés volt az undorító és biztos meg fog csalni

-ha nem apás szülés volt akkor miért nincs melletted a férjed, milyen szar embernek hagytad magad felcsinálni

-ha tápszeres a gyerek, akkor te vagy a hibás, nem vagy való anyának, mert a szervezeted nem fogadja el a gyereked

-ha szopizik, akkor majd milyen jó lesz derékig érő mellekkel

-ha lefogysz szülés után, önző vagy

-igazából ha nem, akkor is, mert nem gondolsz a férjedre

-ha mindenhova gyerekkel mentek, nincs életetek

-ha bébiszittert fogadtok, akkor hogy képzelitek, hogy le akarjátok rázni a gyereketeket, ki olyan szörnyeteg, aki jól szórakozik a gyereke nélkül

És akkor még nem beszéltünk az anyatejről való áttérésről, mert ha x éves kor alatt adsz valamit a gyereknek, akkor is gyerekkínzó vagy

-ha korán úszni viszed, akkor hogy képzeled, teljesítési kényszeres lesz a gyerek

-ha nem iratod be sehova óvodás koráig akkor elhanyagolod

-ha sokáig maradsz vele otthon egy élősködő vagy

-ha azonnal visszamész dolgozni, amint lehet, akkor minek csináltál gyereket

-egy gyerek nem gyerek

-ha több van, akkor biztos csak a csok miatt dugtatok



Na kb így működnek ezek a szaréletű köcsögládák. Velünk az a bajuk, hogy nincs gyerekünk, akinek meg van, azzal meg kb minden, ami a gyerekhez kapcsolódik.

2022. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
A legironikusabb, hogy a gyerektelenekkel többet foglalkoznak, mint a saját purdéjukkal. Szar emberek akik más gyerekét minősítgetik és elhiszik magukról, hogy ezeket a rosszindulatú trágya géneket nem volt teljesen fölösleges továbbadni.
2022. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!